آمازون مشکل خنده‌های وحشتناک ناگهانی دستگاه‌های الکسا را حل کرد

0

در چند روز گذشته، برخی کاربران دستگاه‌های مبتنی بر الکسای آمازون گزارش دادند ناخواسته صداهای عجیب و غریبی شبیه به خنده‌های بلند می‌شوند.

شرکت آمازون به طور رسمی نسبت به این گزارش‌ها واکنش نشان داده و با تایید این موضوع، سعی در یافتن و رفع مشکل به وجود آمده دارد. این شرکت، خیلی زود و در پایان دیروز، اعلام کرد مشکل را یافته و حل کرده است.

آمازون می‌گوید عبارت «Alexa, laugh» را به طور موقت غیرفعال و به جایش عبارت «?Alexa, can you laugh» را جایگزین کرده است. آمازون می‌گوید عبارت اول ممکن است معنی دیگری داشته یا درست تلفظ نشود و اصطلاحا «False Positives» باشد که باعث می‌شود الکسا به طور ناخواسته شروع به پخش کردن صدای خنده بلند و ناخوش‌آیند می‌کند.

به علاوه، یک سخن‌گوی آمازون اعلام کرده است که برای اطمینان بیشتر و جلوگیری از بروز مجدد این مشکل؛ پاسخ خندیدن ساده الکسا را به عبارت «Sure, I can laugh,’ followed by laughter» تغییر دادیم.

به یاد فیلم اودیسه فضایی و قتل‌های HAL 9000

گزارش‌های مردمی به‌خصوص در توییتر نشان می‌دهند که در چند روز اخیر، الکسای آمازون بدون هیچ‌گونه دلیل یا فعالیتی که موجب برانگیختن و پاسخ‌دهی این دستیار صوتی هوشمند شود؛ شروع به خندیدن کرده است.

یکی از کاربران در توییتر نوشته است: «در آشپزخانه بودم که صدای خندیدن بلند شخصی را در سالن خانه شنیدم و برای لحظه‌ای گیج شدم که چه اتفاقی افتاده است.»

این کاربران به ناگهان صدای خنده‌ای را شنیده و تصور کردند فردی در نزدیکی آن‌ها دارد به شدت می‌خندد. این شرایط واقعا وحشتناک است و باعث ترس و اضطراب برخی از کاربران شده است. غالب این کاربران مجبور شدند دستگاه متصل به الکسا را غیرفعال یا اتصال آن با الکسا را قطع کنند.

ظاهرا این مشکل توسط آمازون به طور موقتی رفع شده و مقداری از نگرانی کاربران الکسا کاسته شده است. ولی نشان می‌دهد که آینده مملو از دستگاه‌های هوشمند و دستیارهای روباتیک چقدر می‌تواند ترسناک و خطرناک باشد.

در سال‌های اخیر، دستیارهای هوش‌مند صوتی به شدت محبوب شده و شرکت‌های مختلف بازار سعی در راه‌اندازی یک نمونه اختصاصی برای محصولات خودشان دارند در حالی‌که هر چند وقت یک بار، شاهد بروز اشکالی سراسری در آن‌ها هستیم.

منبع


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.