تلاش مدیران تیک‌تاک برای جلوگیری از همه‌گیر شدن ویدئوی خودکشی یک مرد

0

فیلم خودکشی مردی با یک تفنگ به سرعت در شبکه‌های اجتماعی از جمله تیک‌تاک در حال گسترس و دست به دست شدن است.

مدیران تیک‌تاک همه امکانات و تلاش خود را بسیج کردند از انتشار بیشتر آن جلوگیری کنند و حتی حساب‌های کاربری که فیلم را دوباره بارگذاری و پخش کنند؛ مسدود می‌کنند. از روز یک‌شنبه این فیلم در تیک‌تاک منتشر شده و هر روز برای کاربران زیادی نمایش داده می‌شود.

شروع این فیلم اصلا آزاردهنده نیست و قصدی از خودکشی در آن دیده نمی‌شود. به همین علت بسیاری از کاربران ترغیب می‌شوند ادامه فیلم را ببینند ولی به یک بار این مرد اقدام به خودکشی با تیراندازی به خود می‌کند. صحنه‌هایی که قطعا برای بسیاری از کاربران آزاردهنده خواهد بود و مشکلات روحی به همراه دارد.

چالش بزرگ‌تر تیک‌تاک این است که این فیلم به گونه‌ای ویرال شده و در فید For You به کاربران این شبکه اجتماعی پیشنهاد می‌شود.

سخنگوی تیک‌تاک در واکنش به انتشار این فیلم خودکشی عنوان کرده سیستم آن‌ها به صورت خودکار چنین ویدئوهایی را شناسایی و مسدود می‌کند. تیک‌تاک تا کنون اکانت‌های زیادی را به خاطر انتشار این فیلم مسدود کرده و همچنان به سختی تلاش می‌کند مانع توزیع و انتشار بیشتر این فیلم شود.

سخنگوی تیک‌تاک از کاربرانی که این ویدئو را گزارش دادند؛ تشکر کرده و از دیگر کاربران عضو این شبکه اجتماعی خواسته است از مشاهده، توزیع و اشتراک آن جلوگیری کنند.

تیک‌تاک تاکید می‌کند سیاست‌های اصلی این پلتفرم بر ممنوعیت نمایش محتواهای آزاردهنده و فیلم‌هایی مشابه این ویدئو است که دارند خودآزاری، خودکشی و نظایر این‌ها را ترویج و تشویق می‌کنند.

این چالش برای دیگر شبکه‌های اجتماعی هم در برهه‌هایی از زمان رخ داده است ولی ضعف الگوریتم‌های تیک‌تاک در این است که نمی‌تواند به طور خودکار از توزیع و گسترش این ویدئو جلوگیری کند و حتی آن را در فید For You به دیگران پیشنهاد می‌دهد.

فید For You با بررسی سابقه کاربر و ویدئوهایی که دیده است؛ بهترین ویدئوهای چند روز اخیر را به او پیشنهاد می‌کند. گروه‌های زیادی از کاربران تیک‌تاک به طور خودجوش شروع به جلوگیری از انتشار و بازدید این ویدیو کردند. این کاربران با ساخت ویدئوهای مختلفی و نشر در تیک‌تاک به دیگران می‌فهمانند که نباید این فیلم خودکشی را مشاهده یا برای دیگران به اشتراک بگذارند.

گفته می‌شود این ویدئو به لایوهای فیسبوک هم رسیده و اکنون در دیگر شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر و اینستاگرام هم در حال نمایش و دست به دست شدن است.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.