گزارش‌ها نشان می‌دهند سامسونگ شارژر داخل جعبه گوشی‌های ارزان قیمت را هم حذف کرده است

این اقدام سامسونگ روی بازار سری گوشی‌های گلکسی A و گلکسی M تاثیرگذار است

0

سامسونگ یکی از اولین تولیدکنندگان گوشی‌های اندرویدی بود که رویه اپل را در پیش گرفت و شارژر داخل جعبه را از گوشی‌های پرچم‌دار حذف کرد.

با این حال، سامسونگ تا کنون همراه گوشی‌های ارزان قیمت و رده پایین خود، شارژر داخل جعبه ارائه داده است. اتفاقی که شاید در آینده دیگر تکرار نشود و طبق یک افشای جدید، شارژر داخل جعبه گوشی‌های ارزان قیمت سامسونگ هم حذف شود.

«یوگش برار»، افشاکننده منبع Frequent در یک توییت ادعا کرده است سامسونگ از این پس برای گوشی‌های سری گلکسی A و سری گلکسی M خود شارژر همراه ارائه نخواهد کرد. علاوه بر این، این افشاکننده اخبار فناوری می‌گوید سامسونگ در آینده برای گوشی گلکسی F23 نیز شارژ درون جعبه نمی‌گذارد.

برخی تصاویر منتشر شده در اینترنت نیز تایید می‌کند که تمام گوشی‌های عرضه شده سامسونگ در سال ۲۰۲۲ بدون شارژر همراه هستند. گفته می‌شود این سیاست سامسونگ فقط در برخی کشورها اعمال می‌شود؛ مثلا بازار هند!

اگرچه هنوز مشخص نیست که این سیاست جدید سامسونگ فقط برای گوشی‌های مقرون به صرفه عرضه شده در کشور هند است یا اینکه در خارج از هند هم گوشی‌های ارزان قیمت این برند کره‌ای بدون شارژر داخل جعبه فروخته می‌شوند. به هر حال، شاید بخواهید با شنیدن این خبر، پیش از خرید یک گوشی سامسونگ، محتویات درون جعبه آن را بررسی کنید!

برخی خرده‌فروشان اروپایی تایید کردند گوشی‌های ارزان قیمت سامسونگ را بدون شارژر دریافت کردند. به‌طور ویژه، گوشی‌های گلکسی A13 و A23 که چند روز پیش معرفی شدند و همین‌طور گوشی‌های گلکسی M23 و M33 سامسونگ به زودی عرضه می‌شوند و جزو ارزان‌ترین اسمارت‌فون‌های این شرکت هستند؛ نیز بدون شارژر همراه فروخته خواهند شد.

اگر واقعا این خبر درست باشد؛ یک تصمیم خجالت‌آور از سوی سامسونگ تلقی می‌شود. چون گوشی‌های ارزان قیمت بازار عموما اولین گوشی‌های هوشمند افراد محسوب می‌شوند. بنابراین، وقتی یک فرد برای اولین بار گوشی هوشمندی خریداری می‌کند یا پس از مدت طولانی، سراغ خرید یک گوشی مقرون به صرفه جدید می‌رود؛ احتمال اینکه یک شارژر USB-C داشته باشد یا بتواند از شارژر قبلی خود استفاده کند؛ بسیار کم است.

این تصمیم سامسونگ می‌تواند باعث افزایش سودش از فروش گوشی‌های ارزان قیمت شود ولی قطعا نارضایتی مشتریان را در پی دارد.


منبع androidauthority
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.