با این ۱۰ خُرده‌عادت، زندگی خود را متحول کنید!

1

خیلی وقت‌ها ما تصور می‌کنیم که برای رسیدن به موفقیت‌های «بزرگ» در زندگی، حتما تغییرات «بزرگ» در خودمان ایجاد کنیم و کارهای عجیب غریبی کنیم. در صورتی که که گاهی جمع جبری تغییرات کوچک هم می‌تواند زندگی ما را متحول کند.

در این پست با هم مرور می‌کنیم که عادت‌های کوچک یا خرده‌عادت‌ها چه تغییرات مثبتی در زندگی ایجاد کنند:

۱- اگر عادت کنیم که هر روز کمی رابطه ایجاد کنیم!

بسیار اوقات به خودمان می‌گوییم که ولش کن! فلانی که اصلا من را نمی‌شناسد و با من خوب نیست. چرا وقتم را برای ایجاد رابطه با او تلف کنم! آخرش که چه؟!

در صورتی که همین فرد که با او رابطه‌ای ایجاد نکرده ایم می‌تواند یک استخدام‌کننده بالقوه شما یا تسهیل‌کننده کارتان باشد.

ایجاد زنجیره دوستان و یاران، نمی‌تواند یک شبه صورت بگیرد. پس باید هر روز چند دقیقه‌ای وقت بگذارید و عادت کنید که رابطه ایجاد کنید.

۲- اگر عادت کنیم که هر روز یک پاراگراف بنویسیم!

خیلی وقت‌ها نوشتار شما، می‌تواند وجه متمایزکننده یا رهایی بخش شما باشد. اگر نوشتن را تمرین نکنید، زمانی می‌رسد که نمی‌توانید یک متن درخواست مؤثر یا گزارش کاری یا پایان‌نامه خوب بنویسید. نوشته‌های ضعیف دیگران هم که طبعا نمی‌توانند از زبان شما سخن بگویند.

کمی به خودتان زحمت بدهید و هر روز کمی بنویسید و قضایای هر چند ساده را از زبان خودتان توضیح بدهید.

۳- اگر یاد بگیرید که زندگی همه‌اش رقابت و دویدن نیست!

به نظرتان وقتی که برای آشپزی یا تمیز کردن خانه صرف می‌شود، وقت تلف شده است؟

من خلاف نظر خیلی‌ها فکر می‌کنم که برای امورات پایه و ساده زندگی هم باید وقت گذاشت. چون همین کارهای ظاهرا ساده و وقت‌گیر، گاهی تمدد اعصابی به شما می‌دهند که می تواند زمینه خلاقیت ذهنی شما شود.

۴- اگر عادت کنید که پاسخگو باشید

برخی از ماها متاسفانه در چرخه پاسخگو نبودن می‌افتیم. تنبل می‌شویم و پاسخ ایمیل و پیامک را خیلی دیر می‌دهیم یا اصلا یادمان می‌رود که بدهیم. در نتیجه به دوستان ما برمی‌خورد و رابطه‌مان خدشه‌دار می‌شود، عادت کنیم که کوتاه و مختصر و مفید به پیام‌های دریافتی پاسخ بدهیم.

۵- اگر عادت کنیم هر روز صبح از خودمان بپرسیم: چطور می‌توانم روز متفاوتی بسازم؟

خودتان را با بقیه مقایسه نکنید، بلکه با دیروز خودتان مقایسه کنید. ببینید که هر روز چطور می‌توانید آدم کامل‌تری باشید، مثلا آدمی که اغذیه سالم‌تری دارد، شاداب‌تر است، کمی بیشتر کتاب خوانده یا اندکی بیشتر کار مؤثر کرده است.

۶- اگر عادت کنیم که ایده‌ها و الهامات خودمان را بنویسیم

ایده‌ها خیلی اوقات مثل برق می‌آیند و می‌گذرند و فراموش می‌شوند. سعی کنید همه ایده‌هایتان را بنویسید، هرچند کوتاه و مختصر. ممکن است امروز وقتی برای انجامشان نداشته باشید، اما فردا برای انجام آنها، مناسب باشد.

