نت‌فلیکس در حال آزمایش ویژگی بازی‌وارسازی برای نمایش فیلم‌های کودکان است

0

نت‌فلیکس اعلام کرد در حال آزمایش ویژگی است تا کودکان تعامل و کنش بیشتری با سرویس‌های این شرکت داشته باشند و برای تماشای یک فیلم و انیمیشن؛ مقداری هم سرگرم شوند و بازی کنند.

نت‌فلیکس یک ویژگی بازی‌گونه طراحی کرده است که کودکان باید برای تماشای یک انیمیشن خاص، تکه‌ها یا patches آن را جمع‌آوری کنند. مثلا اگر از یک انیمیشن خاص ۱۰ تکه جمع‌آوری شد؛ با چسباندن‌شان به یکدیگر می‌توانند این انیمیشن را تماشا کنند.

نت‌فلیکس می‌گوید این ویژگی یک تجربه کاربری جدید برای کودکان است و آن‌ها را ترغیب می‌کند برای تماشای یک فیلم و انیمیشن؛ به دنبال تکه‌های آن بگردند و هیجان بیشتری پیدا کنند.

نت‌فلیکس فعلا این ویژگی را برای برخی از اعضا و کودکان فعال کرده است و دارد دوران آزمایشی خود را می‌گذراند. همه فیلم‌ها و انیمیشن‌های رده سنی کودکان نیز در این آزمایش قرار ندارند؛ بلکه برخی از انیمیشن‌ها و فیلم‌های تلویزیونی منتخب مانند Trollhunters ،A Series of Unfortunate Events ،Home و The Magic School Bus Rides Again با یک آیکون قفل قرمز رنگ در بالای آن‌ها مشخص شده‌اند.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

نت‌فلیکس هنوز توضیح نداده است که معیار و دلایل انتخاب این انیمیشن‌ها و فیلم‌ها چیست ولی می‌دانیم که همگی جزو محصولات و تولیدات اصلی خود این شرکت هستند.

هیجان در کوتاه‌مدت؛ خستگی در درازمدت

برخی مطالعات نشان می‌دهند گیمیفیکیشن یا بازی‌وارسازی می‌توانند در کوتاه‌مدت برای کودکان جذاب و موجب افزایش تعامل آن‌ها با محتوا شوند ولی در درازمدت ممکن است نتایجی معکوس بدهند. مثلا کودکان را خسته و بی‌رغبت کنند.

مطالعات مشترک دو دانشگاه فرانسوی و استرالیایی نشان می‌دهد آثار مثبت ویژگی‌های بازی‌وارسازی به تدریج و با افزایش زمان؛ رو به کاهش خواهد رفت و از یک نقطه زمانی به بعد تبدیل به آثار منفی می‌شود.

نت‌فلیکس در بیانیه خود روی این موضوع تاکید می‌کند که مشغول آزمایش و ارزیابی این ویژگی هستند. آن‌ها می‌خواهند با دقت و وسواس برخی عناوین مخصوص کودکان را انتخاب و طوری طراحی کنند که کودکان  تجربه‌های تعاملی بیشتری داشته باشند. آن‌ها امیدواراند این عناوین و ویژگی جدید بتواند بچه‌ها را سرگرم و وادار به صحبت کردن درباره فیلم و انیمیشن یا اشتراک‌گذاری آن‌ها کند.

شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهند، فعلا کودکانی که این ویژگی برایشان فعال شده است؛ سردرگم هستند و نمی‌دانند چرا باید برای تماشای یک انیمیشن به دنبال تکه‌های آن باشند. حداقل تعداد انگشت‌شماری کودک متقاعد شده‌اند وارد بازی نت‌فلیکس شوند و به نوعی صبرشان را بالا ببرند تا انیمیشن دلخواه‌شان آماده پخش شود.

منبع

   

پستهای اخیر

گالری عکس: تصور کنید که مشهورترین بناهای باستانی و ساختمان‌های مشهور، محلشان کاملا عوض می‌شد!

بسیاری از ما دست‌کم یک بنای باستانی مشهور دنیا را از نزدیک دیده‌ایم. حتی اگر بازدیدی از نزدیک رخ نداده باشد، باز هم همه می‌داند که برج ایفل کجاست، مجسمه آزادی در کجا واقع است و محیط پیرامونش تقریبا چطوری است. اما برای کی لحظه چشم‌هایتان…

السالوادور نه تنها معامله با بیت‌کوین را قانونی اعلام کرد؛ بلکه دنبال استخراج بیت‌کوین با انرژی آتش…

السالوادور اولین کشور در جهان است که یک رمزارز را پول رایج کشور شناخته و معامله با آن را آزاد و قانونی دانسته است. السالوادور با تصویب این قانون، تاریخ‌ساز شد ولی «نایب بوکله»، رئیس‌جمهور این کشور به همین اقدام بسنده نمی‌کند و دنبال…

فیلم سواران عدالت، وقتی گیک‌ها به جنگ قاتل‌ها می‌روند – Riders of Justice

دوران خوشی را که در دبیرستان عاشق احتمالات شده بودم، از یاد نمی‌برم. کلی کتاب خارج درس هم خریده بودم و به عنوان سرگرمی به مسائلشان فکر می‌کردم. اما اگر خوب فکر کنید ریاضیات یا همین دانش احتمالات می‌توانند با تحلیل دقیق اتفاقات دنیای…

برندگان جایزه عکاسی پولیتزر ۲۰۲۱: عکس‌های خبرگزاری AP از ناآرامی‌های آمریکا در پی قتل جورج فلوید و…

در پست قبلی فهرستی از برندگان پولیتزر 2021 را برایتان نوشته بودم. اما در این پست، به بازتاب بخش عکاسی پولیتزر 2021 می‌پردازم. در پولیتزر، برندگان بخش عکاسی در دو بخش اعلام می‌شوند: 1- در بخش عکاسی خبری فوری، برنده مسابقه اعضای…

فهرست برندگان جایزه پولیتزر ۲۰۲۱ اعلام شد: به رخ کشیدن شکوه روزنامه‌نگاری و رسانه‌های منتقد در برابر…

دنبال کردن اخبار مربوط به جایزه پولیتزر را همیشه دوست داشته‌ام. چون نگاهی به فهرست برندگان این جایزه معتبر روزنامه‌نگاری در هر سال، به ما خاطرنشان می‌کنند که روزنامه‌نگاری و کار رسانه وقاعی تا چه حد می‌تواند تاثیرگذار باشد و با کارهای…

یک اردک ناتوان به نام وادلز به لطف فناوری چاپ سه بعدی، صاحب پای مصنوعی شد

فقط انسان‌ها نیستند که از پروتزها یا اندام‌های مصنوعی استفاده می‌کنند. ما در سال‌های اخیر، خبرهای متعددی در مورد تولید اعضای مصنوعی مثلا برای گربه‌ها و سگ‌ها و فیل‌ها شنیده بودیم. اما این نخستین بار است که یک اردک هم صاحب پای مصنوعی می‌شود.…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.