خوددرمانی و راه‌حل اپلیکیشن‌های ایرانی

1

رپورتاژ:

زندگی پرمشغله امروزی، کمتر زمانی برای استراحت و آرامش برای انسان‌ها باقی گذاشته است. افراد هر روزه کارهای زیاد و حتی مهمی را به دلیل کمبود وقت، به تعویق می‌اندازند.

حتی پیگیری بیماری‌ها و سلامت نیز از این جریان مستثنی نیست. کمبود زمان برای مراجعه به پزشک، مطب‌های شلوغ و هزینه‌های بالای خدمات درمانی از جمله مشکلاتی است که افراد را به خوددرمانی و یا پشت گوش انداختن سلامتی خود وادار کرده است.

از طرفی نفوذ بالای تلفن همراه هوشمند در بین ایرانیان، که می‌توانست به عنوان یک فرصت برای آگاهی بخشی در مورد سلامت استفاده شود، کاربرد دیگری پیدا کرده است؛ افراد با جستجوی علائم بیماری خود در اینترنت سعی بر تشخیص و‌ درمان آن دارند و این امر نیز به موج خوددرمانی در ایران دامن می‌زند.

به تازگی نرم افزاری با نام هاسپیتل وارد عرصه شده‌ است که می‌تواند راه‌ حلی برای این مشکل باشد. افراد پس از ثبت نام، می‌توانند از یک پزشک عمومی، متخصص یا ماما مشاوره بگیرند، یک تماس رزرو کنند، به صورت رایگان سوال بپرسند و جواب آزمایش یا تصویری از جراحت خود برای پزشک ارسال کنند. هاسپیتل با بیش از ۶۰ پزشک و متخصص فعال، به صورت ۲۴ ساعته به کاربران سرویس‌ می‌دهد.

به گزارش ویرلن؛ تمامی خدمات می‌تواند در صورت درخواست کاربر به صورت ناشناس صورت پذیرد و حتی پزشک نیز به نام و اطلاعات بیمار دسترسی ندارد.

کاربران هاسپیتل در حال حاضر از این سیستم برای تشخیص و درمان بیماری‌هایی که احتیاج به درمان بالینی ندارند، مانند سرماخوردگی، اختلالات قاعدگی مشاوره روانپزشکی یا مشکلات دوران بارداری، استفاده می‌کنند، همچنین از این سیستم برای گرفتن نظر دوم بر تشخیص‌های قبلی نیز استفاده می‌شود.

کاربران پس از تماس می‌توانند به پزشک خود امتیاز دهند و نظر بگذارند که باعث کنترل کیفیت خدمات می‌شود. کاربر می‌تواند پس از مشاهده امتیاز پزشک با اطمینان بیشتری از او مشاوره بگیرد.

این دست از نرم‌افزارها، در کشورهای متعددی استفاده می‌شود، تا جایی که در کشورهایی مانند هند و پاکستان از این امکانات برای خدمت‌رسانی به مناطق محروم استفاده می‌کنند.

امید است با پیشرفت روزافزون دنیای دیجیتال و افزایش استفاده از اپلیکیشن هایی مانند هاسپیتل، حجم خوددرمانی‌ها کاهش یابد و افراد بیشتر به سلامتی خود اهمیت دهند. برای دانلود اپلیکیشن هاسپیتل از کافه بازار کلیک کنید.

منبع خبر : ویرلن

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.