واکنش کاربران نسبت به تغییرات اینستاگرام: تلاش برای تبدیل شدن به تیک تاک را متوقف کنید!

0

پس از اینکه اینستاگرام مجموعه‌ای از تغییرات را به‌منظور شبیه‌تر شدن به رقیب اصلی خود یعنی تیک تاک انجام داد، سرپرست اینستاگرام از این برنامه‌ها در برابر سیل واکنش منفی کاربران دفاع کرد.

این تغییرات، که شامل یک فید اصلی بسیار الگوریتمی، اجبار برای نمایش ویدئو به صورت «ریلز» به سبک شبیه تیک تاک و تبلیغ شدید ویژگی «ریمیکس» به سبک تیک تاک است، باعث شده تا کاربران برای یافتن محتوای دوستان و خانواده خود با مشکل مواجه شوند.

آدام موسری در ویدئویی که در توییتر منتشر کرد، گفته که نگرانی‌های کاربران در مورد افول فرمت عکس را شنیده است. اما باز به صورت ضمنی گفته که اینستاگرام دوست دارد یک سرویس نمایش ویدئوی تمام‌عیار شود. او گفته که اینستاگرام همچنان از فرمت عکس پشتیبانی خواهد کرد، اما به تدریج بیشتر پلتفرم اشتراک ویدئو می‌شود.

رئیس اینستاگرام همچنین از ویژگی جدید «توصیه‌ها» recommendations این پلتفرم، که محتوای افرادی را که دنبال نمی‌کنید را هم در معرض دید شما قرار می‌دهد، دفاع کرده است.

او گفت: “«ایده این است که به شما کمک کند چیز‌های جدید و جالبی را در اینستاگرام کشف کنید که ممکن است حتی از وجود آن‌ها اطلاع نداشته باشید. ما سعی می‌کنیم در توصیه‌ها بهتر شویم، زیرا فکر می‌کنیم این یکی از بهترین راه‌ها برای کمک به سازندگان برای دستیابی به مخاطبان جدید و افزایش دنبال‌کنندگان آن‌ها است. ما باید تکامل پیدا کنیم، زیرا جهان به سرعت در حال تغییر است و ما باید همگام با آن تغییر کنیم.»

(یک نکته جالب این است که هرگاه موسری می‌خواهد حرف مهمی بزند، به توییت‌هایش بیشتر توجه می‌شود. همین نشان می‌دهد که پلتفرم اینستاگرام برای اشتراک حرف‌های مهمی و رساندن آن به کاربران دیگر زیاد جالب نیست!)

اما حتی برخی سلبریتی‌ها هم به این تغییرات اعتراض کرده‌اند. کایلی جنر یکی از سلبریتی‌های معترض بود که خواسته بود کاربران یک استوری مشترک در اعتراض به این تغییرات منتشر کنند. پست او توسط خواهر بزرگترش کیم کارداشیان دوباره به اشتراک گذاشته شد.

در این استوری نوشته شده بود: «تلاش برای تیک تاک بودن را متوقف کنید، من فقط می‌خواهم عکس‌های زیبای دوستانم را ببینم.»

در شرایطی که اینستاگرام به درخواست کاربران به اصطلاح عادی پاسخ نمی‌دهد و همه تلاشش بعد اقتصادی داستان و عقب نیفتادن از تیک تاک است، شاید درخواست سلبریتی‌ها بیشتر برایش ارزش بررسی را داشته باشد.

تغییر اینستاگرام به طور گسترده به عنوان پاسخی به رشد مداوم تیک تاک ، به ویژه در میان کاربران جوان آمریکایی تلقی می‌شود. طبق آمار آفکام از سپتامبر 2021، اینستاگرام همچنان سومین شبکه اجتماعی پربازدید است، اما طبق گفته شرکت تحلیلی Sensor Tower، به نظر می‌رسد تیک تاک در سطح جهانی با تعداد دانلود‌های بیشتری نسبت به هر اپلیکیشن دیگری پیشتاز است.

اینستاگرام با تقویت توصیه‌های الگوریتمی، امکان «ریمیکس» پست‌ها (مشابه ویژگی «دوئت» تیک تاک ) و نمایش ویدئوها به صورت تمام‌صفحه عمودی  در تلاش است تا تجربه کاربری خود را به چیزی شبیه به چینی‌ها تبدیل کند.


سؤال‌هایی که در ذهن‌ها ایجاد می‌شوند:

آیا فشار برخی سلبریتی‌ها باعث بازگشت اینستاگرام از تصمیم‌اش می‌شود؟

بعید می‌دانم! تجربه نشان داده است که وقتی شرکتی به دام تقلید از رقیبان خود می‌افتد و سناریوی اقتصادی برای خود می‌چبند، بازگرداندن او به خانه اول خیلی دشوار و بعید می‌شود.

به علاوه طراحی جدید اینستاگرام نشان می‌دهد که برنامه و سرمایه زیادی پشت سر این تغییر بوده است.

آیا واقعا غیرممکن است که شبکه‌های اجتماعی مخصوص کاربران خاص‌تر داشت؟

امکانش وجود دارد و شبکه‌های اجتماعی خاصی مانند ردیت وجود دارد. منتها به نظر می‌رسد که توسعه‌دهنده‌ها به حداکثر بازگشت سرمایه  سوددهی کار می‌کنند و داشتن مثلا چند ده میلیون یا چند صد میلیون کاربر در سطح جهان برایشان کافی نیست. برای همین از واهمه دارند که در مورد فرمت‌های خلاقانه اشتراک محتوا یا ترکیب فرمت‌های خاص کار کنند.

