گوگل می‌گوید که اندک اندک دوران واترمارک کردن عکس‌ها را باید فراموش کنید

3

آیا از بیم اینکه عکس‌هایتان، بدون توجه به کپی‌رایت، مورد استفاده اشخاص و سازمان‌ها قرار بگیرد، عادت به واترمارک کردن آنها دارید.

حتما می‌دانید با مقداری مهارت در فتوشاپ، می‌توان واترمارک‌ها را حذف کرد، نرم‌افزارهایی هم به صورت اختصاصی برای این کار وجود دارند که البته زیاد هم خودکار و بی‌نقض کار حذف واترمارک‌ها را انجام نمی‌دهند.

اما حالا گوگل، می‌گوید که به کمک هوش مصنوعی نرم‌افزاری که طراحی کرده، می‌تواند با سهولت واترمارک عکس‌ها را بردارد و عکسی به دست دهد، گویی که از اول واترمارک نداشته است.

فرایند کلی کار را می‌توان حدس زد:

واترمارک، دارای رنگ، بافت و طراحی است که به سهولت قابل شناسایی و حذف است.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

حالا گوگل پیشنهاد کرده که عکاسان، فتوشاپ‌کارها و گرافیست‌ها به فکر باشند و واترمارک‌هایی روی عکس‌هایی خود بگذارند که به صورت رندم یا تصادفی، الگو، رنگ و بافت آنها در روی یک عکس، متغیر باشد.

اما در عین حال خود گوگل تصریح می‌کند که این بازی موش و گربه ادامه پیدا خواهد کرد و در گام بعدی، مسلما نرم‌افزارهای هوشمندتر این نوع واترمارک‌ها را هم می‌توانند به سرعت حذف کنند.

منبع

   
3 نظرات
 1. سعیدم می گوید

  البته کمترین کاری که میشه برای رعایت حق کپی رایت کرد همین واترمارک هست که هستند کسانی که حتی با واترمارک کردن عکس ها هم نمی تونه مانع از کپی کاریشون بشه …

 2. محمد می گوید

  البته الان اکثر افراد فقط قسمت واترمارک شده را میبرند. راحت بی دردسر. متاسفانه البته.

  1. سحر صالحی می گوید

   حب بنداز وسط عکس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.