رپورتاژ: تضمین سلامتی آب با دستگاه تصفیه آب

0

اگر‌ می‌خواهی ببینی چقدر سالم هستی، ببین آبی که مصرف‌ می‌کنی چقدر سالم است. بیشتر افراد سلامتی را در چیزهای عجیب و غریب جستجو‌ می‌کنند؛ مثلاً برخی برای سلامت پوست خود انواع ماسک‌های طبیعی و شیمیایی را تجربه‌ می‌کنند و برخی دیگر برای دفع عفونت‌های بدن خود، دست به دامن داروهای شیمیایی پر عارضه می‌شوند. کنترل فشار خون، آرتروز، سردردهای مداوم، بوی بد دهان، گرفتگی عضلات و بسیاری دیگر از مشکلات و بیماری‌ها وجود دارند که هرکسی را به نحوی گرفتار و به چالش کشیده‌ است. جای طرح این پرسش وجود دارد که چرا انسان عصر امروز و قرن حاضر، نسبت به گذشتگان خود بهره‌ی کمتری از سلامتی دارد؟ پاسخ فقط یک کلمه است؛ آب!

امروزه کیفیت آب آشامیدنی به یک مسأله‌ی اساسی برای انسان تبدیل شده است. انبوه جمعیت و توسعه‌ی سبک زندگی شهرنشینی باعث شده است تا تأمین آب با مشکل مواجه شود. اگرچه تصفیه خانه‌های بزرگ شهری با ساز و کار چند مرحله‌ای خود سعی در ارائه‌ی آب آشامیدنی با کیفیت، مطلوب و سالم دارند، اما حقیقت آن است که حتی آب تصفیه شده را هم نمی‌توان جزءِ آب‌های سالم و مطلوب برای سلامتی، به حساب آورد. استفاده از مواد شیمیایی گندزدای قوی مانند کلر، اگرچه سبب از بین بردن میکروب‌ها‌ می‌شود، اما خود همین مواد شیمیایی نیز به مرور زمان سلامتی انسان را  تحت‌الشعاع قرار می‌دهند. به علاوه سیستم لوله‌کشی شهرها به علت قدیمی بودن، دارای رسوب‌های زیادی است که این رسوب‌ها با آب تصفیه شده مخلوط‌ شده و با مصرف و ورود به بدن، در طی گذشت زمان، به بخش‌های مختلف آن آسیب‌ می‌رسانند. حدود ۷۰ درصد وزن انسان از آب تشکیل شده است که این درصد در بخش‌های مختلف بدن اعم از سیستم خون‌رسانی، بافت‌ها و… توزیع شده است. در نتیجه وقتی آب آلوده و نامطلوب مصرف‌ می‌کنیم، کلیه‌ی بخش‌هایی که درصدی از آب بدن را به خود اختصاص داده‌اند، در طی زمان، با مشکل مواجه خواهند شد. به طور مثال یکی از اصلی‌ترین عواملی که‌ می‌تواند بر سلامت و شفافیت پوست شما تأثیر بگذارد، آبی است که مصرف‌ می‌کنید. کسانی که آبی سالم و با کیفیت مطلوب‌تری مصرف‌ می‌کنند، از شفافیت و سلامت پوست بالاتری برخوردارند و این مسئله را‌ می‌توان در ساکنان استان‌های مختلف کشور به تناسب نوع آب آشامیدنی مصرفی آن‌ها، به وضوح مشاهده و بررسی نمود.

اگر‌ می‌خواهید از میزان املاح ناسالم موجود در آب آشامیدنیِ مصرفیِ خود اطلاع پیدا کنید، سری به کتری آب جوش یا سماور منزلتان بزنید! رسوب‌های دیواره‌های کتری یا سماور، به خوبی بیانگر میزان املاح ناسالم و عدم کیفیت مطلوب آب است. آب آشامیدنی در حالت عادی املاحی مانند گچ، آهک، منیزیم و… دارد که برای بدن مضر محسوب‌ می‌شوند. عمل جوشاندن آب باعث‌ می‌شود تا املاح مذکور، از آب مصرفی و آشامیدنی جدا شده و به دیواره‌های کتری یا سماور، بچسبند. ما هیچ‌گاه آب آشامیدنی و مصرفی خود را نمی‌ جوشانیم و در نتیجه این املاح وارد بدن ما‌ می‌شوند و پس از مدتی با چسبیدن به دیواره‌ی رگ‌ها و رسوب در قسمت‌های مختلف بدن، سلامتی ما را از بین‌ برده و بدن را با مشکلات و بیماری‌های جدی که گاهی دارای خطر بالایی هستند، دچار می‌کند.

