عکاس طبیعت و حیات وحش که علیرغم مبتلا شدن به مرحله ۴ سرطان روده، همچنان به کار خود ادامه می‌دهد

1

برای آخر شب، می‌خواهم به شما پیشنهاد کنم که اکانت اینستاگرام یک عکاس خوب به نام اسکات ویلسون را حتما دنبال کنید. (جای تعجب است که ایشان فقط ۳۱۷۴ دنبال کننده در لحظه نوشتن این پست دارند!)

اسکات ویلسون یک عکاس مناظر طبیعت و حیات و حش است. بعد از ۱۷ سال عکاسی پاره‌وقت او تصمیم گرفت که به صورت تمام‌وقت عکاسی کند. به همین دلیل از بریتانیا به دنور امریکا آمد. اما حدود یک سال بعد پزشکان یک خبر یخیلی بد به او دادند:

او مبتلا به سرطان روده بزرگ شده بود و متاسفانه این سرطان در مرحله ۴ بود، یعنی به کبد او هم دست‌اندازی کرده بود یا اصطلاحا متاستاز داده بود.

علیرغم پیشرفته بودن سرطان، پزشکان ۱۳ سانتیمتر از روده او را برداشتند و ۴۰ هفته برای او شیمی‌درمانی تجویز کردند.

یک خبر بد دیگر هم هنگام شیمی‌درمانی به او داده شد:

یکی از عوارض جانبی شیمی‌درمانی، حساسیت به نور است. پس او عملا نمی‌توانست مثل سابق در طبیعت راه برود و عکس بگیرد.

اما اسکات ویلسون تسلیم نشده است. سر تا پای خود را می‌پوشاند و از داخل خودروی خود با یک دوربین مجهز به لنز با بزرگ‌نمایی بالا عکس می‌گیرد.

بعد از یک سال عکاسی از داخل خودرو، او تصمیم گرفت که مجموعه عکس‌هایی را که به این صورت گرفته بود، در یک کتاب با نام «از ورای پنجره: داستان یک عکاس از بهودی از سرطان» منتشر کند.

او بودجه لازم را از طریق کیک‌استارتر جمع‌آوری کرد و با همکاری انجمن سرطان کولون و راست‌روده کتاب منتشر شد. ویلسون همه عواید کتاب را که تا حالا ۳۶ هزار دلار شده به سازمان پژوهش‌های سرطان اهدا کرده است.

این تعدادی از عکس‌های زیبای اوست. بقیه عکس‌ها را در اینستاگرام  یا سایت او ببینید.

خوشبختانه فعلا او پاسخ خوبی به درمانی داده است و در این ۸ ماهی که دوره شیمی‌درمانی او تمام شده، بررسی‌هایی که با PET Scan برای او انجام شد، نشان از بازگشت سرطان در بدن او ندارند.

 
1 نظر
  1. سیامک می گوید

    عکس این صفحه و خبر شما رو تو صفحه اینستاش گذاشته. خیلی هم خوشحال شده . تشکرم کرده.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.