این ۵ ترفند آیفون باعث افزایش بهره‌وری و صرفه‌جویی در زمان شما می‌شوند

0

اگر می‌خواهید هنگام کار با آیفون؛ کارهایتان را سریع‌تر انجام دهید و در زمان صرفه‌جویی کنید؛ خوش‌بختانه همیشه یک ترفند پنهانی در iOS وجود دارد.

سیستم‌عامل اپل دریایی بی‌حد و مرز از ترفند و راه‌حل‌های جذاب و پنهانی برای افزایش بهره‌وری است. در این مطلب می‌خواهیم به ۵ ترفندی اشاره کنیم که استمرار در تکرار آن‌ها می‌تواند شما را عادت به انجام سریع‌تر کارها دهد.

فرض می‌کنیم از یک دستگاه آیفون با iOS 11 به بالا استفاده می‌کنید. البته؛ برخی از این ترفندها روی دستگاه‌های آیپد یا نسخه‌های قبلی iOS نیز قابل استفاده هستند.

جست‌وجو در صفحات وب

در مرورگر سافاری روی iOS 11، دو راه برای جست‌وجوی یک کلمه یا عبارت در یک صفحه وب وجود دارد. یک روش سریع‌تر از دیگری است؛ البته لزوما در کوتاه‌مدت خودش را نشان نمی‌دهد.

در روش اول، روی آیکون Share (علامت مربع با فلش به سمت بیرون) ضربه بزنید و با انگشت به سوی سمت چپ بکشید تا آیکون Find on Page (علامت ذره‌بین) ظاهر شود. روی علامت ذره‌بین ضربه بزنید و شروع به تایپ کردن کلمه یا عبارت خود کنید تا نتایج جست‌وجو نشان داده شوند.

در روش دوم که سریع‌تر به نظر می‌رسد، می‌توانید کلمه یا عبارت مورد جست‌وجو را در همان نوار آدرس سافاری تایپ کنید و از گزینه‌های ظاهر شده پیشنهادی؛ گزینه  On This Page را ضربه بزنید. پس از آن می‌توانید وارد هر عبارت جست‌وجو شده در آن صفحه شوید.

پاک کردن اعداد در ماشین حساب

این تصور اشتباه وجود دارد که اگر یک عدد اشتباه در برنامه ماشین حساب زده شد؛ باید کل عدد پاک شود و دوباره از ابتدا محاسبات انجام شوند.

اما به سادگی و با کشیدن انگشت دست به سمت راست یا چپ در بخش نمایش عدد صفحه‌نمایش؛ می‌توان اعداد را پاک کرد. انگشت دست‌تان را روی عدد آخر سمت چپ یا راست بگذارید و به سمت بیرون صفحه‌نمایش بکشید تا حذف شود. با این ترفند می‌توانید چندین عدد را سریعا پاک کنید.

دسترسی به Control Center بدون ۳D Touch

در iOS 11 بخش Control Center طوری طراحی شده است که سریع‌تر و ساده‌تر از روش استفاده از ۳D Touch در دسترس قرار بگیرد. مثلا می‌توان تنها با فشار دادن کلید دوربین وارد این بخش شد.

اگر از آیفون SE یا مدل‌های قدیمی‌تر آیفون استفاده می‌کنید که از قابلیت ۳D Touch پشتیبانی نمی‌کنند؛ می‌توانید وارد بخش تنظیمات iOS 11 شوید و یک کلید خاص آیفون را برای دسترسی سریع به Control Center تعریف کنید. این کلید باید از این عملیات پشتیبانی کند و وقتی به مدت طولانی‌تری فشار دهید؛ بخش Control Center ظاهر شود.

حرکت سریع میان اعداد و حروف در صفحه‌کلید

هنگامی که دارید با صفحه‌کلید آیفون کار و چیزی تایپ می‌کنید؛ گاها چندین بار باید میان کلیدهای حروفی و کلیدهای اعداد یا نمادها سوییچ کنید که هم زمان‌بر و هم گیج‌کننده است. وقت‌اش رسیده که روش بهتری را یاد بگیرید.

به جای اینکه کلید ۱۲۳ روی صفحه‌کلید را برای رفتن به کلیدهای اعداد و حروف فشار دهید؛ انگشت دست‌تان را روی کلیدی که آن عدد یا نماد را تایپ می‌کند، نگه‌ دارید و بچرخانید. خواهید دید که به طور خودکار و بدون نیاز به سوییچ میان کلیدها؛ عدد و نماد موردنظر تایپ می‌شود.

حذف یک باره تمام اعلان‌ها

اگر چند ساعت یا یک روز از آیفون‌تان غافل شوید؛ احتمالا انبوهی از اعلان منتظر شما است و باید یک به یک خوانده و پاک کنید.

به سادگی روی اولین علامت X دیده شده در سمت راست بخش اعلان‌ها فشار دهید و دست‌تان را نگه دارید تا گزینه Clear All Notifications ظاهر شود. روی این گزینه تقه بزنید تا همه اعلان‌ها پاک شوند.

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.