یک هواپیمای بویینگ ۷۸۷، با پرواز ۱۳ ساعته در یک مسیر طولانی دو هزار مایلی، تصویر یک هواپیمای بویینگ را روی نقشه آمریکا ترسیم کرد!

0

شاید در اخبار فناوری خوانده باشید که فردی با دوچرخه یا دویدن، در حالی که مسیرش با «جی پی اس»، پایش می‌شود، روی نقشه یک شهر، عبارتی یا شکلی را به صورت مجازی ترسیم می‌کند.

اما جالب است بدانید که مواردی از انجام این کار توسط هواپیماها وجود دارد.

البته در مورد هواپیماها با توجه به مصرف زیاد سوخت و مسیر طولانی که باید بپیمایند و نیز دشواری‌های فنی و ترافیکی، این کار بسی دشوارتر است.

اما همین هفته پیش، یک بویینگ ۷۸۷، که می‌خواست از سیاتل به Marquette برود، دست به کار جالبی زد و با حرکت روی شهرها و ایالت‌های متعدد، شکل شماتیک یک هواپیمای بویینگ بزرگ را روی نقشه آمریکا با توجه به مسیر حرکتش ترسیم کرد. پیمودن این مسیر دو هزار مایلی، ۱۳ ساعت به طول انجامید.

کاربران شبکه‌های اجتماعی وقتی متوجه قضیه شدند، بسیار به هیجان آمدند.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

مسلم است که این کار برخلاف جوک‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی رد و بدل می‌شد نه به خاطر مستی خلبان یا بازیگوشی او بود و نه بویینگ به منبع ارزانی از سوخت دست پیدا کرده که ولخرجی کند.

این برنامه برای یک کار تبلیغی متفاوت و زیرپوستی هم انجام نشده بود و یا دست‌کم هدف اولیه این کار این نبود.

واقعیت این است که قرار بود یک تست تحمل ۱۸ ساعته روی این هواپیما انجام شود و چه کار بهتر از اینکه ضمن این آزمایش طولانی، یک کار جالب، تبلیغی و خلاقانه هم انجام می‌شد.

البته این کار قبلا هم به صورت‌های دیگر انجام شده بود. مثلا اوایل امسال یک هواپیمای بویینگ ۷۳۷ مکس، روی ایالت‌های واشنگتن و مونتانا، عبارت MAX را ترسیم کرد.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.