ایلان ماسک از پروژه بعدی غافلگیرانه‌اش رونمایی کرد: کارخانه آب‌نبات‌سازی!

1

انتظار داشتید پروژه بعدی مالک خودروسازی تسلا و شرکت فضایی اسپیس‌ایکس چه چیزی باشد؟

از ذهنی که به دنبال حفر تونل زیر شهر لس آنجلس، فرستادن انسان به کره‌ مریخ و ایجاد عصر نوین ماشین‌های الکتریکی است و بعد به طور ناگهانی یک اسلحه آتش‌افکن می‌سازد و می‌فروشد؛ هیچ بعید نیست که کارخانه شکلات‌سازی، پروژه بعدی‌اش باشد.

ایلان ماسک در رشته توییتی به طور رسمی اعلام کرده می‌خواهد یک کارخانه آب‌نبات‌سازی (candy company) بسازد و این کارخانه فوق‌العاده خواهد بود.

رسانه‌ها تلاش کردند با وی تماس بگیرند و توضیحات بیشتری درباره آب‌نبات‌هایش کسب کنند ولی هنوز موفق نشدند. آن‌چه که مشخص شده، ماسک در این توییت‌ها شوخی نکرده و به طور حتم سراغ ساخت کارخانه‌ای برای تولید آب‌نبات خواهد رفت.

ایلان ماسک سابقه طولانی در مطرح کردن ایده‌های ذهنی عجیب و غریب آنی‌اش در توییتر دارد ولی مهم‌تر این است که بدانیم واقعا بسیاری از این ایده‌ها را دنبال می‌کند و به سرانجام می‌رساند.

ذهنی غیرعادی برای حل مشکلات بشری

یک بار در حساب توییترش گفت می‌خواهد اولین خودروی تسلایش را به فضا بفرستد تا در تاریخ ماندگار شود. هیچ‌کس باور نکرد ولی الان خودروی تسلا رودستر او دارد در مدار زمین رانندگی می‌کند.

بار دیگر از حفر تونل زیر زمین برای کاهش ترافیک سخن گفت و باز هم بیشتر اهل فن این توییت را یک ایده غیرواقعی بیان کردند ولی اکنون شرکت هایپرلوپ در حال پیاده‌سازی این رویا است.

همین‌طور، ایلان ماسک چند وقت پیش گفت اگر ۵۰ هزار کلاه با آرم شرکت The Boring Company بفروشد؛ به سراغ ساخت یک اسلحه آتش‌افکن می‌رود. کلاه‌ها به فروش رفتند و این اسلحه با سروصدای زیاد در تعدای محدود وارد بازار شد.

یکی از خبرنگاران مطرح دنیا فناوری اشاره کرده، ماسک همیشه به دنبال حل مشکلات پیچیده بشری است؛ مشکلاتی که برای خودش و دیگران مطرح بوده و هنوز هیچ‌کس راه‌حلی برایشان ارایه نکرده است.

احتمالا ایلان ماسک در کودکی هیچ‌گاه از شکلات‌ها یا آب‌نبات‌هایی که برایش خریدند راضی نبوده یا این روزها در بازار آب‌نباتی که طعم و مزه مورد علاقه‌اش را داشته باشند یا به طور خاصی مصرف شوند؛ پیدا نکرده که به سراغ ساخت آب‌نبات رفته است.

همه می‌دانیم که ایلان ماسک ذهنی عادی ندارد. این ذهن آرام‌پذیر نیست و دایم می‌خواهد به سراغ نشدنی‌ها برود. شاید به‌زودی آب‌نبات‌هایی بسازد که باعث تغییر صنعت شکلات‌سازی پس از چند قرن شوند.

راستی متوجه شدید چهره ایلان ماسک چقدر شبیه به «ویلی ونکا» در فیلم «چارلی و کارخانه شکلات‌سازی» است؟

منبع

 
1 نظر
  1. aa می گوید

    البته منظورتون باید ویلی ونکا باشه، چارلی اون پسر بچه تو فیلم بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.