ایلان ماسک از پروژه بعدی غافلگیرانه‌اش رونمایی کرد: کارخانه آب‌نبات‌سازی!

1

انتظار داشتید پروژه بعدی مالک خودروسازی تسلا و شرکت فضایی اسپیس‌ایکس چه چیزی باشد؟

از ذهنی که به دنبال حفر تونل زیر شهر لس آنجلس، فرستادن انسان به کره‌ مریخ و ایجاد عصر نوین ماشین‌های الکتریکی است و بعد به طور ناگهانی یک اسلحه آتش‌افکن می‌سازد و می‌فروشد؛ هیچ بعید نیست که کارخانه شکلات‌سازی، پروژه بعدی‌اش باشد.

ایلان ماسک در رشته توییتی به طور رسمی اعلام کرده می‌خواهد یک کارخانه آب‌نبات‌سازی (candy company) بسازد و این کارخانه فوق‌العاده خواهد بود.

رسانه‌ها تلاش کردند با وی تماس بگیرند و توضیحات بیشتری درباره آب‌نبات‌هایش کسب کنند ولی هنوز موفق نشدند. آن‌چه که مشخص شده، ماسک در این توییت‌ها شوخی نکرده و به طور حتم سراغ ساخت کارخانه‌ای برای تولید آب‌نبات خواهد رفت.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

ایلان ماسک سابقه طولانی در مطرح کردن ایده‌های ذهنی عجیب و غریب آنی‌اش در توییتر دارد ولی مهم‌تر این است که بدانیم واقعا بسیاری از این ایده‌ها را دنبال می‌کند و به سرانجام می‌رساند.

ذهنی غیرعادی برای حل مشکلات بشری

یک بار در حساب توییترش گفت می‌خواهد اولین خودروی تسلایش را به فضا بفرستد تا در تاریخ ماندگار شود. هیچ‌کس باور نکرد ولی الان خودروی تسلا رودستر او دارد در مدار زمین رانندگی می‌کند.

بار دیگر از حفر تونل زیر زمین برای کاهش ترافیک سخن گفت و باز هم بیشتر اهل فن این توییت را یک ایده غیرواقعی بیان کردند ولی اکنون شرکت هایپرلوپ در حال پیاده‌سازی این رویا است.

همین‌طور، ایلان ماسک چند وقت پیش گفت اگر ۵۰ هزار کلاه با آرم شرکت The Boring Company بفروشد؛ به سراغ ساخت یک اسلحه آتش‌افکن می‌رود. کلاه‌ها به فروش رفتند و این اسلحه با سروصدای زیاد در تعدای محدود وارد بازار شد.

یکی از خبرنگاران مطرح دنیا فناوری اشاره کرده، ماسک همیشه به دنبال حل مشکلات پیچیده بشری است؛ مشکلاتی که برای خودش و دیگران مطرح بوده و هنوز هیچ‌کس راه‌حلی برایشان ارایه نکرده است.

احتمالا ایلان ماسک در کودکی هیچ‌گاه از شکلات‌ها یا آب‌نبات‌هایی که برایش خریدند راضی نبوده یا این روزها در بازار آب‌نباتی که طعم و مزه مورد علاقه‌اش را داشته باشند یا به طور خاصی مصرف شوند؛ پیدا نکرده که به سراغ ساخت آب‌نبات رفته است.

همه می‌دانیم که ایلان ماسک ذهنی عادی ندارد. این ذهن آرام‌پذیر نیست و دایم می‌خواهد به سراغ نشدنی‌ها برود. شاید به‌زودی آب‌نبات‌هایی بسازد که باعث تغییر صنعت شکلات‌سازی پس از چند قرن شوند.

راستی متوجه شدید چهره ایلان ماسک چقدر شبیه به «ویلی ونکا» در فیلم «چارلی و کارخانه شکلات‌سازی» است؟

منبع

   

پستهای اخیر

خودروی مفهومی جیلی ویژن استاربرست معرفی شد؛ طراحی مدرن، فضایی و آینده‌نگرانه (گالری عکس)

جیلی با رونمایی از خودروی مفهومی Vision Starburst، نقشه راه آینده طراحی خودروهای خود را ترسیم کرد. خودروی ویژن استاربرست توسط استودیوی طراحی جیلی در شانگهای خلق شده است و از المان‌های کاملا مدرن و آینده‌نگرانه‌ای مبتنی بر نورپردازی‌های…

پیشنهاد کتاب: عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست – مواجهه با اندوه و فقدان با فرهنگی که این‌ها را…

آن‌هایی که رنج را تجربه می‌کنند، معرفتی کسب می‌کنند که بقیه ما به آن نیاز داریم. با توجه به اینکه در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که مردم از احساس کردن هراس دارند، مهم است تا عمق سفر انسانی‌مان را به روی یکدیگر باز کنیم، که تنها با تجربه…

پیشنهاد کتاب: کتاب چگونه بر جهان حکومت کنیم؟ راهنمای دیکتاتور بلند پرواز، نوشته آندره د گیلوم

کسی که آرزو دارد از او اطاعت کنند، ابتدا باید بداند چگونه دستور دهد. نیکولو ماکیاولی قدرت، در جهان امروز در ذهن افراد لیبرال و طرفداران شفافیت سیاسی تصویری منفی دارد. بعضی‌ها می‌گویند قدرت باید تقسیم شود، می‌گویند قدرت زیاد در دست یک…

با این تانک مثل فوت کردن به شمع، به چاه‌های نفت مشتعل کویت فوت می‌کردند تا خاموش شوند!

تصور کنید که شما یک تانک قدیمی روسی را با دو موتور هواپیمای جت و مقدار زیادی آب ترکیب کنید تا یک دستگاه عجیب آتش‌نشانی بسازید که قادر باشد که حتی حریق چاه‌های نفت را خاموش کند! به سال 1991 می‌رویم، در این زمان جنگ خلیج فارس به انتهای خود…

فیلم‌هایی که بسیار خوب و عالی و احساس‌برانگیز هستند، اما به خاطر تاثیرگذاری زیاد روی روح و روانمان،…

وقتی در سایت‌های دانلود هستیم و فهرست فیلم‌ها را نگاه کنیم تا تصمیم بگیریم کدامشان را دانلود کنیم، نگاهی به اسم کارگردان و امتیاز فیلم و هنرپیشه‌ها و داستان کلی‌شان می‌ندازیم تا بتوانیم تصمیم بگیریم. اما شمار زیادی از فیلم‌هایی که دانلود…

فهرستی از چیزهایی که شاید تصور کنید که تنها شما را عصبی می‌کنند، اما عامل اضطراب خیلی‌ها در کشورهای…

چند روز پیش یک کاربر سایت اجتماعی ردیت، سوالی مطرح کرد که در کمال شگفتی خیلی از آن استبال شد و پاسخ‌های متعددی برای آن گذاشته شد. سوال این بود که چه چیز خاص و ویژه‌ای شما را عصبی می‌کند و صرف‌نظر اینکه بارها آن شرایط را تجربه کرده باشید،…
1 نظر
  1. aa می گوید

    البته منظورتون باید ویلی ونکا باشه، چارلی اون پسر بچه تو فیلم بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.