اپل این هفته به سوی شرکتی یک تریلیون دلاری خیز برمی‌دارد

0

در حالی که مردم برای خریدن یک آیفون هزار دلاری آماده می‌شوند؛ شرکت اپل نیز برای تبدیل شدن به یک شرکت تریلیون دلاری آماده می‌شود.

اپل دارد اسنادی را تنظیم می‌کند تا به وال‌استریت تحویل بدهد و خودش را به عنوان شرکتی یک تریلیون دلاری معرفی کند.

گزارش مالی سه ماهه آخر سال ۲۰۱۷ اپل به شدت وابسته به موفقیت آیفون X است. در حالی که شاهد به‌روزرسانی آیفون ۷ در آیفون‌های جدید ۸ و ۸ پلاس هستیم ولی به نظر می‌رسد؛ این آیفون X است که می‌تواند اپل را به یک شرکت تریلیون دلاری تبدیل کند.

اپل همیشه در سه ماهه چهارم سال با فروش و درآمد بسیار بالایی روبرو بوده است؛ به‌طوری‌که یک جهش مالی بزرگ در این شرکت شاهد بودیم. ارزش سهام اپل در این دوره‌ها افزایش پیدا کرده است و سود سهام بالاتر می‌رود. اپل در یک سال تا ۴۰ درصد افزایش ارزش مالی را تجربه کرد. وال‌استریت نیز در این بازه‌های زمانی؛ رشد مالی اپل را ثبت و ارزش‌گذاری خود را اصلاح می‌کند.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

هنوز آیفون؛ هنوز سه ماهه آخر سال

حالا با شروع پیش‌خرید و فروش آیفون X؛ انتظار می‌رود اپل عملا به سوی شرکتی یک تریلیون دلاری حرکت کند. روز جمعه ۶ آبان؛ با شروع مرحله پیش‌خرید آیفون X؛ سهام اپل ۳ درصد افزایش پیدا کرد و اپل را ردیف شرکتی به ارزش ۸۴۲ میلیارد دلار قرار داد. در رشد جدید، حدود ۱۶۰ میلیارد دلار به ارزش مالی اپل اضافه شده است.

کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند با عرضه آیفون X و مجموعه‌ای از محصولات جدید دیگر این شرکت مانند اپل واچ ۳، HomePod و ایرپادها؛ در پایان سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۷؛ اپل بتواند شرکتی یک تریلیون دلاری شود.

استراتژی اپل در سال‌های اخیر؛ ساخت یک اکوسیستم برای کاربران بوده تا در هر مکانی از محصولات این شرکت استفاده کنند و همیشه متصل باشند. اکنون؛ شما در خانه، محل کار، خودرو و پیاده‌روی در سطح شهر یا باشگاه ورزشی می‌توانید از محصولات اپل استفاده کنید.

البته؛ نگرانی‌هایی درباره فروش اپل در سه ماهه آخر امسال وجود دارد. با مقایسه گزارش‌های مالی این شرکت‌ در سالیان مختلف؛ متوجه می‌شویم که عمده سود فروش اپل هنوز روی دوش آیفون است.

امسال؛ آیفون ۸ و ۸ پلاس با استقبال کاربران و فروش خوب مطابق انتظار سال‌های پیش روبرو نبوده است و از سوی دیگر؛ آیفون X دیرتر وارد بازار می‌شود و احتمالا به تعداد نیاز بازار در انبار موجود نیست!

برآورد می‌شود گزارش مالی سه ماهه آخر امسال اپل متفاوت از سال‌های قبل باشد ولی در فصل بهار سال ۲۰۱۸ با یک رشد فروش بسیار بالایی روبرو باشد.

به هر حال؛ اپل به‌زودی تبدیل به شرکتی یک تریلیون دلاری می‌شود و اولین شرکت دنیای فناوری است که به این ارزش مالی رسیده است.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.