تصاویر نمایشگرهای گوشی‌های گوگل پیکسل ۳ و ۳ ایکس‌ال منتشر شدند: سیستم تشخیص چهره و صفحه‌نمایش notch

0

گوشی گوگل پیکسل ۲ فروش خوبی دارند و هنوز جزو پرچم‌داران بازار محسوب می‌شوند.

به همین خاطر، در ماه‌های اخیر شایعات بسیار کمی درباره نسل بعدی اسمارت‌فون‌های گوگل پیکسل شنیدیم تا اینکه دیروز انتشار چندین عکس از صفحه‌نمایش و محافظ صفحه‌نمایش این گوشی‌ها؛ دوباره همه توجه‌ها را به سوی گوشی‌های پیکسل کشاند.

ابتدا بن گسکین عکسی روی توییتر منتشر کرد و مدعی شد تصاویر گوگل پیکسل ۳ و پیکسل ۳ ایکس‌ال هستند.

در ادامه، تصاویری از محافظ صفحه‌نمایش این گوشی‌ها روی سایت weibo منتشر شد که ویژگی‌های بیشتری را لو دادند و اگر واقعا محافظ‌های صفحه‌نمایش نسل بعدی اسمارت‌فون‌های گوگل باشند؛ باز هم شاهد صفحه‌نمایش notch هستیم.

اپل در آیفون X برای اولین بار صفحه‌نمایش notch را استفاده کرد و علی‌رغم انتقادات زیادی که از این طراحی صورت گرفت و نارضایتی برخی کاربران را به همراه داشت؛ با خیل گوشی‌های اندرویدی روبرو شدیم که صفحه‌نمایش notch دارند.

گفته می‌شود گوگل در اندروید P از صفحه‌نمایش notch پشتیبانی کرده است. بنابراین؛ دور از انتظار نیست که این شرکت هم نسل بعدی گوگل پیکسل‌ها را با بریدگی صفحه‌نمایش روانه بازار کند.

تصاویر نشان می‌دهند که همانند گذشته؛ گوگل پیکسل ۳ کوچک‌تر از پیکسل ۳ ایکس‌ال است و البته از صفحه‌نمایش notch خبری نیست.

احتمالا سیستم تشخیص چهره سه بعدی

گوگل پیکسل ۳ ایکس‌ال طراحی بسیار مشابه با پیکسل ۳ دارد ولی از صفحه‌نمایش notch و احتمالا بلندگوهای قدرتمندی در جلو سود می‌برد. تصاویر نشان می‌دهند که حسگرهای محیطی و دوربین جلویی نیز در بخش بالایی گوشی تعبیه شده‌اند.

احتمالا گوگل از یک دوربین دوگانه تشخیص چهره در جلو اسنفاده خواهد کرد. تصویر منتشر شده از محافظ صفحه‌نمایش این گوشی چنین پیامی را به ما می‌رساند؛ به جز اینکه یک حسگر دیگر باشد.

اگر گوگل واقعا از سیستم تشخیص چهره سه بعدی استفاده کرده باشد؛ اولین گوشی اندرویدی است که به این ویژگی مجهز شده و می‌تواند آیفون X اپل را به چالش بکشاند.

همچنین، تصاویر نشان می‌دهند هر دو گوشی بدون حاشیه طراحی شدند و جز در نوار بالای صفحه‌نمایش، به نظر می‌رسد در دیگر اجزای طراحی مشابه هم باشند.

همان‌طور که گفتیم، اطلاعات زیادی درباره گوشی‌های سری ۳ پیکسل منتشر نشده و به تنهایی از روی تصاویر دو صفحه‌نمایش این گوشی‌ها هم نمی‌توان قضاوت کرد و اطلاعات موثقی داد.

انتظار داریم گوگل از نسل جدید اسمارت‌فون‌هایش در مراسم ماه اکبر رونمایی کند. هنوز تا آن زمان ۵ ماه فاصله داریم و مطمئنا شاهد تصاویر لو رفته و اطلاعات فاش شده بیشتری درباره این گوشی‌ها خواهیم بود.

منبع: + و +

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.