داشتن یک دوربین DSLR خوب هم شما را از وسوسه خرید دوربین شگفت‌انگیز L16 در امان نگاه نمی‌دارد!

0

با صرف میلیون‌ها تومان پول یک دوربین DSLR خریده‌اید و شاید هم بیشتر از یک لنز گران قیمت برای آن دارید، اما در مقام عمل و در سفرها متوجه می‌شوید که همراه بردن یک دوربین حجیم، با وزنی حدود یک کیلوگرم کار خیلی سختی است. اگر کیف دوربین و لنزها و وسایل جانبی دیگر را در نظر بگیرید، کار دشوارتر می‌شود.

خیلی‌ها وقت‌ها بدون اینکه کسی متوجه بشود، پیش خودتان آرزو می‌کنید که ای کاش یک دوربین کمپکت یا یک دوربین بدون آینه Mirrorless هم داشتید.

امروز می‌خواهیم به شما دوربین شگفت‌انگیز L16 را معرفی کنیم.

ظاهر این دوربین در همان نگاه اول خیلی عجیب است. یعنی شما عملا با گران‌ترین دوربین DSLR هم نمی‌توانید این همه شگفتی دوستان و آشنایان خود را برانگیزید!

دوربین L16 ، در جلوی خود ۱۶ دوربین دارد. یعنی به جای یک لنز و شکاف، نور از ۱۶ مدخل و از طریق مسیرهای اپتیک و بازتاب آینه‌های پریسکوپیک زاویه‌دار جمع‌آوری می‌شود و به حسگرهای دوربین می‌رسد. این دوربین‌ها لنزهایی به اندازه‌های مختلف دارند.

حسگرهای دورین متشکل از ۱۶ حسگر ۱۳ مگاپیکسلی هستند.

دوربین L16 ، به راحتی در دستتان جا می‌گیرد. طول و عرض آن ۱۶.۳ در ۸.۴ سانتیمتر است و ضخامت آن فقط ۲.۴ سانتیمتر است. وزن آن هم ۴۳۵ گرم است، یعنی خیلی کمتر از وزن دوربین‌های DSLR.

بدنه این دوربین آلومنیومی است. مجهز به یک صفحه نمایش ۵ اینیچی لمسی است.

وضوح عکسی که با L16 دست‌کم ۵۲ مگاپیکسل است! در ضمن با آن می‌توانید با کیفیت ۴K فیلمبرداری کنید.

در دوربین‌های روتین، شما عمق میدان یا depth of field را تنظیم می‌کنید. عکس گرفته می‌شود و بعد از ان دیگر نمی‌توانید عمق تصویر را تغییر بدهید. اما از آنجا که در L16، عکس حاصل یک دوربین نیست. بعد از گرفته شدن عکس، در هنگام پردازش عکس با نرم‌افزار «لومن» می‌توانید، عمق دلخواه عکس را تنظیم کنید.

ویژگی دیگر دوربین را هم می‌شود حدس زد: گرفتن عکس‌های باکیفیت با حداقل نویز در شرایط نوری پایین.

میزان زوم اپتیکالی که با این دوربین می‌توانید داشته باشید ۵x است.

تا همین جای کار شاید مشتاق شده‌اید که قیمت دوربین را بدانید. باید بگویم که قیمت دوربین اصلا کم نیست. در واقع قیمت آن معادل قیمت یک دوربین DSLR خیلی خوب برایتان درمی‌آید. چیزی حدود ۱۷۰۰ دلار!

اما به تازگی برای نخستین بار، عکس‌هایی که با این دوربین گرفته شده‌اند، روی سایت شرکت تولیدکننده که Light نام دارد قرار گرفته است.

اینجا برای نمونه به عکس ۸۱ مگاپیکسلی این مرد نگاه کنید و ببینید که وقتی روی عکس زوم می‌کنیم، چه جزئیاتی از صورت پیدا هستند.

برای اطلاعات بیشتر، سایت شرکت Light را ببینید.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.