مشکل جدید آیفون X: عدم توانایی در پاسخ به تماس‌های ورودی و چندین اثر نامطلوب آن

0

اپل از هنگام شروع عرضه آیفون X با مشکلات گوناگونی روبرو شده و این پرچم‌دار برایش دردسرهای زیادی آفرید؛ به‌طوری‌که دیگر قیدش را زد و تقریبا مطمئن هستیم که در انتهای امسال تولید نمی‌شود.

آیفون X از ابتدای عمر خود تا کنون با مشکلاتی مانند خطوط سبز روی نمایشگر، عدم پاسخگویی پنل لمسی در هوای سرد و غیرفعال شدن قابلیت فوکوس خودکار در دوربین عقب روبرو بوده است و ظاهرا این فهرست پایانی ندارد.

سایت Piunikaweb در ماه ژانویه گزارش داد که آیفون X در بخش تماس‌ها چندین مشکل جدید و جدی دارد. در این هفته؛ برخی سایت‌های معتبر دیگر هم شروع به گزارش مشکلات جدید کشف شده روی آیفون X کردند. به نظر می‌رسد دوباره اپل باید چند هفته بسیار وحشتناک را سپری کند.

یکی از مشکلاتی که صدها کاربر تا کنون گزارش دادند و تقریبا قطعی است؛ مربوط به پاسخ دادن به تماس‌ها روی آیفون X است. اپل قبلا گفته بود که نمی‌توان با صفحه‌نمایش خاموش به تماس‌های تلفنی پاسخ داد.

اکنون، کاربران شکایت دارند که صفحه‌نمایش آیفون X با تاخیر زیاد و گاهی اوقات تا ۱۰ ثانیه، روشن می‌شود و دیگر امکان مشاهده نام تماس‌گیرنده وجود ندارد یا نمی‌توانند به این تماس جواب بدهند. کاربران در این شرایط نمی‌توانند یک تماس را تایید یا رد کنند و انگار گوشی فریز شده است.

به‌روزرسانی به iOS 11.2.5 هم مشکل را حل نکرده است. کارشناسان اعتقاد دارند این مشکل هم نرم‌افزاری و هم از سنسورهای صفحه‌نمایش است. گاهی اوقات ریست سخت‌افزاری آیفون X می‌تواند مشکل را به طور موقتی رفع کند.

یک مشکل؛ چند اثر نامطلوب

یکی از آثار نامطلوب عدم توانایی در پاسخ‌گویی به تماس‌های ورودی؛ گرفتن شماره‌های امداد اضطراری ناخواسته است. کاربران برای جواب دادن به یک تماس تلفنی کلیدهای wake/lock یا volume را فشار می‌دهند و باعث برقراری یک تماس اضطراری می‌شوند. در نتیجه، کاربران که برایشان این اتافق افتاده است؛ ترجیح می‌دهند قابلیت تماس‌های اضطراری را غیرفعال کنند.

برخی دیگر از کاربران هم با اپلیکیشن‌های مدیریت تماس ثالث مشکل دارند و گزارش دادند که نمی‌توانند به خوبی ازشان استفاده کنند. این کاربران، ترجیح می‌دهند این اپ‌ها را از روی آیفون X پاک کنند تا مشکل تماس‌های ورودی رفع شود.

مجموع گزارش‌های کاربران و سایت‌های معتبر نشان می‌دهد که شاید اپل خیلی زود بسته به‌روزرسانی iOS 11.2.6 را منتشر کند. این احتمال هم وجود دارد که اپل نتواند در همین روزهای اخیر پیش‌رو، مشکل را حل کرده و همان‌طور که وعده کرده است؛ قبل از پایان ماه فوریه بسته به‌روزرسانی iOS 11.3 را منتشر سازد.

به هر حال، مشکلات آیفون X تمام‌شدنی نیستند و به همین دلیل هم توی ذوق کاربران خورده و خرید آن کاهش پیدا کرده است. اپل به تولیدکنندگان قطعات این گوش دستور داد تا تولیدات خود را در فصل اول سال به نصف کاهش دهند.

فعلا اپل چاره‌ای جز ترمیم مشکلات جدید آیفون X ندارد تا به فصل پاییز و معرفی گوشی‌های جدید برسد و بتواند جایگزین‌های آن را معرفی کند.

منبع


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.