این شرکت نوگام آلمانی در نظر دارد که یک نوع دکل مخابراتی با فناوری LTE را روی کره ماه نصب کند!

0

خب، مدت‌ها از زمانی که واقعا یک انسان روی کره ماه رفته و نیاز به برقراری ارتباط با کره زمین پیدا کرده گذشته. در واقع آخری مأموریت سرنشین‌دار به کره ماه در سال ۱۹۷۱ رخ داده است.

اما مدتی است که دوباره علاقه به مأموریت‌های ماه، دست‌کم مأموریت‌های بی‌سرنشین افزایش پیدا کرده است.  این علاقه‌مندی به خصوص بعد از آنکه ماه به عنوان یک ایستگاه سرراهی احتمالی برای اعزام فضانوردان به مریخ در نظر گرفته شده، فزونی گرفته است.

PTScientists نام یک شرکت آلمانی نوگام است که پیش از این در زمینه جایزه ماه‌نشین ایکس گوگل هم همکاری داشته است.

این شرکت در نظر دارد به زودی دو خودروی ماه‌نشین به ماه بفرستد. این دو ماه‌نشین با همکاری Audi ساخته شده‌اند، آنها چهار چرخه با باتری‌های قابل شارژ هستند و نیز صفحات خورشیدی و دوربین‌های HD دارند.

اما سوای اینها، آنها برای ارتباط با زمین سیستم ارتباطی خاص خودشان را دارند. برای سادگی و نیز برای کم شدن مصرف انرژی شرکت آلمانی، از فناوری LTE برای ارتباط استفاده می‌کند. یعنی همان فناوری‌ای که در گوشی‌های موبایل برای گرفتن دیتا وجود دارد.

اگر از ارتباط رادیویی روتین برای برقراری ارتباط استفاده می‌شد، نیمی از انرژی حاصله از صفحات خورشیدی باید صرف آن می‌شود، اما LTE، انرژی بسیار کمتری مصرف می‌کند.

به این ترتیب PTScientists به زودی تبدیل به نخستین شرکت خصوصی خواهد شد که ماه‌نشین به ماه اعزام می‌کند.

این شرکت می‌خواهد از تجربیات ارسال این ماه‌نشین در گام بعدی برای تأسیس یک شبکه تمام‌‌عیار ارتباطی در ماه با همین فناوری LTE‌ هم استفاده کند.

کارستن بکر -مهندس الکترونیک تیم- می‌گوید که شاید این کار باعث می‌شود که ما (علاوه بر دهکده جهانی زمینی)، یک «دهکده» ماه هم داشته باشیم.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.