آمار آیفون‌های ۸ پلاس دارای مشکل باتری رو به افزایش است؛ واقعا اشکالی هست و اپل سکوت کرده یا این تعداد خرابی طبیعی است؟

0

تقریبا هشت روز قبل و طی خبری گفتیم چندین مورد خرابی آیفون ۸ پلاس و به طور خاص جدا شدن پنل نمایشگر از بدنه آیفون‌های ۸ پلاس گزارش شده است. آمار این گزارش‌ها و خرابی‌ها در این مدت افزایش یافته است و کم‌کم دارد به یک نگرانی جدی برای کاربران تبدیل می‌شود.

خبرها و عکس‌ها از سراسر کشورها به‌خصوص تایوان، ژاپن، هنگ‌کنگ، کانادا، چین، یونان و استرالیا دارند یکی پس از دیگری روی وب منتشر می‌شوند و همه در یک چیز مشترک هستند: باد کردن باتری آیفون ۸ پلاس و بعد جدا شدن پنل نمایشگر از بدنه گوشی یا ترکیدن گوشی به خاطر بزرگ شدن پنل و فشاری که روی آن وارد آمده است.

ابتدا یک زن از تایوان خبر داد که پس از خرید آیفون ۸ پلاس و اتصال آن به پریز برق، شاهد ورم کردن باتری و بعد جدا شدن پنل صفحه‌نمایش بوده است. کاربر دیگری هم با انتشار عکسی گفت به محض خریدن آیفون ۸ پلاس و باز کردن جعبه دیده صفحه‌نمایش از بدنه جدا شده است. دفاتر نمایندگی اپل به سرعت این دو آیفون ۸ پلاس معیوب را با نمونه‌های سالم جایگزین کردند و احتمالا آن‌ها را برای دفتر اصلی این شرکت فرستادند. اپل نیز واکنش رسمی نشان نداد و البته گفت که این موضوع را بررسی می‌کند.

اما طی یک هفته اخیر عکس‌ها و گزارش‌ها درباره مشکل باتری آیفون ۸ پلاس رو به افزایش است و همه همان مشکل دو آیفون اول را دارند. در نیویورک هم گزارش داده شده یک آیفون ۸ پلاس ۲۵۶ گیگابایتی نقره‌ای؛ پس از یک هفته کار کردن بر اثر پف کردن باتری؛ پنل نمایشگر کنده شده است. این دستگاه‌ها هیچ‌گونه انفجار و آتش‌سوزی ندارند و برخلاف برخی از فیلم‌های منتشر شده در وب؛ خطر آسیب‌رسانی به کاربران وجود ندارد ولی خود گوشی غیرقابل‌استفاده می‌شود.

در میان خبرها؛ یک مورد هم خرابی باتری بر اثر استفاده از شارژ بی‌سیم گزارش شده است. یک کاربر می‌گوید آیفون ۸ پلاس را با کابل lighting اپل و پد شارژ بی‌سیم Anker Qi چندین بار و به مدت کمی شارژ کرده است. بعد متوجه می‌شود باتری دستگاه باد می‌کند. این گزارش اولین مورد در استفاده از شارژ بی‌سیم است و احتمالا مشکل از اینجا نیست!

هنوز اپل هیچ‌گونه اظهارنظر رسمی درباره مشکل باتری آیفون ۸ پلاس نکرده و بیانیه رسمی نداده است. همه انتظار دارند اپل در این موقعیت شفاف‌سازی کند و کنترل امور را به دست بگیرد. این اتفاق، ناخودآگاه ماجرای گلکسی نوت ۷ سامسونگ در سال گذشته را دوباره در ذهن‌ها زنده می‌کند و برخی رسانه‌ها و سایت‌ها هم دوست دارند این دو اتفاق را بهم مرتبط کنند.

تا چند روز پیش عنوان می‌شد، این تعداد خرابی در میزان فروش آیفون ۸ پلاس طبیعی است و جای تعجبی ندارد. سایت‌های حامی اپل می‌گفتند نرخ بروز مشکل در نوت ۷ سامسونگ، ۱ در ۲۰ هزار بود اما آیفون ۸ پلاس‌های فعلی، تنها دو واحد در میان میلیون‌ها واحد تولید شده هستند. اما با افزایش خرابی‌ها در روزهای اخیر؛ به نظر می‌رسد قضیه جدی‌تر از این آمار باشد و نمی‌توان خریداران آیفون ۸ پلاس را با این بهانه‌ها اقناع کرد.

منبع: + و +

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.