اوپو موسسه تحقیقاتی برای توسعه ۵G، هوش مصنوعی و پردازش تصویر راه‌اندازی می‌کند

0

شرکت چینی اوپو همیشه به دنبال نوآوری در ساخت گوشی‌های تلفن همراه بوده است و رگه‌هایی از خلاقیت و تحقیق را می‌توان در محصولات‌اش دید.

اوپو جزو اولین برندهای تولیدکننده اسمارت‌فون در دنیا بود که گوشی‌های خود را به شارژ سریع مجهز کرد و از دوربین‌های مجهز به موتورهای قابل چرخش روی اسمارت‌فون‌هایش استفاده کرد. خود شرکت اوپو در شنزن چین مستقر است ولی دفاتر مختلفی در سیلیکون‌ولی، ژاپن و چندین شهر دیگر کشور چین دارد.

اکنون، این شرکت تصمیم گرفته هزینه بیشتری برای تحقیق و توسعه بپردازد و در صدد راه‌اندازی یک مرکز تحقیقاتی با نام «اوپو» است.

به گزارش رسانه‌های چینی، قرار است موسسه تحقیقاتی جدید اوپو برای شروع روی موضوعاتی مانند ۵G، هوش مصنوعی و پردازش تصویر تمرکز کند. این موسسه می‌خواهد هم در بخش نرم‌افزاری و هم سخت‌افزاری پیش برود و البته روی نوآوری‌های جدید دیگر هم کار خواهد کرد.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

استقبال بازار از نوآوری‌های جدید

این موسسه تحقیقاتی برای تقویت دانش خود به طور جدی با دانشگاه‌های معتبر سراسر جهان همکاری می‌کند. برای مثال، قرار است اوپو با دانشگاه استنفورد در زمینه هوش مصنوعی و با دانشگاه نیویورک روی ۵G همکاری کند. چندین دانشگاه دیگر نیز جزو همکاران وحامیان پروژه‌های اوپو قرار دارند.

اوپو چند ماه پیش هم در بنیاد Qualcomm 5G Pioneer به عنوان حامی و شریک عضو شده است. این بنیاد نیز روی برنامه‌های کاربردی و تجربه‌های کاربری جدید مبتنی بر ۵G تمرکز دارد. البته، کوالکام می‌گوید روی هوش مصنوعی و اینترنت اشیا نیز کار خواهند کرد.

میل و عطش تولیدکننده گوشی تلفن همراه چینی مانند اوپو به تحقیق و توسعه، سرمایه‌گذاری روی نوآوری‌های جدید و رفتن به سوی رقابت در بازار براساس خلاقیت می‌تواند برای کل بازار موبایل مفید و هیجان‌انگیز باشد.

اخیرا شاهد بودیم که شرکت‌هایی مانند اپل و هواوی به شدت میزان بودجه تحقیقاتی خود را افزایش دادند. گزارش‌ها نشان می‌دهند اپل در سال ۲۰۱۸ نزدیک به ۱۸ میلیارد دلار روی تحقیق و توسعه سرمایه‌گذاری خواهد کرد. هواوی هم در سال گذشته برای بخش R&D خود نزدیک به ۱۳.۸ میلیارد دلار هزینه کرد.

نوآوری و خلاقیت بیشتر در طراحی و ساخت اسمارت‌فون‌ها هم به نفع خود تولیدکننده‌ها و رقابتی شدن بیشتر بازار و هم به سود مشتریان و کاربران است. تکرار و تقلید آفتی است که کاربران را از خرید گوشی‌های جدید باز می‌دارد.

منبع

   

پستهای اخیر

پیشنهاد کتاب: عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست – مواجهه با اندوه و فقدان با فرهنگی که این‌ها را…

آن‌هایی که رنج را تجربه می‌کنند، معرفتی کسب می‌کنند که بقیه ما به آن نیاز داریم. با توجه به اینکه در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که مردم از احساس کردن هراس دارند، مهم است تا عمق سفر انسانی‌مان را به روی یکدیگر باز کنیم، که تنها با تجربه…

پیشنهاد کتاب: کتاب چگونه بر جهان حکومت کنیم؟ راهنمای دیکتاتور بلند پرواز، نوشته آندره د گیلوم

کسی که آرزو دارد از او اطاعت کنند، ابتدا باید بداند چگونه دستور دهد. نیکولو ماکیاولی قدرت، در جهان امروز در ذهن افراد لیبرال و طرفداران شفافیت سیاسی تصویری منفی دارد. بعضی‌ها می‌گویند قدرت باید تقسیم شود، می‌گویند قدرت زیاد در دست یک…

با این تانک مثل فوت کردن به شمع، به چاه‌های نفت مشتعل کویت فوت می‌کردند تا خاموش شوند!

تصور کنید که شما یک تانک قدیمی روسی را با دو موتور هواپیمای جت و مقدار زیادی آب ترکیب کنید تا یک دستگاه عجیب آتش‌نشانی بسازید که قادر باشد که حتی حریق چاه‌های نفت را خاموش کند! به سال 1991 می‌رویم، در این زمان جنگ خلیج فارس به انتهای خود…

فیلم‌هایی که بسیار خوب و عالی و احساس‌برانگیز هستند، اما به خاطر تاثیرگذاری زیاد روی روح و روانمان،…

وقتی در سایت‌های دانلود هستیم و فهرست فیلم‌ها را نگاه کنیم تا تصمیم بگیریم کدامشان را دانلود کنیم، نگاهی به اسم کارگردان و امتیاز فیلم و هنرپیشه‌ها و داستان کلی‌شان می‌ندازیم تا بتوانیم تصمیم بگیریم. اما شمار زیادی از فیلم‌هایی که دانلود…

فهرستی از چیزهایی که شاید تصور کنید که تنها شما را عصبی می‌کنند، اما عامل اضطراب خیلی‌ها در کشورهای…

چند روز پیش یک کاربر سایت اجتماعی ردیت، سوالی مطرح کرد که در کمال شگفتی خیلی از آن استبال شد و پاسخ‌های متعددی برای آن گذاشته شد. سوال این بود که چه چیز خاص و ویژه‌ای شما را عصبی می‌کند و صرف‌نظر اینکه بارها آن شرایط را تجربه کرده باشید،…

چگونه در اندروید و آیفون تماس‌های مزاحم را مسدود کنیم؟

براساس یافته‌های شرکت The Harris Poll (از طریق Statista)، کلاه‌برداری‌های تلفنی در سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۱۹.۷ میلیارد دلار ضرر زدند. برخی گزارش‌های دیگر هم نشان می‌دهد تا کنون نزدیک به ۲۲ میلیارد ربات تلفن مزاحم در سال ۲۰۲۱ برای کشور ایالات…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.