رپورتاژ: درباره دانشنامه سلامت

0

از چه بیماری درد می کشید؟ می دانید نشانه های درمان بیماری شما چیست؟ عوارض و شیوه های درمانی و پزشکان و مراکز درمانی تخصصی آن را می شناسید؟

شما دارو مصرف میکنید؟ در مورد داروئی که هر روز مصرف میکنید چه می دانید؟ مشابه های آن چه نام هایی دارند؟

دانشنامه سلامت، پاسخ سوالات شما را در مورد دارو ها، بیماری ها و پزشکان و مراکز درمانی می دهد.

با توسعه رسانه های عمومی و بالارفتن سطح دانش عمومی، امروز بیش از هر زمانی  سلامت و پیشگیری از ابتلا به بیماری ها مورد توجه شهروندان قرار گرفته است.

در همین راستا، سایت e پزشک برای ارائه اطلاعات مورد نیاز هموطنان در زمینه سلامت و درمان توسط گروهی از پزشکان متخصص بوحود آمد.

محورهای اصلی e پزشک در اطلاع رسانی عبارتند از:

e پزشک ، درمانگر نیست. این سایت اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهد تا آگاهی شما از بیماری ها، داروهایی که مصرف می کنید بالاتر رود. بتوانید به پزشکان مورد نیاز دسترسی داشته باشید و در صورت نیاز، مراکز درمانی و ارائه دهنده خدمات و تجهیزات پزشکی را بشناسید.

  • بانک اطلاعات بیماری ها

اگر دردی در بدن خود حس میکنید، اگر نیاز دارید علائم، روش درمان و عوارض یک بیماری را بشناسید، کافی است وارد بخش بانک اطلاعات بیماری ها شده، بیماری را تایپ کرده و جستجو کنید یا در لیبست الفبائی بیماری ها دنبال ان بگردید.

در باره هر بیماری، ایتم های زیر بررسی شده اند:

تعریف بیماری، نشانه ها، علت، عوامل خطر، آمادگی برای ویزیت پزشک، چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟، روش های تشخیصی و درمانی، تغییر شیوه زندگی و پیشگیری

تاکنون بیش از ۳۰۰  بیماری در سایت فهرست شده است.

داروها، نام های مختلف، شکل های متعدد و عوارض و تاثیرات خاص خود را دارند. با جستجوی نام داروئی که مصرف میکنید، اطلاعات کاملی در مورد آن بدست می آورید.

شما که طبق دستور پزشکتان باید دارو مصرف کنید، خوبه که بدونید این دارو کجا تولید شده، نام تجاری، شکل  و فرم ظاهری آن، عوارض مصرف، اثرات و موارد منع مصرف آن را نیز بدانید.

تاکنون بیش از ۸۲۵ دارو در این بخش بررسی و معرفی شده است.

در این بخش، پزشکان و مراکز درمانی براساس حروف الفبا فهرست شده اند. همچنین می توانید در بخش جستجوی پزشک براساس نام یا تخصص مورد نیاز، دکتر مناسب نیاز خود را پیدا کرده و از راه های ارتباطی درج شده برای تماس استفاده کنید.

شما همچنین می توانید اطلاعات پزشکان متخصص که می شناسید را برای ما ارسال نمایید تا ما آن را در بانک اطلاعات پزشکان اضافه نماییم.

دانشنامه سلامت با انتشار مداوم مقالات جدید، اطلاعات بهداشت و درمان شما را به روز نگه میدارد.

چشم انداز « e پزشک » این است که به عنوان مرکز دریافت اطلاعات سلامت و درمان خانواده ها مرجع و پاسخگوی اطلاعات سلامت و درمان خانواده ها باشد.

سایت e پزشک در نشانی www.epezeshk.com در دسترس شماست. کلیه خدمات این سایت رایگان است.

همچنین سایت e پزشک دارای کانال تلگرام برای علاقمندان است که با کلیک بر روی لینک می توانید عضو کانال e پزشک شوید.


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.