شاید تا چند سال پیش استفاده از دستگاه تصفیه آب فقط به دو یا سه استان کشور که آب آشامیدنی‌شان کیفیت مناسب و مطلوبی جهت استفاده و مصرف نداشت، محدود‌ می‌شد و فروش دستگاه تصفیه آب فقط در آن استان‌ها انجام‌ می‌شد. با گذشت زمان و افزایش فرهنگ مصرف آب و سلامتی آن، در حال حاضر ضرورت استفاده از این دستگاه برکسی پوشیده نیست و در همه‌ی استان‌ها و شهرها از سوی افراد مختلف مورد استفاده قرار‌ می‌گیرد. بهترین دستگاه تصفیه آب آن است که علاوه بر رسوبات بزرگ و کوچک، خود آب آشامیدنی و مصرفی را هم از وجود باکتری‌های مضر و بیماری زا پاکسازی کند. به دلیل گسترش استفاده از دستگاه‌ تصفیه‌ آب فروشگاه‌های زیادی در زمینه‌ی فروش این محصول، فعالیت‌ می‌کنند که البته با توجه به بی‌کیفیت بودن برخی از این محصولات، نمی‌توان به تمامی آن‌ها اعتماد کرد. وجود دستگاه‌ تصفیه‌ آب با ساز و کارهای مختلف و با کیفیت‌ها و قیمت‌های متفاوت باعث‌ می‌شود تا برخی افراد در تصمیم‌گیری برای انتخاب بهترین دستگاه تصفیه آب در هنگام انتخاب و خرید، با مشکل مواجه شوند.

برای اینکه بتوانیم به انتخاب درست و مطلوبی برسیم، ابتدا باید درباره‌ی ساز و کار انواع دستگاه‌ تصفیه آب موجود، آشنایی داشته باشیم. مکانیسم عملکرد این دستگاه‌ها معمولاً به دو دسته تقسیم‌ می‌شود:

۱) دستگاه تصفیه آب که به روش اسمز معکوس (RO) عمل‌ می‌کند.

۲) دستگاه تصفیه آب که به صورت فیلتراسیون آب را تصفیه‌ می‌کند.

روش RO یکی از کاربردی‌ترین روش‌های تصفیه آب در دنیا است که در آن یک فیلتر RO با منافذ بسیار بسیار ریز وجود دارد و بسیاری از آلودگی‌های موجود در آب آشامیدنی ومصرفی پس از عبور از آن از بین‌ می‌روند. از جمله این آلودگی‌ها‌ می‌توان به مواردی مانند انگل‌ها، قارچ‌ها، باکتری‌ها، نیترات‌ها و نیتریت‌ها اشاره کرد. روش دوم یعنی فیلتراسیون از روش اول بسیار ارزان‌تر و ساده‌تر است و فقط ذرات درشت آب مانند لجن‌ها، گل و لای، شن و ماسه و رسوبات زنگ زدگی لوله‌های آب، گرفته‌ می‌شوند که البته ماندن همین آلودگی‌ها در فیلتر نیز خود باعث آلودگی مجدد آب تصفیه شده‌ می‌گردد. با توجه به موارد فوق دستگاه تصفیه‌کننده ای که به روش اول کار کند بهتر است.

حال این سؤال مطرح‌ می‌شود که مگر روش RO در تصفیه‌خانه‌های بزرگ شهری انجام نمی‌‌شود؟ پاسخ روشن است؛ خیر. به دلیل اینکه پیاده‌سازی روش اسمز معکوس در مقیاس بزرگ شبکه‌های تصفیه‌سازی شهری امری پر هزینه و گران است، هیچ کدام از تصفیه خانه‌های شهری حتی در پیشرفته‌ترین کشورهای دنیا هم از چنین روشی استفاده نمی‌‌کنند. مهم‌ترین علت مقرون به صرفه نبودن این روش در تصفیه‌خانه‌های شهری آن است که آب توزیع شده در شبکه‌های یک شهر معمولاً به تمام مصارف از جمله آشامیدن، استحمام و…‌ می‌رسد و این در حالی است که روش اسمز معکوس صرفاً برای پاکسازی آب آشامیدنی انجام‌ می‌شود. مصرف آب آشامیدنی در خانواده‌های ایرانی معمولاً ۲۰ لیتر در روز است که این مقدار، در مقایسه با سایر مصارف از جمله شست ‌و شو، استحمام و… که عدد آن ۳۰۰ تا ۵۰۰ لیتر است، بسیار ناچیز محسوب‌ می‌شود و استفاده از این روش را در تصفیه‌خانه‌های شهری غیرممکن‌ می‌سازد.