۷- اگر عادت کنیم که کمتر اسکرول کنیم

بله! الان همه ما زندگی آنلاین هم داریم و من بی‌جهت از شما نمی‌خواهم که وب‌گردی خودتان را کم کنید! چیزی که به نظر من بهتر است به آن عادت کنید، کم کردن اسکرول کردن بی‌هدف در اینستاگرام و شبکه‌های اجتماعی دیگر است. وقتی بیشتر خبرهای روز را خوانده‌اید و سایت‌های محبوب خودتان را دیده‌اید، آخر چرا آخر شب نیم ساعت یا بیشتر وقت برای اسکرول کردن صرف می‌کنید؟!

۸- مطالعه کنید، حتی در حد سه چهار صفحه در روز

تاثیر تجمعی مطالعات اندک، ظرف چند سال، واقعا شگفت‌انگیز است. برای مطالعه برنامه بریزید. ای بوک در موبایل و تبلتتان بریزید یا اصلا از صفحات کتاب عکس بگیرید و به سادگی درگوشی‌تان ذخیره کنید. آخر شب به جای بردن گوشی به بستر، یک کتاب در کنارتان داشته باشید.

۹- اگر عادت کنیم که کمتر تکانه‌ای باشیم

شکیبا شدن و واکنش سنجیده داشتن در همه سختی‌ها و یا وقتی در معرض تحریک شدید روانی قرار می‌گیرید، نیاز به تمرین دارد.

واقعا هیچ کسی را نمی‌توانید پیدا کنید که به پرخاشگر بودن خود و درشتی با دیگران کردن، بتواند افتخار کند.

همیشه به دنبال خشم و واکنش‌های تکانه‌ای پشیمان می‌شویم. پس ما باید کم کم به خودمان عادت بدهیم که هر روز خونسردتر از روز پیش عمل کنیم و آدم تکانه‌ای دیروز نباشیم.

۱۰- اگر هر روز کمی «نه» گفتن را تمرین کنیم!

مهربانی و خوبی کردن به مردم چیز خوبی است، اما مشکل وقتی ایجاد می‌شود که برخی از ما سوء استفاده می‌کنند و تقاضای غیرمنطقی دارند و ما قدرت نه گفتن به آنها را نداریم. هر دفعه، دچار عوارض و مصائب ناشی از این ناتوانی می‌شویم و هر بار، عبرت نمی‌گیریم.

عادت کنیم که هر روز کمی نه بگوییم: ببخشید اما حتما باید ساعت سه منزل باشیم! پوزش می‌خواهم اگر فردا شب را برای انجام کاری شما در نظر گرفته‌ام و امروز وقت باشگاه دارم!

اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با ۱۸ سال سایقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

این عکس‌ها راهنما و ایده‌ای برای شما برای تبدیل اشیای کهنه و دورریز به چیزهای جدید هستند

صرفه جویی «واقعا» یک هنر است. خیلی وقت‌ها ما به بهانه تغییر دکوراسیون یا قدیمی شدن چیزی یا نامتناسب شدن چیزی با وسایل تازه به سادگی دورش می‌اندازیم یا باقیمتی بسیاری نازل به سمساری می‌دهیم. البته این سال‌ها به خاطر فشارهای اقتصادی -چنان…

برآورد میزان موفقیت قرارهای عاشقانه زوج‌ها با هوش مصنوعی و اندازه‌‌گیری میزان همسانی پاسخ‌های سیستم…

در حین یک قرار آشنایی پاسخ‌های فیزیولوژیکی دو نفر حین گفتگو و دیدار با هم هماهنگ می‌شود، این پدیده‌ای است که از آن با نام همسانی فیزیولوژیکی یاد می‌شود. درجه این همگامی با تعامل در مکالمه و کیفیت همکاری همبستگی دارد و بنابراین می‌تواند…