آیا واقعا فرمت عکس-کپشن یا نوشته‌های طولانی نمی‌تواند جذاب باشد؟

چرا این فرمت‌ها هم جذاب هستند. منتها صاحبان شبکه‌های اجتماعی برآورد کرده‌اند که میزان اعتیاد ایجاد شده توسط آنها قابل مقایسه به ویدئوهای کوتاه نیست. ویدئوهایی که کاربر را به یک ماشین اسکرول تبدیل کنند.

پس دقیقا به همین خاطر با گذشت این همه سال کسی تلاش تمام‌عیار برای یک اپلیکیشن وبلاگ‌نویسی نکرده یا مثلا شرکتی نخواسته نسخه به‌روز گوگل ریدر را تقلید کند.

آیا اینستاگرام می‌تواند با معماری جدید پیشرفت کند؟

باز هم بعید است. همینکه کاربران دیگر آن را یک شبکه اجتماعی خاص نمی‌دانند و ایمان آورده‌اند که مقلد تیک تاک شده برای عقب ماندن اینستاگرام کافی است.

اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

منتخبی از تصاویر تاریخی کمتر دیده شده

با اینکه دسترسی به مستندهای خوب این روزها خیلی زیاد شده و به سبب وجود اینترنت (یا شبحی از اینترنت!) ما عکس تاریخی بسیار زیاد می‌بینیم (و می‌توانیم حدس بزنیم که که کئام عکس‌های معاصر روزی تبدیل به عکس تاریخی خواهند شد)، اما باز هم حجم…

معماری‌هایی که واقعا شایسته تحسین هستند و ستایش هنری ما را برمی‌انگیزند

تناسب اجزا، انحناها، هماهنگی با فرهنگ و شرایط اقلیمی، عظمت، رنگ‌ها یا نشانه‌های قدمتی که ما را به خلسه‌های پر از تخیل می‌برند، هر کدام از اینها ممکن است یک عمارت را شاخص و برجسته کنند. در این پست بناهایی را با هم مرور می‌کنیم که هر یک از…

مهندسان بامزه با اختراعات و ابداعات عجیب و غریب و کارا ! گالری عکس

بسیار پیش می‌آید که برای انجام کاری تنها دو راه داریم، یا خرید یک محصول گران و استفاده از آدم‌های کاربلد برای راه‌اندازی یا اینکه خودمان با یک سری ابتکار و به صورت به اصطلاح زمخت ولی کارراه‌انداز، تقریبا بدون هزینه کار را انجام بدهیم.…

طراحی‌ها و معماری‌های نبوغ‌آمیز و عالی که باید تحسین‌شان کرد

همان طور که در برخی پست‌های قبلی از طراحی‌ها و معماری بد گفتیم (در اینجا و اینجا برای مثال) سوی مخالف آنها هم وحود دارد. یعنی طراح یا معماری صنعتی به کاربرد و جنبه زیباشناختی اماکن و اشیا دقیقا فکر کرده و چیزی دلخواه و هماهنگ با محیط پدید…

خاطره‌بازی‌ با هم‌خوابگاهی‌ها و هم‌خانه‌های کثیف زمان دانشجویی!

الان را نمی‌دانم، اما داشتیم هم‌خوابگاه‌هایی و هم‌اتاقی‌هایی که نظم و بهداشت برایشان اولویت نبود. شاید یک جور لج و لجبازی برای نامرتب بودن و نشان دادن بی‌حالی و غم فلسفی هم در کار بود. ظرف‌های نشسته که دست کم مواد غذایی داخلشان تخلیه…

کودکی که از کتابخانه عمومی شهر می‌خواستند بیرون بیندازندش، اما فضانورد شد!

دو برادر به نام‌ها رونالد (چپ) و کارل مک نیر (راست) با 10 ماه اختلاف در جنوب جدا شده به دنیا آمدند. این دو در دوران کودکی تا بزرگسالی جدایی‌ناپذیر بودند. در سال 1959، رونالد مک نیر 9 ساله به یک کتابخانه عمومی در لیک سیتی در کارولینای…

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / توانی نو / تصفیه فاضلاب / آموزش تزریق ژل و بوتاکس / کمربند پلاتینر / کلینیک درمان دیابت / اسپیدکس / چاپ فلش / لاغری فوری / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم / خرید عسل طبیعی / زانوبند زاپیامکس / خرید ویلا در سیسنگان / زانوبند زاپیامکس / کلینیک زیبایی دکتر امانی رشت / کفپوش تاتامی / خرید جم فری فایر / شیشه اتومبیل / ساید چنل / کلاه کاسکت / درمانکده / ثبت برند / خرید سرور مجازی / حمل بار دریایی از چین / سایت نوید / دانلود فیلم دوبله فارسی / دانلود فیلم هندی / فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی شاواز / قیمت جاروبرقی وینسنت / تور اروپا ارزان / پزشک زنان سعادت آباد / محصولات زناشویی / لیوان حرارتی / ایمپلنت دندان / خرید گوشی با حکمت کارت / پی آر پی موثرترین درمان آرتروز زانو / دکتر فارغ پور - متخصص زنان / خرید خودنویس / خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / سریال ایرانی کول دانلود / کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان / کاشت مو / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش / فروشگاه اینترنتی زنبیل / خرید ساعت دیواری / ساعت تبلیغاتی / تجهیزات پزشکی / چاپ لیوان / خرید از آمازون / بهترین سریال های ایرانی / چاپ کلاه / کاشت مو / کاشت مو / پزشکا / قیمت ساک پارچه ای / تحلیل تکنیکال فارکس / سایت نوبت دهی دکتریاب / بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران / تولید محتوا / دانلود نرم افزار / مجتمع فنی ونک / داروخانه آنلاین تینا /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

•• 4 5