BMW برای خودروهای الکتریکی شما پد شارژ بی‌سیم عرضه می‌کند

0

وقتی آیفون ۸ از شارژ بی‌سیم استفاده می‌کند؛ دور از انتظار نیست که خودروهای BMW نیز پد شارژ بی‌سیم داشته باشند.

خودروساز آلمانی BMW در پستی منتشر شده در وبلاگ‌اش از طرح ساخت پد شارژ بی‌سیم و عرضه آن در اوایل سال ۲۰۱۸ خبر داد. این پد شارژ بی‌سیم یک مدل از پدهای شارژ بی‌سیم Qi است که در اسمارت‌فون‌ها استفاده می‌شود ولی با ابعاد بزرگ‌تر.

BMW 530e iPerformance اولین خودروی هیبریدی این شرکت است که می‌تواند از پد شارژ بی‌سیم استفاده کند ولی در مدت کوتاهی این پد برای دیگر مدل‌های خودروهای الکتریکی قابل استفاده خواهد بود.

در ویدیویی که از سوی شرکت BMW منتشر شده؛ نحوه کار این پد بیشتر آشکار می‌شود. پد شارژ بی‌سیم روی زمین قرار دارد و خودرو باید به دقت روی پد پارک شود به طوری که صفحه شارژ نصب شده در کف خودرو با پد شارژ بی‌سیم روی زمین در یک راستا باشند.

خودروی BMW 530e با این پد در مدت زمان ۳.۵ ساعت شارژ می‌شود و اصلا قابل مقایسه با سیستم‌های شارژ الکتریکی کنونی نیست که از کابل‌های بلند استفاده می‌کنند. خودروی ۵۳۰e با یک بار شارژ می‌تواند ۱۶ مایل (۲۵ کیلومتر) مسافت طی کند.

این پد شارژ بی‌سیم را می‌توان در پارکینگ یا گاراژ نصب کرد. در خودرو نیز یک صفحه و سیم‌پیچی ثانویه علاوه بر باتری لیتیوم یون نصب می‌شود. یکی از مشکلات پدهای شارژ بی‌سیم در اسمارت‌فون‌ها و احتمالا خودروها این است که گوشی باید دقیقا در جای مناسبی روی پد قرار بگیرد تا فرآیند شارژ بی‌سیم شروع شود.

این وضعیت، در خودروها سخت‌تر می‌شود. به همین دلیل؛ BMW سیستم iDrive را در هنگام شارژ بی‌سیم فعال کرده تا راننده بتواند در صفحه‌نمایش موقعیت دقیق پد را دیده و خطوط راهنما به وی کمک کنند خودرو را در محل دقیق خود پارک کند.

BMW قطعاتی را نیز طراحی کرده که روی زمین گاراژ نصب شده و راننده سعی می‌کند از میان‌شان عبور کرده تا بتواند خودرو را در محل دقیق خود پارک کند. این قطعات آسیبی به بدنه خودرو وارد نمی‌کنند.

چندین سال است که درباره شارژ بی‌سیم یا شارژ القایی در خودروها صحبت می‌شود اما به نظر می‌رسد در سال ۲۰۱۸ شاهد چندین پد شارژ بی‌سیم واقعی خواهیم بود.

منبع


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.