نیکون اولین لنز سوپرزوم حرفه‌ای خود را با مبدل ِتله داخلی برای عکاسان ورزشی و حیات‌وحش رونمایی کرد

0

شرکت نیکون از اولین لنز حرفه‌ای سوپرزوم خود با قابلیت تبدیل تله در نمایشگاه CES رونمایی کرد. نیکون تنها این لنز را با خود به این نمایشگاه آورده است که آن هم جای تعجب دارد!

لنز جدید نیکون با نام کامل AF-S Nikkor 180-400mm F/4E TC1.4 FL ED لنز سوپرزوم حرفه‌ای ۴۰۰-۱۸۰ میلی‌متری است که می‌تواند روی بدنه دوربین‌های مختلف شود.

این لنز از یک مبدل تله ۱.۴x استفاده می‌کند و به گفته شرکت نیکون، عکاس می‌تواند به راحتی و با یک انگشت و چرخاندن یک دکمه، فاصله کانونی دوربین را بیشتر و به حداکثر ۲۵۲-۵۶۰ میلی‌متر برساند.

نیکون می‌گوید این دکمه طوری طراحی شده است که نیازی نیست عکاس چشم از سوژه بردارد یا دست‌های خود را از روی دوربین رها کند و به لنز خیره شود. عکاس‌های حرفه‌ای مانند عکاسان ورزشی و حیات‌وحش متقاضی این لنز هستند چون باید به سرعت سوژه را دنبال و فاصله کانونی را کم و زیاد کنند.

سوژه را ول نکنید

نیکون روی الگوریتم‌های فوکوس خودکار این لنز نیز کار کرده است تا به راحتی با فوکوس ۱۵۳ نقطه‌ای روی دوربین‌های سری D5 یا D8 سوار شود.

دیگر تغییر بزرگ این لنز در دیافراگم الکترومغناطیسی است. سرعت عملکرد این دیافراگم بیشتر شده است تا در گرفتن عکس‌های متوالی و سریع هم نوردهی به طور کافی و یکنواخت باشد. این لنز به لرزشگیر داخلی تا چهار استاپ نیز مجهز شده است.

این لنز برای دوربین‌های فول فریم طراحی شده است ولی اگر با بدنه دوربین‌های APS-C DSLR جفت کنید؛ می‌توانید از فاصله کانونی بیشتری در حد ۲۷۰-۶۰۰ میلی‌متر یا به طور استاندارد ۳۷۸-۸۴۰ میلی‌متر استفاده کنید.

این لنز بسیار غول‌پیکر نشان می‌دهد اما نیکون از جنس آلیاژ منیزیم و نوعی فلز سبک استفاده کرده است تا تعادل میان بدنه و لنز دوربین برقرار شود.

اولین لنز سوپرزوم نیکون با این امکانات و توانایی، قیمت ۱۲۴۰۰ دلاری دارد که خیلی زیاد به نظر می‌رسد ولی عکاسان حرفه‌ای ورزشی و حیات‌وحش باید پرداخت کنند.

منبع: + و +

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.