گوگل حالا از سوابق جستجوی شما برای نمایش خبرهای متناسب با علایق شما، در اپلیکیشن خود استفاده می‌کند

1

شاید گوگل بیشتر و بهتر از نزدیک‌ترین کسان شما، درباره شما بداند. یک عمر است که دارید در این موتور جستجو، کار می‌کنید و علایق و نیازهای خود را با این غول جستجو، در میان می‌گذارید. اینها می‌توانند هر چیزی باشند، از فهرست کتاب‌ها و فیلم‌ها مورد علاقه، تا ترجیحات اقتصادی، جاهایی که دوست دارید به آنها مسافرت کنید، شخصیت‌های مورد علاقه و منفور و احیانا جستجوهای شرم‌آوری که دوست ندارید، احدی از آنها مطلع شود!

جالب است که گوگل به فکر افتاده بر اساس همین سوابق جستجوی کاربران، یک بخش خبری یا «نیوز فید» ایجاد کند که می‌تواند تازه‌ترین اخبار متناسب با سلیقه شما را نشان بدهد.

این بخش نیوز فید، برای هر کاربر، شخصی‌‌سازی شده و اختصاصی او هستند.

این تحول را شما ممکن است اکنون دست‌کم بگیرید یا تصور کنید که بازتکرار چیزی است که قبلا در Google Now هم دیده بودیم.

این بخش نیوز فید فعلا در اپلیکیشن گوگل در iOS قابل مشاهده است، اما تا پایان سال میلادی در مرورگرهای دسکتاپ و به صورت وبی هم قابل مشاهده خواهد بود و به زودی در کاربران اندروید هم از آن بهره خواهند برد.

نیوز فید شخصی‌سازی شده گوگل پاسخی است محکم به اقدام مشابه فیس‌بوک.

اگر گوگل جاه‌طلبی و آینده‌بینی لازم را داشته باشد، می‌تواند با تکمیل همین نیوز فید به دو هدف بزرگ برسد:

۱-تبدیل به یک غول نشر خبر شود. آن هم خبرهایی کاملا متناسب با حال و هوای هر شخص.

۲- و مسلما در کنار آن به کلیک بیشتر بر آگهی‌های کنار نیوز فید هم می‌تواند فکر کند.

اگر آی‌دیوایس دارید حتما اپ گوگل را به‌روز کنید و این بخش نیوز فید را مرور کنید و بررسی کنید که این اخبار چقدر با سلیقه و نیازهای شما تناسب دارند.

 


 
1 نظر
 1. امیرمسعود می گوید

  این که آدم‌ها فقط خبری رو بخونند که با علایق اون‌ها تنظیم شده اتفاقاً خبر خیلی بدیه و اثرهای اجتماعی و سیاسی بدی می‌تونه داشته باشه. تحلیل‌هایی خوندم که یکی از دلیل‌های به‌قدرت‌رسیدن ترامپ یا برگزیت رو همین موضوع می‌دونند. این سخنرانی تِد شاید بتونه بیشتر در این باره توضیح بده (زیرنویس فارسی هم داره):
  Beware online “filter bubbles”‎
  https://www.ted.com/talks/eli_pariser_beware_online_filter_bubbles
  اگر این موضوع براتون جالب شد، این فیلم مستند سال ۲۰۱۶ بی‌بی‌سی رو هم توصیه می‌کنم که خیلی مبسوط‌تر در این باره حرف می‌زنه و جنبهٔ سیاسی‌اش پررنگ‌تره. فیلمش ۲ ساعت و ۴۷ دقیقه است. من خودم دیدمش و به نظرم ارزش دیدن داره.
  و در ضمن پیشنهاد می‌کنم در این باره در «یک‌پزشک» بنویسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.