احتمال سنجش قند خون توسط اپل واچ بعدی بیشتر شد: تامین‌کنندگان قطعه در حال کار روی این بخش هستند

به نظر می‌رسد اپل واچ سری ۸ به ویژگی اندازه‌گیری قند خون مجهز می‌شود

0

هنوز اپل واچ سری ۷ رسما وارد بازار نشده است؛ شایعات پیرامون اپل واچ سری ۸ آغاز شده است.

ظاهرا، اپل واچ سری ۷ نتوانسته رضایت کارشناسان و رسانه‌ها را جلب کند و آن‌ها انتظار می‌کشند در نسل بعدی این ساعت هوشمند شاهد یک بازطراحی بزرگ، واچ فیس‌های جدید و جذاب و تعداد زیادی ویژگی جدید و جذاب باشند. در میان این شایعات، یک خبر از همه پررنگ‌تر و مهم‌تر است: اینکه اپل در حال کار روی افزودن حسگر اندازه‌گیری قند خون به ساعت جدید خود است.

گفته می‌شود این سنسور به اپل واچ ۷ نرسیده است ولی می‌تواند در واچ بعدی اپل رونمایی شود.

به گفته سایت Digitimes، تامین‌کنندگان سخت‌افزار اپل کار روی حسگرهای مادون قرمز با طول موج کوتاه را آغاز کردند. معمولا این حسگرها برای دستگاه‌های سلامتی و بهداشتی طراحی می‌شوند و احتمالا در اپل واچ ۸ اپل نیز استفاده خواهند شد تا به کاربر اجازه دهند میزان قند موجود در خون را اندازه‌گیری کند.

در این گزارش آمده شرکت‌های Ennostar و Taiwan Asia Semiconductor در حال توسعه یک دستگاه LED مادون قرمز با طول موج کوتاه (بیش از ۱۰۰۰ نانومتر) برای استفاده در سنجش‌های زیستی مانند ضربان قلب، اکسیژن خون، گلوکز خون و سایر موارد هستند و انتظار دارند چنین حسگری در پوشیدنی‌های سال ۲۰۲۲ به کار روند.

هدیه بزرگ اپل به دیابتی‌ها

اگر این شایعه درست باشد؛ همان چیزی است که کارشناسان و رسانه‌ها دوست دارند و کاربران اپل از کوپرتینو انتظار می‌کشند. افزودن یک ویژگی بزرگ و عالی برای تمرکز بیشتر روی سلامتی و داشتن زندگی بهتر!

هم‌اکنون هم اپل واچ سری ۷ دارای تعداد زیادی سنسور با محوریت سلامت افراد است ولی افزوده شدن سنسور اندازه‌گیری قند خون می‌تواند یک ویژگی بزرگ و برگ برنده برای نسل بعدی ساعت هوشمند اپل باشد. جدیدترین حسگرهایی که اپل به واچ خود افزوده است؛ شامل حسگر‌های سنجش اکسیژن خون، قابلیت‌های ECG و مانیتور قلب است که به کاربران در هنگام کاهش یا افزایش شدید ضربان قلب هشدار خواهد داد.

افزوده شدن حسگر اندازه‌گیری قند خون می‌تواند زندگی را برای افراد دیابتی آسان‌تر کند و آن‌ها دیگر نیازی به نمونه‌گیری خون یا انجام سایر آزمایشات پزشکی خطرناک برای کنترل سطح قند خون نداشته باشند.

اپل واچ سری ۸ به این زودی‌ها عرضه نمی‌شود و اپلی‌ها به اندازه کافی زمان دارند تا این ویژگی جدید را به آن اضافه کنند. فقط باید گفت دیابتی‌ها هم زیاد امیدوار نشوند؛ چون همان‌طور که گفتیم این خبر فعلا در حد یک شایعه است و منابع محکم و قطعی آن را تایید نکرده‌اند.

در اینکه اپل می‌خواهد حسگر اندازه‌گیری قند خون را به اپل واچ اضافه کند؛ شکی نیست ولی اینکه آیا به اپل واچ سری ۸ می‌رسد یا چند نسل بعدتر از آن؛ اطلاع دقیقی نداریم!

منبع pocketnow
   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.