گوگل دیگر متن ایمیل‌ها شما را برای نشان دادن آگهی‌های متناسب با آنها، اسکن نمی‌کند

0

حتما می‌دانید گوگل برای افزایش میزان کلیک بر آگهی‌ها و سود بیشتر، متناسب با کلیدواژه‌هایی که جستجو می‌کند، به شما آگهی نمایش می‌دهد. در جی‌میل هم وضعیت مشابهی حکمفرماست، یعنی اگر شما ایمیل‌هایی در مورد عکس و عکاسی بگیرید، احتمال دارد آگهی‌هایی در مورد دوربین‌های عکاسی و فروشگاه‌های دوربین به شما نشان داده شود.

اما چنین چیزی در جی‌میل، مورد پسند بسیاری از کاربران نبود. آنها می‌گفتند که دوست ندارند که متن ایمیل‌هایشان بررسی شود.

گوگل گرچه به کاربران از همان اول اطمینان داده است که مواظب حریم خصوصی آنهاست و اسکن ایمیل‌ها مترادف با خوانده شدن ایمیل‌ها و دسترسی به متن آنها نیست، اما متوجه این دغدغه کاربران بوده است. به همین خاطر در نوشته‌ای، در حاشیه معرفی بسته G Suite برای مقاصد حرفه‌ای و بازرگانی، اعلام کرده که روند قدیمی را تغییر داده و از این به بعد متن ایمیل‌های کاربران را برای نمایش آگهی‌های متنی متناسب، کاوش و اسکن نمی‌کند.

البته در نسخه پولی جی‌میل، مثل قبل باز هم آگهی نمایش داده خواهد شد. اما این آگهی‌ها دیگر متناسب با علایقی که کاربران قبلا اعلام کرده‌اند، نمایش درخواهد آمد.

شما اگر به اینجا بروید، می‌توانید مشخص کنید که مشتاق هستید آگهی‌هایی که به شما نمایش داده می‌شود، در چه موضوعاتی باشند و بر عکس چه نوع آگهی‌هایی را اصلا دوست ندارید.

اقدام تازه گوگل، قدم کوچک دیگری است برای محبوب‌تر کردن این سرویس. سرویس ایمیلی که در حال حاضر بیشتر از یکی میلیارد کاربر در سراسر دنیا دارد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.