تصاویر نمایشگرهای گوشی‌های گوگل پیکسل ۳ و ۳ ایکس‌ال منتشر شدند: سیستم تشخیص چهره و صفحه‌نمایش notch

0

گوشی گوگل پیکسل ۲ فروش خوبی دارند و هنوز جزو پرچم‌داران بازار محسوب می‌شوند.

به همین خاطر، در ماه‌های اخیر شایعات بسیار کمی درباره نسل بعدی اسمارت‌فون‌های گوگل پیکسل شنیدیم تا اینکه دیروز انتشار چندین عکس از صفحه‌نمایش و محافظ صفحه‌نمایش این گوشی‌ها؛ دوباره همه توجه‌ها را به سوی گوشی‌های پیکسل کشاند.

ابتدا بن گسکین عکسی روی توییتر منتشر کرد و مدعی شد تصاویر گوگل پیکسل ۳ و پیکسل ۳ ایکس‌ال هستند.

در ادامه، تصاویری از محافظ صفحه‌نمایش این گوشی‌ها روی سایت weibo منتشر شد که ویژگی‌های بیشتری را لو دادند و اگر واقعا محافظ‌های صفحه‌نمایش نسل بعدی اسمارت‌فون‌های گوگل باشند؛ باز هم شاهد صفحه‌نمایش notch هستیم.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

اپل در آیفون X برای اولین بار صفحه‌نمایش notch را استفاده کرد و علی‌رغم انتقادات زیادی که از این طراحی صورت گرفت و نارضایتی برخی کاربران را به همراه داشت؛ با خیل گوشی‌های اندرویدی روبرو شدیم که صفحه‌نمایش notch دارند.

گفته می‌شود گوگل در اندروید P از صفحه‌نمایش notch پشتیبانی کرده است. بنابراین؛ دور از انتظار نیست که این شرکت هم نسل بعدی گوگل پیکسل‌ها را با بریدگی صفحه‌نمایش روانه بازار کند.

تصاویر نشان می‌دهند که همانند گذشته؛ گوگل پیکسل ۳ کوچک‌تر از پیکسل ۳ ایکس‌ال است و البته از صفحه‌نمایش notch خبری نیست.

احتمالا سیستم تشخیص چهره سه بعدی

گوگل پیکسل ۳ ایکس‌ال طراحی بسیار مشابه با پیکسل ۳ دارد ولی از صفحه‌نمایش notch و احتمالا بلندگوهای قدرتمندی در جلو سود می‌برد. تصاویر نشان می‌دهند که حسگرهای محیطی و دوربین جلویی نیز در بخش بالایی گوشی تعبیه شده‌اند.

احتمالا گوگل از یک دوربین دوگانه تشخیص چهره در جلو اسنفاده خواهد کرد. تصویر منتشر شده از محافظ صفحه‌نمایش این گوشی چنین پیامی را به ما می‌رساند؛ به جز اینکه یک حسگر دیگر باشد.

اگر گوگل واقعا از سیستم تشخیص چهره سه بعدی استفاده کرده باشد؛ اولین گوشی اندرویدی است که به این ویژگی مجهز شده و می‌تواند آیفون X اپل را به چالش بکشاند.

همچنین، تصاویر نشان می‌دهند هر دو گوشی بدون حاشیه طراحی شدند و جز در نوار بالای صفحه‌نمایش، به نظر می‌رسد در دیگر اجزای طراحی مشابه هم باشند.

همان‌طور که گفتیم، اطلاعات زیادی درباره گوشی‌های سری ۳ پیکسل منتشر نشده و به تنهایی از روی تصاویر دو صفحه‌نمایش این گوشی‌ها هم نمی‌توان قضاوت کرد و اطلاعات موثقی داد.

انتظار داریم گوگل از نسل جدید اسمارت‌فون‌هایش در مراسم ماه اکبر رونمایی کند. هنوز تا آن زمان ۵ ماه فاصله داریم و مطمئنا شاهد تصاویر لو رفته و اطلاعات فاش شده بیشتری درباره این گوشی‌ها خواهیم بود.

منبع: + و +

   

پستهای اخیر

خودروی مفهومی جیلی ویژن استاربرست معرفی شد؛ طراحی مدرن، فضایی و آینده‌نگرانه (گالری عکس)

جیلی با رونمایی از خودروی مفهومی Vision Starburst، نقشه راه آینده طراحی خودروهای خود را ترسیم کرد. خودروی ویژن استاربرست توسط استودیوی طراحی جیلی در شانگهای خلق شده است و از المان‌های کاملا مدرن و آینده‌نگرانه‌ای مبتنی بر نورپردازی‌های…

پیشنهاد کتاب: عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست – مواجهه با اندوه و فقدان با فرهنگی که این‌ها را…

آن‌هایی که رنج را تجربه می‌کنند، معرفتی کسب می‌کنند که بقیه ما به آن نیاز داریم. با توجه به اینکه در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که مردم از احساس کردن هراس دارند، مهم است تا عمق سفر انسانی‌مان را به روی یکدیگر باز کنیم، که تنها با تجربه…

پیشنهاد کتاب: کتاب چگونه بر جهان حکومت کنیم؟ راهنمای دیکتاتور بلند پرواز، نوشته آندره د گیلوم

کسی که آرزو دارد از او اطاعت کنند، ابتدا باید بداند چگونه دستور دهد. نیکولو ماکیاولی قدرت، در جهان امروز در ذهن افراد لیبرال و طرفداران شفافیت سیاسی تصویری منفی دارد. بعضی‌ها می‌گویند قدرت باید تقسیم شود، می‌گویند قدرت زیاد در دست یک…

با این تانک مثل فوت کردن به شمع، به چاه‌های نفت مشتعل کویت فوت می‌کردند تا خاموش شوند!

تصور کنید که شما یک تانک قدیمی روسی را با دو موتور هواپیمای جت و مقدار زیادی آب ترکیب کنید تا یک دستگاه عجیب آتش‌نشانی بسازید که قادر باشد که حتی حریق چاه‌های نفت را خاموش کند! به سال 1991 می‌رویم، در این زمان جنگ خلیج فارس به انتهای خود…

فیلم‌هایی که بسیار خوب و عالی و احساس‌برانگیز هستند، اما به خاطر تاثیرگذاری زیاد روی روح و روانمان،…

وقتی در سایت‌های دانلود هستیم و فهرست فیلم‌ها را نگاه کنیم تا تصمیم بگیریم کدامشان را دانلود کنیم، نگاهی به اسم کارگردان و امتیاز فیلم و هنرپیشه‌ها و داستان کلی‌شان می‌ندازیم تا بتوانیم تصمیم بگیریم. اما شمار زیادی از فیلم‌هایی که دانلود…

فهرستی از چیزهایی که شاید تصور کنید که تنها شما را عصبی می‌کنند، اما عامل اضطراب خیلی‌ها در کشورهای…

چند روز پیش یک کاربر سایت اجتماعی ردیت، سوالی مطرح کرد که در کمال شگفتی خیلی از آن استبال شد و پاسخ‌های متعددی برای آن گذاشته شد. سوال این بود که چه چیز خاص و ویژه‌ای شما را عصبی می‌کند و صرف‌نظر اینکه بارها آن شرایط را تجربه کرده باشید،…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.