اپل هنوز هم با مشکلات فنی آی‌فون ۸ دست و پنجه نرم می‌کند- آیا حسگر اثرانگشت در دکمه پاور ادغام خواهد شد؟

0

لبه تا لبه کردن صفحه نمایش آی‌فون ۸ و حذف کردن حواشی سطح جلویی این گوشی، برای اپل اصلا ساده نیست.

مشکل اصلی این است که برای این کار دکمه هوم سنتی باید برداشته شود. ابتدا تصور می‌کردیم که اپل با دردسر کمی، می‌تواند دکمه هوم مجازی و حسگر اثر انگشت را در صفحه نمایش بگنجاند، اما اپل موفقیتی در این کار نداشت. هرچند که هنوز آرزوی ما این است که این طور نشود.

به عنوان اقدام جانشین اپل می‌توانست حسگر اثر انگشت را در پشت گوشی قرار بدهد که اصلا مطابق سلیقه اپل و نیز هواداران این شرکت نبود.

راه حل بعدی هم این بود که اپل به کلی از حسگر اثر انگشت صرف‌نظر کند و آنقدر مکانیسم ورود با تشخیص چهره سه‌بعدی را تکمیل کند که قابل اعتماد، سریع و کارا بشود.

اما خب، اپل نمی‌تواند زیاد هم روی این مسئله ریسک کند.

آخرین شنیده‌ها این است که اپل در نظر دارد که حسگر اثرا نگشت را دکمه پاور ادغام کند. ظاهر این کار عملی به نظر می‌رسد و اپل نیز قبلا یک پتنت در این مورد ثبت کرده بود.

خرده‌اطلاعات جدید از طریق یک سازنده کیس گوشی‌های موبایل به نام Nodus و بررسی دقیق طرح‌های CAD این شرکت حاصل شده است.

این بررسی‌ها نشان می‌دهند که گرچه اپل به خاطر دشواری‌های به وجود آمده به فکر نیفتاده که ویژگی‌های اساسی آی‌فون ۸ را فدا کند و به «پلن B» پناه ببرد، اما هنوز هم تردیدهای اپل، قابل توجه هستند.

عاقبت این تردیدها و تأخیرها این است که برخی مثل «جان گروبر» پیشبینی کرده‌اند که اپل نخواهد توانست به موقع از عهده نهایی کردن برخی از ویژگی‌ها برآید و مجبور خواهد شد برخی از جنبه‌های نرم‌افزاری کار را در به‌روزرسانی‌های بعدی، به دست مشتری‌ها برساند. تقریبا چیزی شبیه «مود پرتره« در عکاسی با آی‌فون ۷ پلاس.

بررسی طرح‌های CAD نمونه‌های اولیه کیس‌ها، نشان می‌دهند که در بالای صفحه نمایش شکافی برای قرار دادن دوربین جلویی و حسگرها وجود خواهد داشت.

این طرح‌ها همچنین تأیید می‌کنند که دو دوربین پشت، به صورت عمودی قرار داده خواهند شد. حدس زده می‌شود که این کار صرفا برای ایجاد یک تفاوت ظاهری انجام نخواهد شد. بلکه اپل به خاطر تمرکز بر روی واقعیت افزوده، این تغییر را انجام می‌دهد. از آنجا که در این حالت بیشتر گوشی توسط کاربرها به صورت landscape در دست نگاه داشته می‌شود، دو دوربین اگر به صورت افقی در کنار هم باشند، کارایی بیشتری ایجاد خواهد شد.

به نظر نمی‌رسد که اپل پورت لاتنینگ را به صورت USB نوع C ارتقا بدهد و همچنین بررسی‌ طرح‌ها نشان می‌دهند که خبری از بازگشت جک هدفون هم نخواهد بود.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.