احتمالا گوگل پیکسل ۴ با ژست‌های حرکتی بدون نیاز به لمس صفحه‌نمایش و حسگر تشخیص چهره عرضه می‌شود

0

سایت Ice Universe تصاویر رندر جدیدی از گوشی‌های سری گوگل پیکسل ۴ منتشر کرده است.

این رندرها نشان می‌دهند که گوشی‌های جدید گوگل باریک‌تر شدند و از یک نوار کامل سنسور و دوربین در بخش بالایی سود می‌برند.

اما مهم‌ترین ویژگی که شایعات قبلی درباره گوگل پیکسل ۴ صحبت کردند و اکنون رندرهای منتشر شده، آن را تقویت می‌کنند؛ موضوع قفل صفحه‌نمایش با ژست‌های حرکتی است.

گوگل در کنفرانس Google I/O برای نخستین بار پروژه Soli را معرفی کرد و اکنون به نظر می‌رسد سخت‌افزار سولی به پیکسل ۴ افزوده می‌شود. پروژه سولی امکان ردیابی ژست‌های حرکتی کاربر بدون لمس صفحه‌نمایش را ممکن می‌کنند.

در رندرهای منتشر شده، یک بریدگی بزرگ طولی در سمت راست بالای صفحه‌نمایش دیده می‌شود که احتمالا مربوط به سخت‌افزار پروژه سولی است.

با توجه به اینکه، برای دوربین سلفی یا دیگر حسگرهای گوشی و همین‌طور سنسور تشخیص چهره سوراخ‌ها و حفره‌های دیگری در نظر گرفته شده است؛ شایعه استفاده از ژست‌های حرکتی بدون لمس گوشی در این سری از اسمارت‌فون‌های گوگل تقویت می‌شود.

حسگر تشخیص چهره مانند آیفون X

حفره‌های دیگری که در نوار بالای صفحه‌نمایش گوگل پیکسل ۴ دیده می‌شود؛ دوربین سلفی دوگانه، سنسور عمق یا حسگر تشخیص چهره و بلندگوی مرکزی هستند.

حذف جک هدفون ۳.۵ میلی‌متری از این گوشی‌ها هم دلیل دیگری بر استفاده از سخت‌افزار ردیاب ژست‌های حرکتی است. سنسور اثر انگشت هم احتمالا با سنسور تشخیص چهره جابه‌جا شده است چون باز هم در شایعات و رندرهای نشت کرده خبری از سنسور اثر انگشت نیست.

گوگل باز هم می‌خواهد دو گوشی با اندازه کمی متفاوت ولی ویژگی‌های ممایزی ارایه دهد. گوگل پیکسل ۴ و پیکسل ۴ ال‌ایکس از نظر طراحی مشابه هم هستند ولی پیکسل ۴ کوچک‌تر است. هر دو گوشی از دوربین اصلی چندگانه پشتی سود می‌برند و حاشیه‌های بزرگی دارند.

گوگل اوایل پاییز این دو گوشی را معرفی می‌کند ولی احتمالا در ماه‌های منتهی به مراسم رونمایی این اسمارت‌فون، تصاویر رندر و مشخصات دقیق‌تری از آن‌ها منتشر می‌شود. تصاویر دیگری از رندرهای گوگل پیکسل ۴ را در زیر مشاهده کنید:

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.