«جانی آیو» مدیر بخش طراحی اپل می‌گوید آیفون X نتیجه ۵ سال شکست اپل است

1

اپل پس از سال‌ها، یک مدل آیفون با طراحی متفاوت به نام آیفون X عرضه کرد. «جانی آیو» مدیر بخش طراحی اپل می‌گوید طراحی این گوشی ۵ سال زمان برده است.

آیو در کنفرانس TechFest نیویورکر اعتراف کرد، طراحی فعلی آیفون X حاصل ۵ سال شکست پی در پی بخش طراحی اپل است. در آیفون X، کلید هوم حذف شده و شاهد یک طراحی لبه تا لبه هستیم. همچنین، از دوربین دوگانه پشتی استفاده و در حاشیه بالای گوشی چندین سنسور و حسگر جدید نصب شده است.

آیو بیشتر توضیح می‌دهد: «منظورم این است که اسمارت‌فونی که چند هفته پیش معرفی شد، آیفون x، از فناوری‌ استفاده می‌کند که ما ۵ سال روی آن کار کردیم. ما به نمونه‌های به اندازه کافی خوبی هم در این مدت رسیدیم.»

احتمالا منظور آیو این است که در این مدت ۵ سال توانستند طراحی یا سیستم تشخیص چهره Face ID را طراحی کنند ولی کلیت کار راضی‌کننده نبوده است.

آیو در ادامه صحبت‌هایش به این موضوع اشاره می‌کند و می‌گوید برایش قابل درک است که کاربران زودتر منتظر یک آیفون با طراحی متفاوت بودند اما در ۹۹ درصد اوقات چیزی که ساخته شده بود؛ به درستی کار نمی‌کرد. بارها چرخه طراحی آیفون جدید به مشکل و بن‌بست خورده است و دوباره یک تعریف جدید ارایه شده و مشغول به کار شدند.

این حرف آیو به این معنی است که در هنگام معرفی و استفاده از آیفون ۵ اس و شادمانی کاربران از حسگر اثر انگشت؛ بخش طراحی اپل در حال طراحی گوشی بدون حسگر اثرانگشت یا بدون کلید هوم بوده است.

با این حال، آیو فرآیند طراحی آیفون X را فوق‌العاده و لذت‌بخش توصیف می‌کند و می‌گوید: «آنچه مشتاقانه در خاطر من می‌ماند محصولات نیستند؛ بلکه فرایند ساخت آن‌ها است.»

آیو درباره نظر مردم پیرامون آیفون X حرفی نزد و گفت بیشتر ترجیح می‌دهد روی کار کنونی خود تمرکز داشته باشد. شکست‌های آیفون X را هم اجتناب‌ناپذیر و بخشی از روند طراحی می‌داند و آن‌ها را به خاطر تنبلی یا خودراضی‌ بودن خودش و تیم‌اش نمی‌داند.

طراح معروف و مشهور اپل که غالب محصولات شگفت‌انگیز این شرکت حاصل تفکرات و نگرش‌های او است؛ در پاسخ به سوالی درباره آینده آیفون و فناوری‌های جدید آن؛ آشکارا طفره می‌رود و  موضوع بحث را عوض می‌کند تا اطلاعاتی لو ندهد. وی درباره واقعیت افزوده هم حرفی نزد.

در عوض گفت فرصت‌های زیادی پیرامون‌ نمایشگرها وجود دارد. اگر تراشه‌های سیلیکونی کمی کوچک‌تر و کارآمدتر شوند؛ قدرت محاسباتی بیشتری هم داشته باشند؛ کارهای فوق‌العاده‌ای می‌شود انجام داد.

منبع: + و +

 
1 نظر
  1. محمد می گوید

    راهی که آیفون x در پیش گرفته به همان سرنوشت مک بوک ها منتهی خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.