ساعت اپل، جان یک مرد ۲۸ ساله نیویورکی مبتلا به آمبولی ریوی را نجات داد

0

مرد نیویورکی هرگز فکر نمی‌کرد با بستن ساعت اپل به مچ دستش؛ می‌تواند جان خود را نجات دهد و از مگر فرار کند. شاید هنگام خرید ساعت اپل تصور می‌کرد هر کاری برایش انجام دهد جز اینکه ناجی زندگی‌اش باشد.

جیمز گرین ۲۸ ساله از بروکلین نیویورک، دو سال پیش اپل واچ اصلی را به خاطر استفاده از اعلان‌ها و ردیابی فعالیت‌های دوچرخه‌سواری‌اش خریداری کرد و در این مدت به یکی از مصرف‌کننده‌های اصلی برنامه‌های ردیابی آن تبدیل شده بود ولی اکنون اپلیکیشن ردیابی و مراقبت از ضربان قلب این ساعت هوشمند به یکی از بزرگ‌ترین نیازمندی‌های زندگی‌اش تبدیل شده است.

جیمز گرین به خاطر سوابق بیماری که دارد، به طور دایم حواس‌اش به ضربان‌ قلب‌اش است. یک روز، به طور ناگهانی متوجه می‌شود که چراغ HeartWatch اپل واچ روی دست‌اش سبز شده است. وی متوجه می‌شود ضربان قلب‌اش افزایش یافته و درون سیستم بدنی‌اش اتفاقی رخ داده است. بنابراین؛ سریعا خودش را به اورژانس و بیمارستان می‌رساند. آن‌جا به وی می‌گویند دچار «آمبولی ریوی» شده و اگر زود خودش را به بیمارستان نمی‌رساند؛ زندگی‌اش در خطر بود.

جیمز گرین، یکی از هزاران نفری است که طی دو سال گذشته از اپل واچ برای ردیابی وضعیت فعالیت‌های بدنی، ضربان قلب، غذا، آب، دارو و خواب استفاده می‌کنند. این افراد با ردیابی اطلاعات جمع‌آوری شده روی اپل واچ و نشان دادن آن‌ها به پزشکان و بیمارستان؛ تلاش می‌کنند پزشکان را در درمان و مراقبت از زندگی‌شان کمک کنند. جیمز گرین در سال‌های قبل از تجهیزات دیگری برای ردیابی ضربان قلب خود استفاده می‌کرد اما اکنون فقط از اپل واچ استفاده می‌کند.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

محققان، ساعت هوشمند اپل را دقیق‌ترین شمارنده ضربان قلب در میان ساعت‌های هوشمند بازار می‌شناسند و اگر‌چه سازمان غذا و داروی ایالات متحده هنوز این دستگاه را در فهرست تجهیزات پزشکی خود وارده نکرده است ولی در حال حاضر مصارف پزشکی آن به خاطر حسگرهای جمع‌آوری اطلاعاتی که دارد؛ بسیار بالا رفته است. سازمان‌هایی مانند FDA نیز در تلاش هستند که راه‌کارهای سریع‌تری برای همکاری محصولات پزشکی و اپل واچ یافته و شرکت‌های ثالث را به کار روی آن ترغیب کنند.

روزانه‌ها؛ افراد زیادی در سراسر جهان بر اثر آمبولی یا دیگر بیماری‌های ناگهانی جان خود را از دست می‌دهند در حالی که ساعت‌های هوشمند می‌توانند سریع‌تر از هر دستگاه دیگری به این افراد هشدار بدهند.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.