بهترین سریال های هندی | ۴۹ سریال هندی تماشایی به همراه توضیحات

محتوای شرقی به صورت عام و فیلم‌ها و سریال‌های هندی به صورت خاص طرفداران خاص خودشان را دارند. به خصوص با توجه به کم‌مایه شدن سینما و تلویزیون آمریکا روز به روز افراد بیشتری رو به سریال‌های کره‌ای یا سینمای مستقل‌تر کشورهایی مثل اسپانیا و…

۲۵ آزمایش روانشناسی تاثیرگذار و به‌یادماندنی در تاریخ کدام‌ها هستند؟

تأثیرگذارترین آزمایش‌های روانشناختی در تاریخ رشته روانشناسی، یک رشته آزمایش گسترده هستند که هر یک در حیطه حوزه‌های تخصصی کوچکتر شکل گرفته‌اند. هر یک از این حوزه‌های تخصصی در طول سال‌ها با مطالعات و تحقیقات و آزمایش‌های به دقت طراحی شده،…

عکس‌های این عکاس فرانسوی مانند تابلوهای نقاشی زیبای سبک امپرسیونیسم هستند

امپرسیونیسم یک جنبش هنری است که در اواخر قرن نوزدهم، عمدتاً در فرانسه ظهور کرد. مشخصه آن تاکید بر ثبت اثرات زودگذر نور و رنگ در دنیای طبیعی است. نقاشان امپرسیونیست به دنبال این بودند که برداشت‌های دیداری فوری خود را از یک صحنه به تصویر…

منتخبی از تصاویر تاریخی کمتر دیده شده

با اینکه دسترسی به مستندهای خوب این روزها خیلی زیاد شده و به سبب وجود اینترنت (یا شبحی از اینترنت!) ما عکس تاریخی بسیار زیاد می‌بینیم (و می‌توانیم حدس بزنیم که که کئام عکس‌های معاصر روزی تبدیل به عکس تاریخی خواهند شد)، اما باز هم حجم…

آگهی متنی در «همه» صفحات
عمل بای پس معده / کاشت مو / بهترین جراح چاقی / متخصص زنان رشت / خرید گوشی با حکمت کارت / پمپ آب صابون / buy telegram members / جراحی چاقی تهران / پی آر پی موثرترین درمان آرتروز زانو / دکتر فارغ پور – متخصص زنان / خرید خودنویس / خرید دستگاه لیزر تیتانیوم / پمپ اسید / خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / کمپ ترک اعتیاد / دانلود سریال / انواع مکمل های زینک / کلاه کاسکت / درمان سریع سیاتیک و دیسک کمر / متخصص زنان / کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان / کاشت مو / شیشه اتومبیل / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش / ثبت برند / سرور مجازی / فروشگاه اینترنتی زنبیل / مشاوره حقوقی تلفنی / وکیل / خرید ساعت دیواری / لیزر درمانی بواسیر / ساعت تبلیغاتی / تجهیزات پزشکی / خرید سرور مجازی / تعمیر ماشین ظرفشویی / خرید تتر / متخصص ارتودنسی / چاپ لیوان / حمل بار دریایی از چین / بهترین سریال های ایرانی / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم / چاپ کلاه / کاشت مو / درمانکده / کاشت مو / پزشکا / قیمت ساک پارچه ای / تحلیل تکنیکال فارکس / سایت نوبت دهی دکتریاب / بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران / بهترین سریال های کره ای / دکتر فارمو / کتاب صوتی رایگان / تولید محتوا / دانلود نرم افزار / مجتمع فنی ونک / سریال جدید / داروخانه آنلاین تینا / سایت ترجمه تخصصی رایت می /

1 نظر
  1. آترین می گوید

    عادت های خوبی هستن.
    منم سه تا که با تجربه شخصی فکر میکنم برای پیشرفت خوبن اضافه کنم.
    ۱- ابتدای روز مدیتیشن کنید. ۲- حتما برنامه ریزی روزانه کنید. ۳- کارهای بی فایده که بهشون علاقه دارید و سرگرمیتون هستن رو بزارید بعد از تموم کردن برنامه شخصی روزانه. اگر همون اول روز برید توی کار اسکرول کردن تا آخر شب اسکرول میکنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

•• 4 5