سرانجام وان پلاس با یک آپدیت نرم‌افزاری ویژگی اشعه ایکس گوشی وان پلاس ۸ پرو را که امکان عکاسی از ورای لباس‌ها را می‌داد، حذف کرد!

1

وان پلاس ۸ پرو یکی از بهترین گوشی‌های اندرویدی بازار است. این شرکت به تازگی مجبور شده که به صورت نرم‌افزاری ویژگی دید ایکس ری یا اشعه ایکس را حذف کند.

در ماه «می» کاربران گزارش کردند که از لنز فتوکروم فروسرخ گوشی وان پلاس ۸ پرو ویژگی عجیبی دارد! کاربران وقتی از آن استفاده می‌کردند می‌توانستند آن سوی لباس‌ها و حتی لایه‌هایی از پلاستیک را ببینند!

این کاربران عکس‌هایی در توییتر منتشر کردند که نشان می‌داد با گوشی‌شان می‌توانند مثلا داخل یک دستگاه کنترل از راه دور تلویزیون را ببینند یا وقتی بسته‌ای را زیر لباس سوژه عکس پنهان کرده‌اند و از او عکس می‌گیرند، متن چاپ شده روی جعبه مشخص می‌شود!

هیجان زده نشوید و در این شرایط گرانی گوشی وان پلاس ۸ پرو نخرید!

اولا: بیشتر از این گزارش هیجان‌انگیزتری نداشته‌ایم! دست کم کسی لو نداده!

دوم اینکه همین ویژگی هم به گفته سخنگوی وان پلاس به صورت نرم‌افزاری حذف شده است.

گوشی وان پلاس ۸ پرو در ماه می به بازار آمد و ۴ لنز در پشت داشت که یکی از آنها لنز فتوکروم بود.

هدف از گنجاندن این دوربین فروسرخ این بود که رنگ‌های خاص و ویژه‌ای به عکس‌ها اضافه کند. اما این ویژگی خوب، آثار جانبی خودش را هم داشت.

با آپدیت نرم‌افزاری کاربران همچنان می‌توانند از این لنز استفاده کنند، اما دیگر خبری از شکافتن لایه‌های لباس و پلاستیک نیست!

با این ارتقا پرفورمانس یا عمکرد گوشی بهتر می‌شود و باتری بهینه‌تر مصرف می‌شود و قابلیت لمسی گوشی هم بهتر می‌شود.

در ضمن این ارتقا، به صورت اجباری روی گوشی اعمال می‌شود.

وان پلاس 8 پرو

 
1 نظر
  1. سامان می گوید

    یه مدت یه سری هندی کم های سونی هم بودن که این قابلیت رو داشتن و از بازار جمعشون کردن و بقیه رو هم فراخوان دادن که ملت برگردونن ولی اکثرا بر نگردوندن! کلی هم رفته بود رو قیمتشون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.