کیا اسپورتیج ۲۰۱۹ توسط دوربین‌ها شکار شد: تغییرات ظاهری اندک با باتری ۴۸ واتی

0

گمانه‌زنی درباره یکی از محبوب‌ترین خودروهای کراس‌اوور (CUV) کیاموتورز ادامه دارد؛ در حالی‌که تصاویر دوربینی شکار شده از یک نمونه کیا اسپورتیج ۲۰۱۹ در حال آزمایش می‌تواند برخی مشخصات و تغییرات این خودرو را نشان دهد.

کیا اسپورتیج ۲۰۱۹ یک مدل ارتقایافته یا اصطلاحا فیس لیفت است. چراغ‌های جلو گردی کمتری دارند و دریچه‌های هوا با مدل‌های پیشین تغییر پیدا کردند. بنابراین، اگر از جلو این خودرو را نگاه کنید، متوجه خواهید شد یک اسپورتیج ۲۰۱۹ جدید است.

علاوه بر چراغ‌های تغییرشکل یافته، شاهد یک نوار کرومی و مه‌شکن‌های جدید هم هستیم. چراغ‌های عقب هم تغییرشکل دادند و نوارهای کرومی میان آن‌ها حذف شده است. به نظر می‌رسد تغییرات در عقب خودرو بیشتر بوده ولی هنوز ظرافت طراحی خود را حفظ کرده است. سپرهای عقب نیز اصلاح شده هستند.

فضای داخلی خودرو به خاطر در دست نبودن تصاویر بیشتر قابل مقایسه و تحلیلی نیست. به نظر می‌رسد فضای داخلی تغییرات زیادی نداشته باشد و نهایتا شاهد تغییر اهرم دنده و برخی کلیدها باشیم. البته، سامانه اطلاعات و سرگرمی هم ارتقا یافته است و اطراف آن توسط یک نوار متالیک بزرگ احاطه شده است.

سیستم جدید اکوداینامیک پلاس

براساس گزارش های خود شرکت کیاموتورز، کیا اسپورتیج ۲۰۱۹ اولین محصول این شرکت است که با سیستم دیزلی/هیبریدی عرضه می‌شود. احتمالا این خودرو به یک موتور دیزلی، ژنراتور شروع‌کننده و یک باتری لیتیوم یونی اضافه ۴۸ واتی مجهز شده است.

کیاموتورز می‌خواهد چنین سیستم ترکیبی که اکوداینامیک پلاس (+EcoDynamics) نامیده می‌شود را روی سری جدید خودروهای اروپایی خود سوار کند و کیا اسپورتیج ۲۰۱۹ جزو اولین محصولات این شرکت است.

کیاموتورز برای بهبود استانداردهای آلایندگی خود روی این محصول هیجان‌انگیز اقدام به اضافه کردن یک باتری ۴۸ واتی کرده است.

اگر بخواهیم درباره مشخصات موتوری این خودرو صحبت کنیم، انتظار می‌رود در امریکای شمالی با موتور ۲.۴ لیتری ۴ سیلندر عرضه شود. این موتور ۱۸۱ اسب بخار قدرت دارد و گشتاور آن ۲۳۷ نیوتن متر است.

از سوی دیگر، انتظار می‌رود کیاموتورز یک نسخه ۲ لیتری توربوشارژ  ۴ سیلندر با گشتاور ۳۲۵ نیوتن‌متر و ۲۴۰ اسب بخار را برای انواعی از مدل‌های بازار امریکا معرفی کند.

قرار است کیا اسپورتیج ۲۰۱۹ در نیمه دوم سال جاری میلادی روانه بازار شود. تصاویر شکارشده از یک مدل در حال تست این خودرو نشان می‌دهد تغییرات زیادی ندارد و طراحی فضای بیرونی جلو و عقب آن بهتر شده است تا خودروی کراس‌اوور مدرن‌تری جلوه کند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.