طعنه سامسونگ به اپل: اگر به جای آیفون ۱۲ یک گوشی گلکسی بخرید؛ شارژر و هدفون در جعبه هست و صفحه‌نمایش ۱۲۰ هرتزی دارید!

1

همیشه سامسونگ پس از برگزاری مراسم رونمایی از آیفون‌های جدید اپل، رفتارهای ترول مانند خود را در شبکه‌های اجتماعی آغاز می‌کند.

امسال، چه سوژه‌ای بهتر از جعبه‌های آیفون بدون شارژر و هدفون می‌تواند برای سامسونگ جذاب باشد؟

اگرچه خود سامسونگ به طور رسمی واکنشی نشان داده ولی دقیقا یک روز پس از معرفی آیفون‌های ۱۲ و مشخص شدن این موضوع که اپل تصمیم گرفته است دیگر به خریداران آیفون آداپتور شارژر و هدفون ندهد؛ اکانت‌های نزدیک به سامسونگ شروع به تمسخر این تصمیم اپل گرفتند.

کاربران سامسونگی هم به کاربران آیفون طعنه می‌زدند که اگر شما یک گوشی گلکسی بخرید؛ شارژر و هدفون هم خواهید داشت.

برای نمونه، صفحه رسمی سامسونگ بخش کارائیب در فیسبوک، تصویر زیر را منتشر کرد:

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

زیر تصویر هم نوشته شده است: «#گلکسی آن چیزی که دنبالش هستید را به شما می‌دهد. از ابتدایی‌ترین امکانات مانند شارژر تا بهترین دوربین، کارایی، باتری، حافظه و البته یک صفحه‌نمایش ۱۲۰ هرتزی!»

سامسونگ در اینجا یک طعنه دیگر هم به آیفون ۱۲ و اپل می‌زند و آن صفحه‌نمایش‌های ۶۰ هرتزی این گوشی‌ها است؛ در حالی‌که نمایشگرهای ۱۲۰ هرتزی به یک ترند بازار موبایل تبدیل شدند.

اپل جنتلمن یا اپل فریب‌کار؟

در شبکه‌های اجتماعی بین طرفداران اپل و دیگر برندها سر مسئله ضررهای محیط زیستی شارژرها و هدفون‌ها بحث‌های زیادی به راه افتاده است. برخی از کاربران اعتقاد دارند این تصمیم اپل بیشتر خودخواهانه و اقتصادی است تا دوست‌دار محیط زیست.

لیزا جکسون، معاون محیط زیست، سیاست‌ها و ابتکارات اجتماعی اپل در مراسم رونمایی از آیفون‌های ۱۲ اپل گفت: «در حال حاضر، مشتریان ما بیش از ۷۰۰ میلیون هدفون لایتنینگ دارند و بسیاری از مشتریان ما سراغ تجربه‌های بی‌سیم و ایرپادزها، بیتس و دیگر هدفون‌های بی‌سیم رفتند.»

همچنین، اپل عنوان کرد بیش از ۲ میلیارد آداپتور برق در جهان دارد و این بدون احتساب میلیاردها شارژر و آداپتور برق شرکت‌های ثالث است. اپل گفت: «به همین دلیل آداپتور را از درون جعبه آیفون حذف کردیم تا دیگر باعث کاهش کربن و دیگر مواد گران‌بها در طبیعت نباشیم.»

این توضیحات بسیار قشنگ و اصیل هستند و می‌توانند نشان‌دهنده شخصیت بالای اپل و چشم‌انداز عالی انسانی او باشند ولی حتی برای خود کاربران اپل هم قانع‌کننده نبودند.

شیائومی هم اپل را مسخره کرد

نشریه ورج می‌نویسد اگر اپل واقعا می‌خواست یک تفاوت در این زمینه ایجاد کند؛ می‌توانست اتصالات لایتنینگ را به طور کامل رها کرده و آیفون ۱۲ را با USB-C عرضه کند.

شارژرهای USB-C به یک جریان اصلی صنعت موبایل تبدیل شدند و دیگر نیازی نبود کاربران اپل سراغ خرید کابل‌ها و درگاه‌ها و شارژرهای لایتنینگ بروند.

این تصمیم می‌توانست درصد بالایی از زباله‌های دیجیتالی را از جامعه جمع‌آوری کند. چون دیگر درصد بسیار زیادی از کاربران اپل و آیفون به این کابل‌ها و شارژرها نیازی نداشتند. اما اپل کابل تبدیل لایتنینگ به USB-C را درون جعبه آیفون ۱۲ قرار داده است.

شاید استدلال‌های اپل درست باشد ولی می‌توانست تصمیم‌هایی بگیرد که نفع بیشتری به محیط زیست برسانند و برای مصرف‌کننده هم قانع‌کننده و جذاب باشند. شاید اپل چنین تصمیم‌هایی نگرفته است؛ چون در آن صورت نمی‌توانست کابل‌ها و شارژرهای لایتنینگ را به قیمت گرانی بفروشد.

به هر حال، فعلا کاربران سامسونگ دستاویز بسیار خوبی برای طعنه زدن به اپلی‌ها و آیفون‌ها دارند و روزی نیست که شاهد انواع تصاویر خنده‌دار در این زمینه روی وب نباشیم!

حتی پس از سامسونگ، شرکت‌های دیگری مانند شیائومی هم به طور غیرمستقیم با ساختن کلیپ‌ها و تصاویری ترول اپل را آغاز کردند.

منبع


   
1 نظر
  1. هادی می گوید

    سامسونگ همیشه این طعنه‌ها رو به اپل میزنه و خودش هم سال بعد همون کار رو میکنه.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.