هاوایی با ارسال اشتباهی پیامک هشدار نزدیک شدن موشک بالستیک به هم ریخت

0

در روز شنبه، یک پیام هشدار اضطراری ساکنان جزایر هاوایی را به مدت ۳۰ دقیقه به وحشت انداخت.

در پیام اضطراری ارسال شده برای موبایل ساکنان هاوایی، به نزدیک شدن یک موشک بالستیک اشاره شده است و از مردم می‌خواهد که سریعا یک پناهگاه برای خود پیدا کنند. در این پیام تاکید شده که این موضوع یک تمرین یا مانور نیست!

اما پس از مدت زمانی حدودا ۳۰ دقیقه‌ای؛ اورژانس هاوایی اعلام کرد این پیغام به اشتباه برای ساکنان فرستاده شده است و هیچ خطری وجود ندارد.

تنش‌هایی میان دولت ایالات متحده و کشور کره شمالی این فرضیه را بیشتر تقویت کرد که این کشور یک موشک بالستیک قاره‌پیما به سوی جزایر هاوایی پرتاب کرده است.

این تنش‌های میان دو کشور، چنین پیش‌زمینه‌ای را ساختند و اکنون مشاهده یک پیام اضطراری سریعا باعث هراس و وحشت مردم شد. دولت محلی هاوایی برای مقابله با چنین تهدیدهایی؛ سیستم‌های هشدار و اعلام خطر در مقابل موشک و حملات هسته‌ای را راه‌اندازی کرده و مردم را در جریان قرار داده‌اند.

مردم پس از دریافت این پیام هشدار؛ از خانه‌ها و محل کار خود خارج شده و به خیابان‌ها و محل‌های به ظاهر امن رفتند. برخی به سوی ساختمان‌های بتنی و پارکینگ‌های محکم ساخته شده هجوم آوردند و برخی دیگر سوار ماشین شخصی خود شده و شروع به فرار کردند.

تماشای پایان جهان از بالکن خانه!

در شهر هانولولو مرکز ایالت هاوایی برای در امان مانده از سونامی، چندین پناهگاه و تونل حفر شده است. برخی از مردم با وحشت و گریه به همراه بچه‌ها در این پناهگاه‌ها مستقر شدند.

دولت محلی سیستم آژیر موشکی را چند ماه پیش در این منطقه نصب کرده و چندین بار هم آزمایش کرده بود و صدای آن برای مردم آشنا بود. در روز شنبه؛ پیش از اینکه پیام هشدار اضطراری برای کل مردم ساکن در این جزایر فرستاده شود، صدای آژیر سیستم هشداردهنده موشک به مدت طولانی به صدا درآمده و مردم را به تعجب واداشته است.

جالب است برخی از مردم هاوایی به گمان اینکه تا لحظاتی دیگر شاهد پایان یافتن جهان خواهند بود؛ ترجیح دادند در خانه و محل زندگی خود بمانند و از پنجره بیرون و چگونگی این اتفاق بزرگ را تماشا کنند.

آن‌ها تصور کردند هر جایی پنهان شوند؛ باز هم در امان نخواهند بود و جنگ میان ایالات متحده و کرده شمالی، منجر به پایان یافتن هستی می‌شود؛ پس بهتر است این لحظات آخر را خوش باشیم و یک فیلم واقعی تماشا کنیم.

دولت مرکزی ایالات متحده نیز طی گزارشی تایید کرده است که هیچ‌گونه تهدید یا خطری متوجه هاوایی نشده و این پیغام و به صدا درآمدن آژیرها اشتباه بوده است.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.