با دوربین آیفون و اپلیکیشن واقعیت افزوده جدول سودوکو حل کنید

2

با انتشار iOS 11، انتظار داشتیم موجی از اپلیکیشن‌های جذاب مبتنی بر واقعیت افزوده عرضه شوند. مانند اپلیکیشن Magic Sudoku که می‌تواند جدول سودوکوی شما را حل کند.

یکی از ویژگی‌های اصلی و جدید iOS 11 به پشتیبانی از پلتفرم ARKit و واقعیت افزوده برمی‌گردد. پلتفرم ARKit به برنامه‌نویس‌ها و توسعه‌دهنده‌ها اجازه می‌دهد برای دستگاه‌های اپل اپلیکیشن‌های واقعیت افزوده تولید کنند. تا کنون چند اپ محدود معرفی شده ولی انتظار می‌رود در ماه‌های آتی طیف گسترده‌ای از اپ‌های واقعیت افزوده به بازار سرازیر شوند.

اما جدیدترین اپلیکیشن سرگرم‌کننده مبتنی بر واقعیت افزوده روی iOS 11 عرضه شده؛ یک برنامه است که با استفاده از دوربین آیفون می‌تواند مشکل و گره جدول سودوکوی چاپ شده را حل کند. این اپلیکیشن به نام Magic Sudoku می‌تواند جدول‌های بسیار سخت بازی سودوکو را از ابتدا تا انتها حل کند.

کافی است دوربین آيفون را روبروی یک جدول سودوکو بگیرید تا به طور خودکار خانه‌های خالی به سرعت یکی پس از دیگری پر شوند. این اپلیکیشن به غیر از حل کامل جدول سودوکو؛ گزینه‌های دیگری هم در اختیار کاربران قرار می‌دهد. مثلا؛ کاربران می‌توانند تنها بخشی از جدول را حل کنند تا تمام جدول از بین نرود و خود کاربر هم بتواند دیگر خانه‌های خالی را پر کند.

توسعه‌دهنده این برنامه در توییتر می‌گوید، نسخه فعلی تنها یک دمو و نسخه آزمایشی از قابلیت‌ها و ظرفیت‌هایی است که می‌تواند در آینده خلق شوند. وی می‌گوید در نسخه‌های بعدی Magic Sudoku ویژگی‌های دیگری افزوده خواهد شد.

در طراحی و توسعه Magic Sudoku از چندین شبکه عصبی استفاده شده است که یکی از آن‌ها الگوریتمی را استفاده می‌کند تا خانه‌های خالی جدول سودوکو را یافته و حل کند. نحوه حل هر خانه جدول سودوکو نیز یک تابع بازگشتی (recursive) است.

البته، برنامه Magic Sudoku مشکلاتی هم دارد و چندین کاربر این مشکلات را گزارش دادند. یک مشکل این است که پلتفرم ARKit تنها وضعیت‌های افقی را شناسایی می‌کند در حالی که روی Magic Sudoku گوشی آیفون در وضعیت عمودی هم گرفته می‌شود. مشکل دیگر گزارش شده مربوط به فونت‌هایی است که نشاخته نمی‌شوند.

توسعه‌دهنده این برنامه قول داده مشکلات را به تدریج حل کند. در نسخه ۱.۱ برخی از این مشکلات مانند شناخت همه فونت‌ها حلشده است. قیمت این برنامه روی اپ‌استور اپل ۰.۹۹ دلار است.

منبع


   
2 نظرات
 1. علی می گوید

  نمیدونم چرا خوره های آیفون و اپل اینقدر دوست دارن بگن فلان کار رو می تونید با اپل انجام بدید؟! من سه سال پیش با آندروید همین کار رو کردم
  بی منت

  1. آرش اردریبهشت می گوید

   والله من از وقتی یادمه برنامه گوگلس (Googles) دقیقا همین کار رو میکرد. در ضمن ۴-۵ سال پیش انقدر هوش مصنوعی برنامه googles بالا بود که شما باهاش از هر کالایی عکس میگرفتی برات مشخصات مربوط به اون رو می آورد.
   بابا تو رو خدا جمع کنید ، انقدر شیپل نباشید.
   قبوله آیفون خیلی باحاله… ولی دیگه خودتون رو گول نزنید. تقریبا هر سرویس جدیدی که آی او اس داره معرفی میکنه، قبلا معرفی شده. دیگه انقدر هیجان نداره که…
   مرسی
   عه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.