نگاهی به مهم‌ترین تغییرات و ویژگی‌های جدید یوتیوب که از امروز شاهدشان هستیم

0

یوتیوب از امروز شاهد تغییرات بزرگی خواهد بود. از تغییر لوگو و رابط کاربری تا ویژگی‌های جدیدی که کاربران را برای مشاهده فیلم‌ها کمک می‌کنند و تجربه بهتری رقم می‌زنند. تمامی این تغییرات و ویژگی‌های جدید هم در نسخه دسکتاپ و هم در نسخه موبایل این برنامه اعمال شده‌اند. در ادامه نگاهی کوتاه و سریع به مهم‌ترین تغییرات بزرگ یوتیوب می‌اندازیم:

ابتدا از لوگوی یوتیوب شروع می‌کنیم که تغییر کرده است. قبلا کلمه Tube قرمز رنگ بود اما اکنون کل نام YouTube مشکی شده است و یک کلید قرمزرنگ پلی کنار آن قرار می‌گیرد. به نظر می‌رسد لوگوی جدید زیباتر و هارمونی بهتری دارد.

رابط کاربری صفحه اصلی یوتیوب نیز تغییر کرده است. نمونه نسخه دسکتاپ را می‌توانید در زیر مشاهده کنید. در طراحی جدید از رنگ قرمز کم‌تر استفاده شده و صفحه سفیدی بیشتری دارد. همین‌طور، تعداد ویدیوهای بیشتری دیده می‌شود. خوب؛ این‌ها همه باعث بهتر شدن ارتباط کاربر با برنامه خواهند شد.

تغییر جدیدی بعدی روی نسخه دسکتاپ این است که می‌تواند از مود پس‌زمینه سیاه هم استفاده کرد. شاید برخی از کاربران این‌طوری بیشتر دوست داشته باشند:

نسخه موبایل یوتیوب نیز تغییراتی داشته است. باز هم رنگ قرمز کم‌تری استفاده شده و شاهد فضای باز و سفید بیشتری هستیم که رابط کاربری موبایل را زیباتر می‌کند. اسکرول فیلم‌ها هم راحت‌تر شده است. تغییر دیگر نسخه موبایل؛ امکان استفاده از سرعت‌های مختلف است؛ چیزی که در نسخه دسکتاپ داشتیم و جاش در نسخه موبایل خالی بود.

ویژگی جدید و ظاهرا جذاب دیگر یوتیوب؛ امکان مشاهده ویدیوها به صورت عمودی است. این تغییر هنوز برای عموم کاربران در دسترس نیست ولی تصاویر زیادی از آن در وبلاگ‌های یوتیوب منتشر شده است و باید به‌زودی شاهدش باشیم.

منابع خبری نزدیک به یوتیوب و گوگل از تغییرات بزرگ دیگری هم صحبت کردند که هنوز عکسی ازشان منتشر نشده است. به نظر می‌رسد گوگل پس از سال‌ها تصمیم گرفته دستی به سر و روی یوتیوب بکشد شاید از ریزش مخاطبان آن کاسته شود.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.