سامسونگ از یک تخته وایت‌برد دیجیتالی ۵۵ اینچی لمسی و ۴K در CES 2018 رونمایی کرد

0

شرکت سامسونگ از یک تخته وایت‌برد ۵۵ اینچی لمسی و ۴K به نام Flip رونمایی کرد.

این وایت‌برد کاملا دیجیتالی و قابل تغییر از حالت عمودی به حالت افقی یا برعکس است. این وایت‌برد بسیار منعطف طراحی شده است؛ به‌طوری‌که کاربران براساس نیاز و موقعیت بتوانند او را به هر حالت یا ارتفاعی تنظیم و استفاده کنند.

پایه این وایت‌برد قابل تنظیم است و در زیر آن چهار چرخ قرار گرفته است تا به راحتی حمل شود و در مکان‌های مختلف قرار بگیرد.

بازار وایت‌بردهای دیجیتالی داغ شد

سامسونگ هنوز فاش نکرده این وایت‌برد از چه سیستم‌عامل یا نرم‌افزاری استفاده می‌کند ولی از عکس‌های منتشر شده مشخص است تخته Flip از یادداشت و متن، عکس و دیگر محتوای تعاملی با صفحه‌نمایش ۴K بهره می‌برد.

برخی از سایت‌ها می‌گویند سیستم‌عامل این وایت‌برد مجهز به سیستم‌عامل Tizen 3.0 و ۸ گیگابایت حافظه داخلی است. پنل این وایت‌برد لمسی و ۴K UHD است.

وایت‌برد Flip سامسونگ به اتصالات بی‌سیم، درگاه USB و درگاه‌های اتصال به موبایل و کامپیوتر است تا به راحتی بتوان هر محتوایی را از روی این دستگاه‌ها به روی وایت‌برد پخش کرد. همچنین، می‌توان محتوای نوشته شده روی وایت‌برد را روی دستگاه‌های همراه و دسکتاپ نمایش داد.

همزمان چهار نفر می‌توانند از طریق قلم استایلوس یا انگشت روی وایت‌برد کار کنند. این قابلیت وجود دارد که محتوای درج شده روی وایت‌برد در پایان هر جلسه؛ ذخیره شده و در آینده به صورت یک فایل در دسترس باشد.

سامسونگ به طور مشخص می‌خواهد با محصولات تخته دیجیتالی Surface Hub مایکروسافت و Jamboard گوگل رقابت کند. هر دوی این محصولات نیز همانند Flip سامسونگ ۵۵ اینچی هستند و برای جلسات کاری یا کاربردهای کسب‌وکاری و استارتاپی طراحی شده‌اند.

گوگل و مایکروسافت روی تخته‌های دیجیتالی خود مجموعه‌ای از ابزارهای مدیریت کسب‌وکاری ارایه کردند و یک اکوسیستم از نرم‌افزارهای مفید و کاربردی ساختند که استفاده از این محصولات را ساده‌تر و عملیاتی‌تر می‌کند. سامسونگ نیز برای رقابت با این شرکت‌ها باید اکوسیستم نرم‌افزاری خود را روی وایت‌برد Flip راه‌اندازی کند.

سامسونگ هنوز درباره زمان عرضه خرده‌فروشی این وایت‌برد یا قیمت آن اظهارنظر نکرده است ولی می‌گوید تعداد محدودی از آن را برای ارزیابی و تست در اختیار شرکت‌های مختلف قرار می‌دهد.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.