رهبر بخش‌های بیکسبی و سامسونگ‌پی به استخدام گوگل درآمد

0

سایت ZDNet خبر داد، مدیر اجرایی و CTO بخش نرم‌افزار سامسونگ از این شرکت جدا شده و به عنوان «Enterpreneur in Residence» در گوگل مشغول کار است.

Injong Rhee در مدت هفت سالی که برای سامسونگ کار کرد؛ در بسیاری از پروژه‌های بزرگ این شرکت مانند توسعه دستیار صوتی هوشمند بیکسبی، سیستم پرداخت غیرحضوری Samsung Pay و پلتفرم امنیتی Knox مشارکت داشته یا رهبری آن‌ها را برعهده گرفته بود.

تقریبا می‌توان گفت هر چیز برجسته نرم‌افزاری که در سال‌های اخیر از سامسونگ مشاهده کردید؛ توسط آقای Rhee طراحی یا ساخته شده است و ریشه‌هایی از ایده‌ها و تفکرات‌اش را دارد.

Rhee به بخش اینترنت اشیا گوگل پیوسته است تا در آن‌جا بتواند برخی پروژه‌های IoT این شرکت را فعال و به تجاری‌سازی برساند.

البته، دقیقا مشخص نیست که بخش «Internet of Things projects» گوگل چه فعالیتی دارد اما واضح است با بخش‌های خانگی و تجاری IOT این شرکت در تعامل بوده و سعی می‌کند یک هماهنگی و استراتژی مشترک در رده‌های بالا ایجاد کند.

برخی کارشناسان می‌گویند، پیوستن Rhee به بخش اینترنت اشیا گوگل می‌تواند نویدبخش عرضه محصولاتی ملموس و کاربردی در زندگی روزمره مردم از سوی شرکت گوگل باشد. Rhee فردی کاربردمحور است و به جای کارهای تحقیقاتی؛ دوست دارد یک محصول بسازد و وارد بازار کند.

آینده سامسونگ بدون Rhee

جدایی Rhee از سامسونگ، در کوتاه‌مدت تاثیری بر روند فعالیت‌های این شرکت نخواهد داشت. سامسونگ بیکسبی ۲.۰ را آماده کرده و در مسیر انتشار قرار داده است. Samsung Pay نیز در یک وضعیت پایدار و خوب قرار دارد. پروژه Knox نیز روی سرویس‌های موبایل این شرکت عرضه می‌شود و مشکلی نخواهد داشت.

شاید سامسونگ در آینده دور و برای تعریف استراتژی‌ها و استقرار سرویس‌های جدید خود روی موبایل به مشکل بربخورد؛ پس باید دنبال استخدام فردی در حد و اندازه Rhee باشد. مشتریان این شرکت کره‌ای بیشتر سخت‌افزاری هستند اما انتظارات نرم‌افزاری هم دارند و باید سرویس‌هایی خوب روی سخت‌افزار ارایه کند تا بتواند در بازار باقی بماند.

منبع


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.