بلندگوی ال‌جی G7 ThinQ ده برابر قوی‌تر از دیگر اسمارت‌فون‌ها است

0

هر روز شاهد معرفی یک فناوری جدید در اسمارت‌فون هوشمند پرچم‌دار بعدی ال‌جی هستیم.

پس از مشخص شدن قدرت روشنایی هزار نیتی صفحه‌نمایش گوشی G7 ThinQ و همین‌طور طراحی و اندازه‌اش، حالا ویژگی‌های بلندگوی فوق‌العاده خاص و قدرتمند این گوشی منتشر شده است.

ال‌جی روی این اسمارت‌فون رده بالا از بلندگویی به نام «Boombox» استفاده کرده است. این بلندگوی خاص قدرت پخش صدای تا ۶ دسی‌بل و صدای باس تولید شده دو برابری دارد. یعنی صدای بلندگوی این اسمارت‌فون حدودا ۱۰ برابر اسمارت‌فون‌های دیگر خواهد بود.

ال‌جی در G7 ThinQ، بلندگوی Boombox را درون خود بدنه گوشی کار گذاشته است. در گوشی‌های دیگر شاهد بلندگو در کنار‌ه‌ها هستیم. این طراحی باعث شده فضای اطراف بلندگوی داخل گوشی همانند یک تشدیدکننده صدا عمل کنند و باعث تقویت صدا و باس شوند.

در ایام قدیم، ارکسترها در آمفی‌تئاترها برای تقویت صدا از این تکنیک استفاده می‌کردند. در این شرایط، اگر گوشی روی یک سطح صاف یا درون یک جعبه قرار بگیرد؛ باز هم صدای آن واضح‌تر و بلندتر می‌شود و قابلیت‌های ووفر پیدا می‌کند.

در سال‌های اخیر، از این تکنیک در دستگاه‌های مختلف استفاده شده است ولی هنوز شاهد عرضه یک گوشی با چنین بلندگویی نبودیم.

ال‌جی برای افزایش قدرت بلندگوهای اسمارت‌فون پرچم‌دار جدیدش، از فناوری صدای فراگیر سه‌بعدی DTS:X نیز استفاده کرده است. این فناوری مبتنی بر سیستم‌های ۷.۱ کاناله است و در سال ۲۰۱۶ برای تولید صدای سه بعدی فراگیر در سیستم‌های صوتی عرضه شده است.

بلندگویی برای فروش

این فناوری باعث می‌شود هنگام گوش داده به موسیقی یا تماشای فیلم، صدایی عمیق و فراگیر بشنوید و تجربه کاربری متفاوتی نسبت به گوشی‌های دیگر داشته باشید. این فناوری نیاز به جک هدفون دارد. به همین دلیل، در گوشی G7 ThinQ شاهد استفاده از جک هدفون هستیم.

ویژگی برجسته دیگر بلندگوهای این گوشی، استفاده از مبدل صوتی دیجیتال به آنالوگ چهارگانه های-فای (Hi-Fi Quad DAC) است. با این فناوری شاهد کاهش دیستورشن هارمونیک به ۰.۰۰۰۲ درصد هستیم و تبدیل صوتی با دقت بسیار بالایی صورت می‌گیرد.

ال‌جی در محصولت دیگر خود از Hi-Fi Quad DAC استفاده کرده است ولی مشاهده آن روی یک اسمارت‌فون پرچم‌دار می‌تواند جذابیت بیشتری داشته باشد. احتمالا گوشی G7 ThinQ از فرمت MQA نیز پشتیبانی می‌کند. این فرمت دسترسی به کیفیت صدای بالاتر با حجم کمتر را فراهم می‌کند.

ال‌جی حسابی از بلندگوی گوشی جدیداش تعریف کرده است ولی باید در عمل دید چقدر متفاوت از دیگر بلندگوهای اسمارت‌فون‌ها ظاهر می‌شود.

در سال‌های اخیر، گوشی‌های ال‌جی علی‌رغم کیفیت ساخت بالا و بهره‌گیری از فناوری‌های مدرن و جدید ولی با استقبال کاربران و بازار روبرو نشدند. حالا ال‌جی خیلی امیدوار است با اسمارت‌فون G7 ThinQ و تکیه بر ویژگی‌هایی مانند بلندگوی Boombox یا صفحه‌نمایش فوق شفاف بتواند دوباره به بازار موبایل برگردد.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.