شرکت فراری سوپراسپرت SP38 تک‌نمونه‌ای رونمایی کرد

0

شرکت خودروسازی معروف فراری از یک مدل سوپراسپرت بسیار زیبا به نام SP38 رونمایی کرد.

جالب است این خودرو تک‌نمونه‌ای بوده و فقط برای یک مشتری خاص طراحی و تولید شده است. هنوز نام این مشتری اعلام نشده است.

فراری SP38 یک خودروی کاملا سفارشی است که براساس مدل استاندارد ۴۸۸GTB و با الهام از طراحی خودروی معروف فراری F40 ساخته شده است. البته، تغییراتی در زبان طراحی این خودرو به وجود آمده است ولی هنوز امضای F40 دیده می‌شود.

این خودرو طوری طراحی شده که هم برای پیست‌های مسابقه و هم برای جاده مناسب است. تمام زیبایی‌ها و نوآوری‌های مدل‌های خیابانی را دارد ولی مشخصات و ظاهر خودروهای مسابقه‌ای را دربرگرفته است.

رنگ قرمز متالیک سه‌لایه‌ای بسیار جذاب‌اش کرده است و تغییراتی که فراری نسبت به مدل F80 انجام داده؛ انگار شاهد نسخه ارتقا یافته‌ای در سال ۲۰۱۸ هستیم.

چراغ‌های جلوی فراری SP38 بسیار خاص و غیرعادی هستند که روی هیچ مدلی از فراری مشاهده نشدند و فقط منحصرا برای این خودرو طراحی شدند. چراغ روشنایی اصلی خودرو روی سپر تعبیه شده‌اند تا چراغ‌های جلو به صورت بسیار باریکی طراحی و در پنل جلویی جلوه‌گری کنند.

خاص برای مشتری خاص

پنجره‌های کوچک، دماغه تیز و فیبر کربنی، سقف تیز، کاور موتور سه پره‌ای، رینگ ستاره‌ای منحصربه‌فرد، رکاب‌های برجسته و چراغ‌های دایره‌ای شکل عقب از دیگر ویژگی‌های جدید طراحی فراری SP38 هستند.

متاسفانه هیچ عکسی از درون کابین و طراحی خاص و جذاب آن منتشر نشده است. حتما در طراحی کابین هم شاهد نوآوری‌ها و سفارسی‌سازی‌هایی هستیم.

این خودرو که به گفته مدیران ارشد شرکت فراری برای «یکی از مشتریان اختصاصی» طراحی و تولید شده است؛ پیشرانه‌ ۸ سیلندر V شکل ۳.۹ لیتری توئین‌ توربو با قدرت ۶۶۱ اسب بخار و گشتاور ۷۶۰ نیوتن‌ متر استفاده می‌کنند.

احتمالا سرعت فراری SP38 حداکثر ۳۳۰ کیلومتر بر ساعت است. شتاب این خودرو هم رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت در ۳ ثانیه است.

شرکت فراری مدل SP38 را اولین بار در همایش خودروهای کلاسیک ویلا دِسته رونمایی کرد و احتمالا دیگر هرگز آن را نخواهیم دید.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.