مدیرعامل جدید اوبر بابت اشتباهات لندن عذرخواهی کرد: ما بی‌عیب نیستیم اما به شما گوش می‌دهیم!

0

پس از عدم تمدید مجوز فعالیت شرکت اوبر در لندن؛ دارا خسروشاهی مدیرعامل جدید اوبر طی بیانیه‌ای از اشتباهات بی‌شمار این شرکت عذرخواهی کرد.

روز جمعه مقامات اداره حمل و نقل شهر لندن (TFL) تصمیم گرفتند مجوز فعالیت اوبر در این شهر را تمدید نکنند. اوبر فعالیت خود را از ۵ سال پیش در شهر لندن آغاز کرده ولی با اعتراض‌ها و چالش‌هایی روبرو بود. یکی از دلایل عدم تمدید مجوز اوبر سیستم احراز‌هویت و سوپیشینه رانندگان اوبر است. همچنین؛ مقامات شهری لندن مدعی هستند اوبر ایمنی و امنیت مسافران را تامین نمی‌کند.

دارا خسروشاهی که حدود یک ماه پیش سکان هدایت شرکت اوبر را به دست گرفت؛ در نامه سرگشاده‌ای به اشتباهات این شرکت در گذشته اشاره کرد و از همه مردم و به نمایندگی از اوبر عذرخواهی کرد.

خسروشاهی در نامه خود تاکید می‌کند که اوبر یک انقلاب در جابه‌جایی مسافران شهری ایجاد کرده اما اشتباهاتی هم داشته است. او می‌گوید اوبر کامل و بی‌عیب نیست اما سعی می‌کند به اعتراض مردم هم گوش بدهد و اشتباهات گذشته را جبران کند. در نامه سرگشاده خسروشاهی که برای کارمندان این شرکت هم ارسال شده است؛ تاکید می‌شود که اهمیت دارد بررسی کنیم چگونه به اینجا رسیدیم و حقیقت این است که سوء شهرت می‌تواند هزینه بالایی به همراه داشته باشد.

در عین حال، مدیرعامل اوبر از اعتراض به رای صادر شده در  اداره حمل و نقل شهر لندن خبر داد و برخی از سایت‌ها نیز می‌گویند به‌زودی شهردار لندن و مدیرعامل اوبر با یکدیگر دیدار خواهند کرد تا این مشکل رفع شود. صادق‌خان؛ شهردار لندن یکی از موافقان و حامیان تعلیق فعالیت اوبر است و از حکم روز جمعه دفاع می‌کند.

از هنگام صدور حکم تعلیق فعالیت اوبر در لندن؛ حدود یک میلیون نفر در طوماری اینترنتی خواستار لغو ممنوعیت فعالیت اوبر در لندن شدند. برخی شنیده‌ها از متضرر شدن ۴۰۰ هزار راننده در لندن خبر می‌دهند. اوبر حدود ۳.۵ میلیون کاربر در پایتخت لندن دارد.

مجوز اوبر تا ۳۰ سپتامبر رسمیت دارد و در این بازه اوبر می‌تواند به این حکم اعتراض کند.

منبع: + و +

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.