صفحه‌نمایش تعاملی ۸۵ اینچ جدید سامسونگ، یک وایت‌برد دیجیتالی برای کلاس‌های دوران ویروس کرونا است

0

سامسونگ دوست دارد شما باور کنید صفحه‌نمایش تعاملی (Interactive Display) اندازه ۸۵ اینچ جدید این شرکت می‌تواند شکاف میان دانش‌آموزان در کلاس‌های مدرسه و دانش‌آموزان در خانه و مشغول تحصیل را پر کند.

ویروس کووید-۱۹ سراسر جهان را در بر گرفته است و بسیاری از کشورها سراغ آموزش آنلاین و راه دور برای دانش‌آموزان رفتند. برخی از دانش‌آموزان با گوشی‌های موبایل یا صفحه‌های کوچک تبلت و برخی دیگر با لپ‌تاپ‌هایی مانند کروم‌بوک در خانه مشغول تحصیل هستند.

اما وایت‌برد دیجیتالی متصل به اینترنت سامسونگ وعده می‌دهد دانش‌آموزان و معلمان بالاترین تعامل و ارتباط را با یکدیگر داشته باشند؛ خواه در کلاس درس و طراحی‌ها و حل مسئله‌ها پای تخته و خواه پای لپ‌تاپ‌ها در خانه!

هدف تنها این نیست که همه افراد بهتر به هم متصل شوند؛ چون نرم‌افزارهایی مانند Zoom در چند ماهه اخیر توانستند یک ارتباط ویدئویی خوب را برقرار کنند. هدف این است که دانش‌آموزان همکاری و تعامل بیشتری داشته باشند؛ حتی زمانی که دور از هم و مدرسه هستند.

یک ارتقای معمولی

در حالی‌که وایت‌برد دیجیتالی Interactive Display سامسونگ فقط بزرگ‌تر از صفحه دیجیتالی Flip 2 این شرکت است؛ اندازه ۸۵ اینچ به این معنی است که دقیقا هم‌اندازه یک وایت‌برد مدرسه است؛ اگرچه وزن آن سنگین‌تر و ۱۶۴ پوند است.

در مقایسه با مدل‌های قبلی ۵۵ و ۶۵ اینچ، دانش‌آموزان بیشتری می‌توانند به طور همزمان با Interactive Display کار کنند. سامسونگ فرض می‌کند این صفحه‌نمایش در وهله اول در کلاس‌های درس نصب شده است و دانش‌آموزان دارند از یک صفحه‌نمایش ۴K لمسی با پشتیبانی از ۴ قلم نوری برای نوشتن و طراحی استفاده می‌کنند.

همراه با این وایت‌برد دیجیتالی فقط دو قلم نوری داده می‌شود و در صورت نیاز باید دو قلم نوری دیگر خریداری شود. از ۲۰ انگشت و ترفندهای نوک قلم به طور همزمان پشتیبانی می‌کند و دارای دو درگاه HDMI 2.0 برای اتصال کامپیوتر و دستگاه‌های بیشتر به صفحه‌نمایش است. در سامسونگ Flip 2 فقط یک درگاه HDMI 2.0 دیدیم.

پیش از اینکه بخواهید یکی از این وایت‌بردهای دیجیتالی را برای مدرسه خود سفارش دهید؛ باید بدانید هنوز هیچ قیمتی برای Interactive Display اعلام نشده است. صفحه‌نمایش Flip 2 با قیمت ۲۵۹۹ دلار و تلویزیون ۸۵ اینچی این شرکت از ۱۷۹۹ دلار آغاز می‌شود. بنابراین، شاید قیمت Interactive Display در همین حدود باشد.

این دستگاه هنوز با برخی از نرم‌افزارهای کاربردی مدارس سازگاری ندارد و اگرچه می‌تواند واقعا یک ابزار کاربردی برای کلاس‌های درس امروزی با وجود شیوع ویروس کرونا باشد ولی بیشتر حرکتی فرصت‌طلبانه از سوی سامسونگ است تا واقع‌گرایانه!

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.