بزرگ‌ترین مزرعه توربین‌های بادی جهان به صورت یک جزیره مصنوعی در دریای شمال ساخته می‌شود

0

در سال‌های اخیر، تقاضا برای استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر افزایش یافته است. مزرعه‌های بادی در حال افزایش و توسعه هستند تا کمبودهای زمین در برخی مناطق را جبران کنند.

این روزها، شرکت‌های تولیدکننده برق در سراسر جهان به دنبال جاهایی برای احداث مزرعه‌های بادی هستند.

در تازه‌ترین گزارش؛ مجموعه‌ای از این شرکت‌ها در قالب یک کنسرسیوم می‌خواهند بزرگ‌ترین مزرعه بادی جهان را در دریای شمال بسازند. جالب است که این مزرعه بادی به صورت یک جزیره مصنوعی خواهد بود.

قرار است این مزرعه ۲۳۰۰ مایل مربع (حدود ۵۹۵۷ کیلومتر مربع) در محلی به نام Dogger Bank واقع در شمال شرقی سواحل انگلستان و دریای شمال احداث شود. فاز اول آن تا سال ۲۰۳۰ به بهره‌برداری می‌رسد. Dogger Bank یک منطقه کم عمق در دریا است که فاصله نسبتا زیادی هم با محل سکونت مردم دارد. قرار است بخشی از این مزرعه به صورت خشکی و در دریا باشد. بخش دیگر کاملا در آب احداث می‌شود.

این مزرعه بادی مصنوعی حدود ۱۰۰ مایل با خشکی فاصله دارد و از هزاران توربین بادی درون دریا و بالاتر از سطح امواج تشکیل شده است که در نهایتا باید ۳۰ مگاوات برق تولید کنند.

هزاران کیلومتر پیشروی در دریا به خاطر تولید برق

این توان خروجی تقریبا ۷ برابر بیشتر از میزان برق تولید شده توسط بزرگ‌ترین مزرعه بادی کنونی در جهان است. بزرگ‌ترین مزرعه بادی فعلی جهان از چهار پروژه مجزا تشکیل شده که مجموعه ۴ مگاوات تولید برق دارند و در ۲۴ مایلی همان سواحل شمال شرقی انگلیس هستند.

۲۳۰۰ مایل مربع مساحت این مزرعه بادی مصنوعی حدودا ۸ برابر شهر نیویورک است. توربین‌های بادی هزاران کیلومتر در دریا از جهات مختلف پیشروی دارند و از طریق کابل‌ها و به جزیره مصنوعی متصل می‌شوند.

این جزیره مصنوعی به امکاناتی مانند سیستم‌های انتقال برق با ولتاژ بالا، امکانات بندری و فرودگاه مجهز است. آب‌های محل احداث این جزیره بسیار باتلاقی و مملو از بقایای صدها سال زندگی مردم و وسایل ماهی‌گیری یا کشتی و قایق‌های مدفون شده در ته دریا است. اما بادهای بسیار شدیدی در این منطقه وجود دارد که معمولا نیمی از سال ادامه دارند و باعث طوفان‌های دریایی بزرگی می‌شوند.

محل احداث این مزرعه بادی مصنوعی در منطقه Dogger Bank به چندین کشور نزدیک است و می‌توان به آن‌ها برق‌رسانی کند. طراحان این جزیره امیدوارند که بتوانند شرایط محیط زیستی این منطقه برای زندگی جانوران و پرندگان را نیز بهبود دهند.

در حال حاضر، کشور ایالات متحده رتبه اول تولید برق از از انرژی‌ باد را به خود اختصاص داده است.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.