چین در حال کار روی نسل بعدی لباس‌های نظامی با قابلیت‌های شبیه فیلم مرد آهنی است

1

کارخانه چینی Norinco، سازنده تجهیزات نظامی و زرهی سنگین، دومین نسل از لباس‌های نظامی (Xoskeleton) خود را معرفی کرد.

این‌گونه لباس‌ها از نظر مفهومی به نیروهای نظامی کمک می‌کنند مسافت‌های طولانی پیاده‌روی کنند در حالی‌که بار بیشتری حمل کرده‌اند. به علاوه، در عملیات‌های سخت و خاص مانند تعمیر هواپیما یا کشتی به نیروهای نظامی کمک می‌کنند.

این لباس‌ها به باتری و انواع تجهیزات مکانیکی و تعمیراتی مجهز هستند تا در عملیات‌های مختلف به کار بروند.

لباس نظامی جدید کارخانجات نورینکو از طراحی و شکل خاصی بهره می‌برد و قابلیت‌ها و ظرفیت‌های ویژه‌ای به سربازان می‌دهد. این لباس نظامی به طور کامل تمام بدن را پوشانده و برای پیاده‌روی یا حمل بیش از ۴۵ کیلوگرم سلاح، لوازم جنگی و مهمات مناسب است.

این لباس می‌تواند کشور چین را در تولید و مجهز کردن وسایل شخصی سربازان و نیروهای نظامی به خودکفایی برساند و قدرت پیاده‌نظام چین را بهبود دهد. شرکت نورینکو می‌گوید سربازان چینی با این لباس‌ها می‌توانند در پیشرفته‌ترین جنگ‌های زمینی و شبکه‌ای با روبات‌ها درگیر شوند.

چین دنبال ساخت آیرون من

نسل دوم لباس‌های نظامی نورینکو نسبت به مدل سال ۲۰۱۵ از باتری بهتری سود می‌برند، از قابلیت‌های هیدرولیکی و بادی بیشتری برخورداراند و ساده‌تر قابل استفاده و کنترل هستند.

لباس جدید سبک‌تر است که باعث کاهش فشار روی سربازان می‌شود. همین امر به آن‌ها اجازه می‌دهد مسافت‌های بیشتری را پیاده‌روی یا در کوهستان و مناطق سخت، راحت‌تر بتوانند حرکت کنند.

نسبت وزن لباس نسبت به وزن کل یک نسبت ۵:۱ است یعنی خود لباس ۱۰ پوند (۴.۵ کیلوگرم) است ولی اجازه حمل راحت ۵۰ پوند (۲۳ کیلوگرم) را فراهم می‌کند. البته، همان‌طور که گفتیم هر سرباز می‌تواند به طور کلی ۴۵ کیلوگرم وزن را با خود لباس حمل کند.

همین‌طور، کاهش وزن لباس به افزایش شارژ باتری کمک می‌کند. نیروهای نظامی ترجیح می‌دهند شارژ باتری بیشتری داشته باشند و همین‌طور تجهیزات سبک‌تری حمل کنند.

شرکت نورینکو تنها سازنده تجهیزات نظامی در چین نیست و چندین کارخانه دیگر روی لباس‌های نظامی یا ساخت تجهیزات نظامی خاص مانند کشتی‌های نظامی کار می‌کنند.

دولت چین فشار زیادی روی شرکت‌های نظامی و کارخانجات تولید تجهیزات رزمی وارد آورده تا لباس‌ها و تجهیزات شخصی بهتر و پیشرفته‌تری برای جنگ‌های آینده ساخته شود.

اگر برنامه‌های چین به سرانجام برسد، نیروی نظامی این کشور علاوه بر اینکه می‌تواند در جنگ‌های سخت و سنگین، عملکرد بهتری از خود نشان بدهند و مثلا مسافت‌های طولانی با انبوهی سلاح سنگین پیاده‌روی کنند؛ بلکه می‌توانند به اینترنت و دیگر تجهیزات ارتباطی نیز مجهز شده و همانند فیلم‌های هالیوودی درآیند.

منبع


مطالب دسته سرگرمی سایت یک پزشک را بخوانید.

نمونه‌هایی از مطالبی که پیشنهاد می‌کنیم:


 
1 نظر
  1. فرهاد کنجکاو می گوید

    حدود ۲۵ سال پیش در مجله ی ماشین مقاله ای از Popular Mechanics ترجمه شده بود که حاکی از همین نوع تلاش در آمریکا برای ساخت اگزو اسکلتون (اسکلت خارجی) برای افزایش تواناییهای سربازان بود مثلا خراب کردن دیوار با ضربه دست، کنار زدن خودرو از سطح جاده، و …
    پس میشه در یک برداشت خیلی ساده نتیجه گرفت که دارپا دستکم ۲ دهه پیشروتر از سایر مراکز پژوهشی دنیاست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.