اپل مک‌بوک‌ ایر ۱۳ اینچی ارزان‌تری در ماه آینده معرفی می‌کند

0

اواخر فصل بهار، تقریبا یک ماه دیگر، کنفرانس WWDC اپل برگزار می‌شود. انتظار داریم این شرکت چند محصول جدید معرفی کند؛ البته محصولاتی که ارتقایافته مدل‌های پیشین هستند و خبری از یک محصول کاملا جدید نیست.

یکی از محصولات کاندیدی که شایعات درباره‌اش زیاد است؛ مک‌بوک ایر ۱۳ اینچی است که بسیار مورد توجه دانشجویان قرار دارد ولی اپل توجه خاصی بدان نداشته و در بسیاری از مشخصات ظاهری و سخت‌افزاری از جمله قیمت بی‌تغییر باقی مانده است.

مینگ‌چی‌ کو، تحلیل‌گر ارشد مؤسسه KGI Securities ادعا کرده است که اپل در مراسم WWDC بهار امسال از یک مک‌بوک ایر ۱۳ اینچی مقرون‌به‌صرفه رونمایی خواهد کرد. مک‌بوک ایر فعلی این شرکت با قیمت ۹۹۹ دلار به فروش می‌رسد.

مینگ‌چی‌ کو می‌گوید اپل با عرضه این مک‌بوک ایر؛ فروش خود را ۱۰ الی ۱۵ درصد در این بازار افزایش خواهد داد. این تحلیل‌گر مسایل اپل هیچ توضیحاتی درباره مشخصات و جزییات این محصول نداده است و فقط به قیمت ارزان‌تر آن نسبت به مدل پیشین اشاره می‌کند.

ارتقایی برای محبوبیت بیشتر

اما می‌توان حدس زد که طراحی مک‌بوک ایر جدید تفاوتی با مدل قبلی نداشته باشد و تنها چند ارتقای سخت‌افزاری مانند پردازنده را شاهد باشیم. با توجه به آسیب‌پذیری اخیر Meltdown و Spectre پردازنده‌های اینتل؛ انتظار می‌رود که اپل از یک پردازنده به‌روزتر و قوی‌تر روی مک‌بوک ایر جدید خود استفاده کند.

ارتقاهای بعدی شاید در صفحه‌نمایش و درگاه‌ها باشد. اپل هنوز از صفحه‌نمایش با رزولوشن ۱۴۴۰ در ۹۰۰ پیکسل برای مک‌بوک‌ ایر استفاده می‌کند ولی غالب لپ‌تاپ‌های جدید به نمایشگر ۱۰۸۰p با رنگ‌های غنی‌تر کوچ کردند.

عرضه یک مک‌بوک ایر جدید با قیمت مناسب‌تر می‌تواند برای اپل سودآوری بیشتری داشته باشد. مک‌بوک ایر طرفداران زیادی دارد و به‌خصوص دانشجویان دوست دارند ازش استفاده کنند. پیش‌بینی می‌شود با عرضه این مدل، مک‌بوک ایر ۱۲ اینچی کمتر به فروش برسد و کم‌کم از بازار حذف شود.

پیش‌بینی می‌شود اپل در مراسم WWDC از مدل‌های ارتقایافته ایرپاد، هوم‌پاد و شاید هم مدل‌هایی از آیفون رونمایی کند.


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.