به‌روزرسانی iOS 12.1 ویژگی مدیریت مصرف باتری را به آیفون‌های ۸، ۸ پلاس و X افزود

0

اپل با انتشار iOS 12.1 مجموعه‌ای از ویژگی‌های جدید مانند فیس‌تایم گروهی (Group FaceTime)، پشتیبانی دو سیم‌کارت و ایموجی‌های جدید را به آیفون‌های جدید اضافه کرد.

اما اپل با این به‌روزرسانی به دنبال رفع برخی مشکلات کارایی و مدیریت انرژی روی آیفون‌های ۸، ۸ پلاس و آیفون ۱۰ هم بوده است.

اپل در دسامبر سال ۲۰۱۷ رسما پذیرفت برخی اوقات آیفون‌های قدیمی با عرضه یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری دچار افت کیفیت می‌شوند. آیفون‌های ۶، ۶ پلاس، ۶ اس، ۶ اس پلاس، ۷ و ۷ پلاس پس از یک به‌روزرسانی ضعیف‌تر می‌شدند و به‌خصوص در بحث باتری افت محسوسی داشتند.

کاربران برای مدت‌ها به این قضیه مشکوک بودند و برخی رسانه‌ها هم گزارش‌هایی منتشر کردند که نشان می‌داد اپل به طور عمد در صدد کنترل انرژی و قدرت آیفون‌های قدیمی است.

البته، اپل در نهایت پذیرفت که به طور عمدی دستکاری‌هایی را در آیفون‌های قدیمی انجام داده است ولی آن را برای بهبود تجربه کاربری مشتریان انجام داده و یک باگ یا حربه بازاریابی نیست.

اپل در ماه مارس با انتشار iOS 11.3، منوی Battery Health را به بخش Settings افزود تا کاربران آیفون‌های قدیمی بهتر بتوانند درباره وضعیت باتری و زمان تعویض آن اطلاعات کسب کنند.

Battery Health اطلاعاتی به کاربران درباره نحوه ذخیره‌سازی انرژی در باتری‌های لیتیوم -یون می‌داد تا بهتر بتوانند از باتری و آیفون خود استفاده کنند.

Battery Health در آیفون‌های جدید

حالا، اپل در iOS 12.1 این ویژگی را به آیفون‌های عرضه شده در سال ۲۰۱۷ یعنی آیفون‌های ۸، ۸ پلاس و ۱۰ هم افزوده است. این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد مدیریت انرژی و کارایی آیفون را بهتر انجام دهند و نسبت به سخت‌افزار و نرم‌افزاری که در دست دارند؛ مصرف بهتری داشته باشند.

این ویژگی به سادگی و از مسیر Settings > Battery > Battery Health در دسترس کاربران این مدل آیفون‌ها است و آن‌ها می‌توانند صریحا و به روشنی اطلاعاتی درباره وضعیت باتری دستگاه خود کسب کنند.

اپل با افزودن این ویژگی به آیفون‌های جدید، به کاربر این آزادی و انتخاب را می‌دهد که طوری از این دستگاه‌ها استفاده کند تا عمر باتری خیلی زود تمام شود یا اینکه با مدیریت بهینه عمر باتری، ساعت‌های بیشتری آیفون را روشن نگه دارد.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.