نگاهی به برندگان جایزه «امی» ۲۰۱۷: غیبت «گیم آو ترونز»، درخشش «سرگذشت ندیمه»

0

جایزه امی (Emmy Award) یک جایزه آمریکایی برای تولیدات تلویزیونی است، که عموماً به عنوان معادل اسکار برای تلویزیون دانسته می‌شود. همیشه دنبال کردن فهرست نامزدها و برندگان این جایزه، می‌تواند ما را با کارهای شاخص و هنرمندان خوب آشنا کند. البته پیداست که در این میان همیشه آثار و هنرمندانی از قلم می‌افتند و لزوما برندگان این جایزه، منطبق با سلیقه شخصی همه ما نیستند، اما باز هم نگاه کردن به فهرست برندگان کارگشا است.

برنده بزرگ جایزه امی دیشب، سریال سرگذشت ندیمه The Handmaid’s Tale بود که بهترین سریال درام سال شناخته شد. این سریال را پیش از این در «یک پزشک» این سریال را به شما معرفی کرده بودیم و به علاوه دوست‌داران کتاب هم این اثر شاخص مارگارت اتوود را کاملا می‌شناسند. این سریال رقبای بزرگی مانند وست‌ورلد و هاوز آو کاردز داشت.

الیزابت موس هم به خاطر بازی در سرگذشت ندیمه بهترین هنرپیشه زن سریال درام شناخته شد. بروس میلر هم به خاطر نوشتن فیلمنامه این سریال، برنده جایزه بهترین فیلمنامه‌نویس درام شد.

اما در قسمت‌های مینی‌سریال‌ها، برنده بزرگ سریال Big Little Lies و نیکول کیدمن هم مهمان طور که پیشبینی می‌شد، در همین قسمت برنده بهترین هنرپیشه زن شد.

بهترین هنرپیشه مرد در قسمت مینی‌سریال‌ها، ریز احمد به خاطر سریال خوب The Night Of. او واقعا رقبای قدرتمندی داشت: بندیکت کامبربچ – رابرت دنیرو- اوان مک‌گرگور و جفری راش.

بهترین سریال کمدی سال، سریال Veep شناخته شد و هنرپیشه این سریال -جولی لوییس دریفوس- هم بهترین هنرپیشه زن در این قسمت سریال‌های کمدی انتخاب شد. بهترین هنرپیشه مرد سریال‌های کمدی دونالد گراور از سریال آتلانتا شناخته شد.

سریال بلک میرر هم دو جایزه از آن خود کرد که یکی از آنها به خاطر فیلمنامه قسمت سن جونیپروی این سریال بود که توسط چارلی بروکر نوشته شده بود و دیگری همین قسمت از سریال در قسمت فیلم‌های تلویزیونی بود.

به جز نیکول کیدمن، بازیگر بزرگ سینمای دیگری که دیشب برنده شد، الک بلدوین بود که این یکی به خاطر هنرپیشه نقش دوم در سریال‌های کمدی و به خاطر شوی تلویزیونی Saturday Night Live برنده اعلام شد.

فهرست کامل برندگان را می‌توانید در اینجا ببینید.


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.