اکنون نیکلاس کیج می‌تواند به هر فیلم تاریخی اضافه شود

0

به لطف یک اپلیکیشن روی اینترنت؛ طرفداران «نیکلاس کیج» می‌توانند این بازیگر مشهور هالیوودی را وارد فیلم‌های معروف تاریخی گذشته کنند و لحظات ناب و هیجان‌انگیزی بسازند.

حتما علاقه‌مندان فیلم دوست دارند نیکلاس کیج را در نقش جیمز باند یا ایندیانا جویز ببینند. به نظر شما در نقش بتمن یا لوئیس لین چطور ظاهر خواهد شد؟

اپلیکیشن FakeApp به تازگی روی اینترنت منتشر نشده است و مدت‌ها است توسط کاربران اینترنت برای بازی با چهره‌های معروف سینمایی در کلیپ‌های ویدیویی استفاده می‌شود. این اپلیکیشن از الگوریتم‌های یادگیری ماشینی بهره می‌گیرد تا چهره کامل یک شخص را ویدیوهای قدیمی قرار بدهد.

این روزها طرفداران نیکلاس کیج با استفاده از این اپلیکیشن چهره او را به فیلم‌های معروف تاریخی مورد علاقه خود اضافه می‌کنند و کلیپ‌های ویدیویی جدیدی می‌سازند که تامل‌برانگیز است و از قدرت هوش مصنوعی حکایت دارد.

به نظر می‌رسد استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی در این حوزه می‌تواند با شوخی با نیکلاس کیج آغاز شود ولی پایانی نداشته باشد. اکنون؛ کاربران به لطف این فناوری‌ها می‌توانند چهره هر فرد هنری یا سیاسی را به ویدیوها و کلیپ‌های تصویری اضافه کنند و هزاران فیلم جدید خلاقانه و بکر بسازند و روی اینترنت منتشر کنند.

خنده‌دار اما هول‌انگیز

تا کنون اپلیکیشنی مانند FakeApp در دست گروه خاص و محدودی از کاربران برای موارد خاص غیراخلاقی بوده است ولی فیلم‌های نیکلاس کیج این پتانسیل بالقوه را نشان داد که می‌تواند به یک اپلیکیشن عمومی و جریان اصلی روی اینترنت تبدیل شود.

اگرچه دوست نداریم همیشه یک موج یا فناوری جدید را از بعد منفی و نیمه خالی لیوان نگاه کنیم ولی باید اشاره کرد که چنین فناوری‌ و اپلیکیشن‌هایی می‌توانند باعث آبروریزی و لطمه زدن به شخصیت افراد به‌خصوص سلبریتی‌ها شوند.

نشریه وایرد طی مقاله‌ای به این موضوع اشاره کرده است و می‌گوید تقریبا هیچ راه‌کارها قانونی برای مقابله یا مجازات استفاده‌کننده‌ها از این اپلیکیشن وجود ندارد.

یک استاد حقوق هم می‌گوید این فناوری‌ها و اپ‌ها بیشتر توسط کرکرها استفاده می‌شوند و مهارت‌های کار با آن‌ها بین خودشان رد و بدل می‌شود.

فعلا بازی نیکلاس کیج در فیلم‌های «دکتر نو»، «مهاجمان صندوق گمشده» و «بتمن و سوپرمن» خنده‌دار و مفرح است ولی امیدواریم این روند همین‌طور باقی بماند و کاربردهای غیراخلاقی پیدا نکند!

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.