اپل به همکاری با جانی آیو -مدیر طراحی سابق این شرکت – پایان داد

0

به گزارش نیویورک تایمز، از زمانی که جانی آیو، مدیر سابق طراحی اپل در سال ۲۰۱۹، اپل را ترک کرد، به عنوان مشاور از طریق شرکت طراحی LoveFrom با اپل همکاری می‌کرد، اما همکاری اپل و آیو اکنون به پایان رسیده است.

اپل و آیو توافق کردند که همکاری خود را متوقف کنند و به یک رابطه بیش از ۳۰ ساله پایان دهند. آیو مسئول برخی از بزرگترین محصولات اپل، مثل طراحی آیفون، اپل واچ، مک‌ها، فروشگاه‌های خرده فروشی اپل بوده است.

آیو در ژوئن ۲۰۱۹ با هدف ایجاد شرکت طراحی شخصی خود از اپل جدا شد. در آن زمان، آیو گفت که اپل یکی از مشتریان اصلی او خواهد بود و آیو به انجام کار‌های طراحی ادامه خواهد داد. از آن زمان، آیو روی iMac 24 اینچی و سایر محصولات کار می‌کرد، به علاوه او راهنمایی‌هایی در مورد طراحی Apple Car ارائه می‌کرد.

وقتی آیو اپل را ترک کرد، اپل قراردادی چند ساله با او امضا کرد که ارزش آن بیش از ۱۰۰ میلیون دلار بود. طبق این شرایط، اپل مشتری اصلی LoveFrom بود، اما این معامله، آیو را از کار بر روی پروژه‌هایی که اپل احساس می‌کرد رقابتی بودند، محدود کرد.

آیو و اپل قرار بود قرارداد را تمدید کنند، اما تصمیم گرفتند آن را تمدید نکنند. طبق گزارش‌ها، مدیران اپل از اینکه اپل چقدر به آیو پرداخت می‌کند، سؤال می‌کنند و همچنین گفته می‌شود که از مهاجرت طراحان اپل به LoveFrom ناامید و ناخرسند شده‌اند.

از سوی دیگر ، آیو می‌خواست که حق انتخاب مشتری داشته باشد و در عین حال همکاری با اپل را حفظ کند.

شایعات حاکی از آن است که آیو اپل را ترک کرده زیرا پس از عرضه اپل واچ ناامید شده. طبق گزارشات، آیو احساس نارضایتی می‌کرد زیرا اپل تمرکز کمتری بر طراحی و تمرکز بیشتر بر روی عملیات داشت.

گفته می‌شود که آیو احساس می‌کرد که کوک علاقه چندانی به فرآیند توسعه محصول ندارد و ظاهراً از اینکه هیئت مدیره اپل پر از مدیرانی بود که به جای فناوری در زمینه مالی و عملیاتی سابقه داشتند، ناامید شده بود.

از زمان خروج آیو، جف ویلیامز بر تیم‌های طراحی اپل نظارت داشته است و به این کار ادامه خواهد داد. طراحی صنعتی همچنان توسط اوانز هنکی  رهبری می‌شود و طراحی نرم‌افزار توسط الن دای هدایت می‌شود. همچنین گفته می‌شود که گرگ جوسویاک، مدیر بازاریابی اپل، نقشی اساسی در انتخاب طراحی محصول دارد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.