جعبه‌های متحرک تویوتا برای تحویل بار، پیتزا، فروشگاه سیار و جابه‌جایی مردم

0

شرکت تویوتا در نمایشگاه CES 2018 از سیستم و طرح خود برای حمل و نقل آینده رونمایی کرد.

تویوتا در این طرح خود نگاه ویژه‌ای به ایجاد تحول در سیستم تحویل بار یا کالا به خریداران دارد و خودروهای خود را برای شرکت‌هایی مانند آمازون بسیار مناسب می‌داند.

دومین برند بزرگ خودروسازی جهان از خودروها یا جعبه‌های متحرک شفاف و خودرانی به نام «e-Palettes» رونمایی کرده است که می‌توانند در اندازه‌ها و اشکال مختلف باشند و کاربردهای گوناگونی در سیستم تحویل بار و حمل و نقل بپذیرند.

رونمایی از حمل و نقل چند ده آینده

خودروهای e-Palettes به طور کامل خودکار و مبتنی بر باتری هستند که نمایی از خودروهای الکتریکی آینده را یدک می‌کشند. این خودروها که بیشتر شبیه به جعبه و محفظه‌هایی چهار چرخ هستند؛ می‌توانند در اندازه‌های کوچک و برای تحویل پیتزا یا یکی دو جنس کالا از انبار فروشگاه به خانه خریدار استفاده شوند یا در اندازه‌های بزرگ‌تر برای حمل و نقل انسان شبیه اتوبوس‌ها باشند.

یکی از کاربردهای اصلی جعبه‌های e-Palettes؛ فروشگاه‌ها و کسب‌وکارهای سیار است. تعمیرگاه‌ها، شیرینی‌پزی‌ها؛ دندان‌پزشکی و انواع خرده‌فروشی‌های سیار می‌توانند در این خودروها جای بگیریند. تویوتا می‌گوید امکان ساخت یک هتل هم در این خودروها وجود دارد.

تویوتا به طور مشخصی نگفته این طرح و جعبه‌های متحرک e-Palettes به همین شکل طراحی و پیاده‌سازی خواهند شد و روانه بازار می‌شوند یا این سیستم فقط برای ترسیم درونمای سیستم تحویل بار و حمل و نقل است.

خبرهای اطراف این شرکت ژاپنی نشان می‌دهد که با چندین شرکت بزرگ دیگر برای پیاده‌سازی این طرح و ساخت این خودروها همکاری خواهد کرد. شرکت‌هایی مانند آمازون، اوبر، مزدا، دیدی چوکسینگ، پیتزا هات و غیره با تویوتا مشارکت دارند.

تویوتا می‌گوید اولین سری از خودروهای e-Palettes را در المپیک ۲۰۲۰ توکیو استفاده خواهد کرد.

چشم‌انداز تویوتا برای عصر خودران‌ها بسیار زیبا و کاربردی است اما باید دید واقعا چه زمانی مجوز ورود این خودروها به خیابان صادر می‌شود. طرح پالت تویوتا به راحتی در محیط‌های ایزوله و محدوده شده مانند شهرک‌ها، دانشگاه‌ها، دهکده‌ها و محیط‌های کارخانه جواب می‌دهد ولی برای یک منطقه بزرگ مانند شهرها باید منتظر سایر مجوزها و بخش‌ها باشد.

وقتی تردد خودران‌ها در شهر مجاز شود؛ شاید طرح تویوتا بسیار جذاب و وسوسه‌انگیز باشد و ده‌ها کسب‌وکار کوچک و بزرگ را درگیر خود کند.

منبع: + و +

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.