دستگاه تصفیه‌ آب خانگی به دلیل مقیاس کوچک و امکان قرارگرفتن بر سر مسیرهای دلخواه آب‌رسانی، از روش اسمز معکوس استفاده‌ می‌کند. استفاده از این روش باعث‌ می‌شود که آن بخش از مصارف آب شما که مرتبط با آب آشامیدنی و مصرفی است، تصفیه شود و ضمن مقرون به صرفه بودن، آبی سالم و با کیفیت مطلوب را برای شما و خانواده‌تان به ارمغان بیاورد.

شرکت رادگستر نوین یک مرکز معتبر در زمینه‌ی عرضه و فروش دستگاه تصفیه آب است که با ارائه‌ی اطلاعات جامع و کامل به مشتریان کمک‌ می‌کند تا بتوانند بهترین دستگاه تصفیه آب را متناسب با نیاز خود انتخاب کنند. این شرکت با داشتن پرسنل حرفه‌ای و با تجربه، یکی از بزرگترین مراکز فعال در زمینه‌ی تأمین، فروش و عرضهی دستگاه‌ تصفیه آب است که علاوه بر فروش خود دستگاه، خدمات پس از فروش را هم به بهترین شکل به مشتریان عرضه‌ می‌کند. راد گستر نوین با ارائه‌ی کلیه لوازم و قطعات مورد نیاز دستگاه‌ تصفیه آب خانگی و هم‌چنین انواع فیلترهای مورد نیاز، زمینه را برای خدمات‌دهی هرچه بهتر نسبت به سایر رقبا فراهم آورده است، به طوری که مشتریان بعد از خرید محصولات این شرکت دیگر قرار نیست نگرانی بابت تعویض فیلترها، تعمیر و یا تعویض قطعات در صورت بروز هرگونه مشکل احتمالی داشته باشند.

شرکت رادگستر نوین با بیش از یک دهه سابقه‌ی درخشان در زمینه‌ی واردات و عرضه‌ی دستگاه تصفیه‌ آب دستگاه‌هایی را با بهترین کیفیت و در عین حال مناسب‌ترین قیمت، به بازار داخلی عرضه نموده است که همگی از گارانتی طلایی به مدت یک سال برخوردار هستند. علاوه بر فروش محصولات به صورت نقد، کسانی که تمایل به خرید قسطی داشته باشند نیز‌، می‌توانند با اقساط مناسب از این شرکت بهترین دستگاه تصفیه آب را خریداری کنند. هم‌چنین امکان خرید آنلاین برای آن دسته از مشتریانی که محصول موردنظر خود را انتخاب کرده‌اند، فراهم شده است. در روش خرید آنلاین نیازی نیست تا شما هزینه را به صورت آنلاین پرداخت کنید، بلکه مشخصات فردی به همراه محصول مورد نظر خود را در سایت این شرکت ثبت نموده و پس از بررسی و تأیید نهایی محصول موردنظر برایتان ارسال گردیده و نماینده‌ی رسمی شرکت رادگسترنوین، هم برای نصب رایگان در محل حاضر خواهد شد و دستگاه را برایتان نصب خواهد کرد. اگر قصد خرید بهترین دستگاه تصفیه آب را دارید،‌ می‌توانید با شرکت رادگستر نوین با شماره‌ی‌ ۷۷۷۲۹۸۹۳-۰۲۱ تماس برقرار کرده و از مشاوران حرفه ای در امر انتخاب و تصمیم‌گیری برای خرید راهنمایی بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی انواع محصولات و یا خرید می‌توانید به سایت رادگستر نوین به نشانی https://www.radgostarnovin.com/products مراجعه نمایید.


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.